Connect with Us

Sherr me thika në Kodër Kamëz/ Plagoset rëndë 56-vjeçari

Kronika

Sherr me thika në Kodër Kamëz/ Plagoset rëndë 56-vjeçari

Publikuar

-

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mesnatën e mbrëmshme në Kodër Kamzë, ku një përson ka mbetur i plagosur si pasojë e një sherri me thika mes dy qytetarëve.

Mësohet se 68-vjeçari J. V. ka shkuar rreth orës 01:15 në banesën e 56-vjeçarit F. L. dhe pas konfliktit me të, e ka plagosur rëndë me thikë.

Menjëherë pas ngjarjes është njoftuar policia, e cila ka mundur të parandalojë përshkallëzimin e sherrit dhe arrestuar autorin e plagosjes.

Njoftimi i policisë:

Shërbimet e Komisariatit të Policisë Nr. 3 Tiranë, parandalojnë përshkallëzimin e mëtejshëm të një konflikti për motive të dobëta mes dy shtetasve.

Shërbimet e Policisë, pas njoftimit të marrë se një shtetas kishte shkuar në një banesë në Kodër Kamëz dhe kishte plagosur rëndë me thikë të zotin e banesës menjëherë kanë shkuar në vendngjarje, duke arrestuar në flagrancë për veprën penale “Plagosja e rëndë me dashje”, dhe “Prodhimi, mbajtja, blerja apo shitja pa leje e armëve të ftohta” “shtetasin J. V., 68 vjeç banues në Kodër Kamëz.

Shtetasi J.V, rreth orës 01.15 të mëngjesit kishte shkuar në banesën e shtetasit F.L, 56 vjeç, dhe pas një konflikti për motive të dobëta, e kishte plagosur me mjet prerës (thikë). Shtetasi F.L, pas ndërhyrjes mjekësore ndodhet jashtë rrezikut për jetën. Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë për veprime të mëtejshme./ CNA.al

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Situata në Spitalin e Traumës/ Manastirliu tregon detajet

Publikuar

-

Nga

Ministrja e Shendetesise, Manastirliu gjate nje deklarate per mediat

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu ka vizituar nga afër të lënduarit e tërmetit në Spitalin e Traumës.

Manastirliu tregoi numrin e qytetarëve që momentalisht po marrin ndihmë mjekësore si dhe angazhimin e strukturave shtetërore për menaxhimin e situatës.

“Pash nga afër gjendjen e të lënduarve, janë aktualisht duke marrë shërbim 21 qytetarë. Në total kanë qenë 52 qytetar që kanë marrë shërbim dhe janë larguar.

Të gjithë ata që vazhdojnë të jene në spital, po marrin trajtimin e nevojshëm.

Të gjitha strukturët janë në gatishmëri të plotë.

Janë 67 qytetar që kanë marrë shërbim në spitale në total, nga të cilët 15 kanë qenë në Durrës.

E rëndësishem është të ruajmë qetësinë. Vlerësimet do të bëhen hap pas hapi. Ne jemi këtu në gatishmëri të qytetarëve”, theksoi Manastriliu./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Lëkundet sërish vendi/ Ja epiqendra

Publikuar

-

Nga

Të tjera lëkundje janë shënuar para pak minutash.

Epiqendra ka qenë në Vorë ndërsa forca 4.4 ballë e shkallës Rihter.

Kujtojmë që tre lëkundje të tjera u ndjenë më herët duke lënë 52 persona të plagosur dhe dëme të shumta materiale.

 

LEXO TE PLOTE

Kronika

Rritet bilanci/ 51 të lënduar transportohen në Spitalin e Traumës

Publikuar

-

Nga

Pak orë pas tre tërmetëve të një pas njëshëm që tronditën vendin numri i banorëve që janë paraqitur për ndihmë mjekësore në Spitalin e Traumës ka arritur në 51.

Mësohet se qytetarët kanë marrë dëmtime në pjesët e ndryshme të trupit, fatmirësisht pa rrezik për jetën.

Ndërkohë që dëmet material janë të shumta. Në Helmes janë shembur disa shtëpi, ndërsa në kryeqytet një pjesë e pallateve kanë pësuar plasaritje./CNA.al

LEXO TE PLOTE