Connect with Us

E rëndë/ Aksidentohet për vdekje 35-vjeçarja në Fier

Kronika

E rëndë/ Aksidentohet për vdekje 35-vjeçarja në Fier

Publikuar

-

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur pasditen e sotme në Fier. Mësohet se një automjet tip “Benz’ ka përplasur për vdekje një këmbësore.

Viktima është identifikuar si Emanuela Koçiaj 35-vjeç ka qenë duke ecur në rrugë në momentin e ndodhjes së aksidentit, ndërkohë policia ka mundur të shoqëroi drejtuesin e mjetit shtetasin E. A., 46 vjeç, banues në Tiranë.

Ngjarja ka ndodhur rreth orës 17:30 ndërsa polica po vijon hetimet për të zbardhur shkaqet e plota të aksidentit.


Njoftimi i plotë i policisë:

Sot rreth orës 17:10, në aksin rrugor Levan-Tepelenë, në afërsi të fshatit Varibop, automjeti tip ‘Benz’ me drejtues shtetasin E. A, 46 vjeç, banues në Tiranë, ka aksidentuar me pasojë vdekje 35-vjeçaren E. K. (këmbësore).

Është bërë shoqërimi në Komisariatin e Policisë Fier i shtetasit E. A., dhe po kryen veprimet procedurale.

Grupi hetimor po punon për zbardhjen e shkakut të aksidentit./CNA.al

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Grabiste udhëtarët në autobuz/ Prangoset “skifteri” kosovar

Publikuar

-

Nga

Një 42 vjeçar, i cili dyshohet se ka kryer një sërë vjedhjesh të pasagjerëve të linjës për në Plazh, ka rënë në prangat e Policisë.

Sipas Policisë, ai vidhte lekët dhe sende me vlerë të udhëtarëve të autobuzit të linjës Durrës-Plazh.

Në cilësinë e provës materiale 200 euro , që ua kishte vjedhur pasagjerëve të linjës.

Njoftimi i plotë:

Finalizohet operacioni “Udhëtari”, zhvilluar nga Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Durrës.

Vidhte lekët dhe sende me vlerë të udhëtarëve të autobuzit të linjës Durrës-Plazh, vihet në pranga nga Policia.

Arrestohet 42 vjeçari, i cili dyshohet se ka kryer një sërë vjedhjesh të pasagjerëve të linjës për në Plazh.

Sekuestrohen në cilësinë e provës materiale 200 euro , që ua kishte vjedhur pasagjerëve të linjës.

Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Durrës kanë finalizuar me sukses një tjetër operacion në fushën e mbrojtjes së pasurisë, duke arrestuar në flagrancë shtetasin A.M., 42 vjeç, banues në Durrës, i dënuar më parë për veprën penale të vjedhjes.

Shtetësi i mësipërm, më datë 24.08.2019, në mbrëmje, në lagjen Nr .17/1 Durrës, në Urbanin e linjës Durrës – Plazhi dyshohet se i ka vjedhur shtetasit E.B., banues në Mitrovicë , portofolin ku kishte 200 €, karta banke, kartë identiteti.

Më pas ka tentuar të largohet, por falë ndërhyrjes së menjëhershme të Shërbimeve të Policisë është bërë e mundur kapja e tij.

Nga hetimet e kryera rezulton dhe është dokumentuar se shtetasi i arrestuar gjatë dy muajve të fundit ka realizuar disa vjedhje portofolash të udhëtarëve të ndryshëm te cilet udhetonin me urbanin e linjës Durrës -Plazh dhe anasjelltas, konkretisht:

  • Më datë 07.06.2019 dyshohet se në urban, në xhep i ka vjedhur portofolin shtetasit E.D., ku kishte vlera monetare dhe dokumenta.
  • Më datë 03.08.2019 dyshohet se në urban i ka vjedhur shtetases I.H., portofolin dhe telefonin celular.
  • Më datë 15.08.2019, dyshohet se në urban i ka vjedhur shtetasit A.D., portofolin ku kishte vlera monetare dhe dokumenta.

Në cilësinë e provës materiale u gjetën dhe sekuestruan një sasi parash në €, portofol, kartë banke dhe kartë identiteti.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Durrës për veprime të mëtejshme për veprën penale” Vjedhja” parashikuar në nenin 134 të Kodit Penal.

LEXO TE PLOTE

Kronika

Shpërthimi i pikës së karburantit/ Policia jep detaje

Publikuar

-

Nga

Policia ka dhënë detje në lidhje me shpërthimin e një pikë karburanti në aksin rrugor, Lezhë-Laç.

Nga hetimet paraprake, dyshohet se ngjarja ka qenë aksidentale, ndodhur nga një defekt teknik në sistemin e gazit. Megjithatë, vazhdon puna për hetimin e plotë të rrethanave të ngjarjes nga specialistët dhe ekspertët përkatës, për përcaktimin e saktë të shkaqeve të saj

Njoftimi i Policisë:

Më datë 24.08.2019, rreth orës 22:10, në aksin rrugor Lezhë – Milot, në kryqëzim të Shënkollit, në një karburant, ka shpërthyer dhe ka marrë flakë një bombol gazi që shërbente për furnizimin me gaz të automjeteve.

Për pasojë janë lënduar 5 shtetas që ndodheshin në një mjet që po furnizohej me gaz, shtetasit B.B. vjeç 36, A.B. vjeç 33, D.B. vjeçe 33, 2 vajza të mitura 5 dhe 2 vjeçe dhe dy punonjës pranë karburantit, shtetasit N.P. vjeç 40 dhe P.L. vjeç 31, si dhe janë dëmtuar e djegur disa automjete që ndodheshin të parkuara.

Shtetasit N.P. dhe B.B. ndodhen në Spitalin e Traumës në Tiranë për ndihmë mjekësore më të specializuar, ndërsa shtetasit e tjerë ndodhen në Spitalin Rajonal Lezhë jashtë rrezikut për jetën.

Menjëherë pas njoftimit të marrë për ngjarjen, forca të shumta policie dhe disa zjarrfikëse shkuan në vendngjarje, ku Zjarrfikëset bënë të mundur fikjen e plotë të zjarrit duke shmangur plotësisht rrezikun e përfshirjes nga flakët të depozitave të karburantit. Policia mori masa duke vendosur perimetrin e sigurisë e largimin e të gjithë qytetarëve nga perimetri i sigurisë, si dhe bllokimin e aksit rrugor duke i menaxhuar e drejtuar për në akse të tjera lëvizjeje.

Nga hetimet paraprake, dyshohet se ngjarja ka qenë aksidentale, ndodhur nga një defekt teknik në sistemin e gazit. Megjithatë, vazhdon puna për hetimin e plotë të rrethanave të ngjarjes nga specialistët dhe ekspertët përkatës, për përcaktimin e saktë të shkaqeve të saj./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Shpërthimi në Lezhë/ Dy prej të plagosurve me djegie të shumta

Publikuar

-

Nga

Një ngjarje e rëndë është regjistruar mbrëmjen e së shtunës, në Lezhë, ku një pikë karburanti shpërtheu në flakë në superstradën Lezhë-Laç, duke lënë të plagosur gjashtë persona.

Dy prej të cilëve, në gjendje rë rëndë u sollën në Tiranë, për mjekim më të specializuar.

Sot, QSUT-ja ka dhënë informacione për gjendjen e të plagosurve. Me anë të një komunikate të shpërndarë për mediat ka njoftuar se i plagosuri me iniciale N.P është paraqitur në spital dhe me një shkallë djegieje në trup në 40%, aktualisht gjendja  e tij tani paraqitet e stabilizuar.

Ndërsa i plagosuri i dytë,  Bardhok Bushati ndodhet në Spitalin e Traumës, pasi  ka pësuar djegie të shumta në pjesët e trupi dhe në kokë.

Njoftimi i QSUT:

Drejtoria e Qendrës Spitalore Universitare “Nënë Tereza” bën të ditur mbreme rreth mesnates në Shërbimin e Djegie-Plastikës ka ardhur me urgjencë në gjendje të rëndë shëndetësore, me djegie 40% , pacienti me inicialet N. P, 40 vjec. Gjendja e tij shëndetësore sipas mjekëve të shërbimit të Djegie Plastikës, paraqitet e stabilizuar.

Stafi mjekësor i QSUT është në gatishmëri të plotë dhe po kujdeset, duke zbatuar të gjitha protokollet mjekësore dhe duke e mbajtur në monitorim të vazhdueshëm në reanianimacionin e shërbimit të  Djegie Plastikës./CNA.al

LEXO TE PLOTE