Connect with Us

PD i përgjigjet Ramës dhe Lleshajt/ Rai 3, armik i jashtëm, si VOA e Bild

Politikë

PD i përgjigjet Ramës dhe Lleshajt/ Rai 3, armik i jashtëm, si VOA e Bild

Publikuar

-

Sekretari i Përgjithëm i PD-së, Gazmend Bardhi ka reaguan përmes një postimi në rrjetet sociale, lidhur me akuzat e kryeministrit Edi Rama dhe Sandër Lleshaj, ndaj televizionit italian, Rai3, pas  dokumentarit “Narcotica”.

Bardhi shkruan se pas VOA dhe Bild tani në listën e armiqëve të jashtëm është edhe Rai3. Ndërkohë që shton se Shqipëria nën drejtimin e Edi Ramës është kthyer në parajsën e krimit të organizuar.

Postimi i plotë

Rai 3 në listën e armiqve të jashtëm të Edi Ramës dhe Sander Lleshit, bashke me Zërin e Amerikës dhe Bild-in.

LEXO EDHE:  Deputeti socialist/ LSI të largohet nga koalicioni, respektojmë dëshirën e tyre

Prokurori i Antimafias Italiane nuk është ‘llafe në erë’.

Karabinieria italiane nuk është ‘llafe në ere’.

Faktet e partnereve janë të pakundërshtueshme!

?Në Shqipëri është mbjellë 5 herë më shumë kanabis se vjet.

Shqipëria bazë për kokainën kolumbiane dhe heroinën afgane.

Krimi i organizuar ka mbështetje në të gjitha nivelet e qeverisë.

Shqipëria nën drejtimin e Edi Ramës është kthyer në parajsën e krimit të organizuar./CNA.al

 

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Masat për koronavirusin/ Basha mbledh ekspertët dhe ish-deputetët në PD

Publikuar

-

Nga

Kreu i PD-së Lulzim Basha ka mbledhur sot një grup ekspertësh ku po diskuton lidhur me masat e marra në vendin tonë kundër koronavirusit.

Basha ka mbledhur në takim eskpertë të mjekësisë, si dhe ish-deputetë me profesion mjekë, të cilët mund të ndajnë opinione për menaxhimin e situatës në vendin tonë.

Mësohet se mes personave të pranishëm në takim janë: Halim Kosova, Tritan Shehu, Orjola Pampuri, Albana Vokshi./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Meta nuk humbet kohë/ Depoziton sot kallëzimin penal për Gjonajn

Publikuar

-

Nga

Presidenca ka njoftuar se sot presidenti Ilir Meta do të depozitojë personalisht në ora 13:00, në  Prokurorinë e Posaçme SPAK, kallëzimin penal për Ministren në detyrë të Drejtësisë, Etilda Gjonaj dhe funksionarë të tjerë të lartë.

“Presidenti i Republikës Sh.T.Z Ilir Meta do të depozitojë sot personalisht në ora 13:00, në Prokurorinë e Posaçme SPAK, kallëzimin penal për Ministren në detyrë të Drejtësisë, Etilda Gjonaj dhe funksionarë të tjerë të lartë të përfshirë në veprimtari të rëndë kriminale, në funksion të grushtit të shtetit”, thuhet në njoftimin e zëdhënësit të Metës, Tedi Blushi.

Kujtojmë se tre ditë më parë, Meta akuzoi ministren e Drejtësisë Etilda Gjonaj e cila sipas tij, ka konsumuar disa vepra penale në tentativën për një grusht shteti.

LEXO EDHE:  Rama ministër i Jashtëm?/ Meta merr vendimin

LEXO EDHE:  Fotot skandaloze/ Bloza kancerogjene mbulon qytetin

Sipas Metës, në këtë tentativë për grusht shteti bazuar mbi provat e bëra publike, të cilat do të dorëzohen SPAK, rezulton të jetë përfshirë ministrja e Drejtësisë Etilda Gjonaj por dhe funksionarë të lartë për llogari të kapjes së Gykatës Kushtetuese./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Foto- Boshatiset Italia/ Coronavirusi zbraz metrotë dhe trenat në Milano

Publikuar

-

Nga

Italia po kalon ditë të vështira për shkak të përhapjes së koronavirusit.
Deri tani katër persona kanë humbur jetën dhe mbi 210 janë prekur nga

Përhapja e coronavirusit në Itali ka bërë që njerëzit të izolohen nëpër shtëpitë e tyre dhe rrugët e qyteteve të jene boshatisur.
Metrotë dhe trenat në Milano janë bosh nga frika e coronavirusit.

Gjithashtu raportohet, se në Milano janë mbyllur edhe shkollat, palestrat, muzetë, kinematë etj.
Deri më tani në Itali janë të prekura 7 rajone ku kryeson Lombardia me 165 të prekur nga virusi i tmerrshëm dhe Veneto me 27 të prekur./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE