Connect with Us

Tatimet “me dorë të hekurt”/ Bllokohet resorti luksoz në Dhërmi

Politikë

Tatimet “me dorë të hekurt”/ Bllokohet resorti luksoz në Dhërmi

Publikuar

-

Kryeministri Edi Rama, ka postuar disa foto të resortit luksoz Havana në Dhërmi, i cili është bllokuar nga Tatimet, pasi nuk lëshonte kuponin tatimor.

Sipas Ramës, askush nuk është mbi ligjin dhe të gjithë ata që punojnë në mënyrë informale do të goditen.

Postimi i plotë i Ramës

Keqardhje vërtetë për Havanën e famshme të pushimeve joniane😢

Hajde merre vesh, si ka mundësi(!), që të bësh një investim të tillë dhe të mos respektosh ligjin, duke mos lëshuar kuponin dhe duke e paguar shkeljen si frëngu pulën🤭
Por mesa duket sa më i madh biznesi, aq më e madhe vështirësia për ta futur në kokë mesazhin #STOPINFORMALITETIT✋

LEXO EDHE:  A po grisin brekët e Shukriut “Koalicionin e Narit”?

ASKUSH s’është mbi LIGJIN dhe ÇDOKUSH do GODITET me #ZeroTolerancë 🤜nëse mban për vete, pjesën e xhiros që i takon konsumatorit dhe shtetit./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Frika nga koronavirusi/ Basha bën thirrje: Koha të flasin mjekët, mos neglizhoni asnjë shenjë gripi

Publikuar

-

Nga

Tashmë që koronavirusi është përhapur me shpejtësi në shtetin fqinj, në Itali, kreu i PD, Lulzim Basha ka theksuar se sot është koha të flasin mjekët dhe specialistët.

Basha tha se qeveria duhet të hartojë planin e masave konkrete për qytetarët në mënyrë që ata të informohen për masat që duhet të marrin.

“Është koha të flasin mjekët, ekspertët dhe specialistët, qeveria të hartojë planin e detajuar të masave konkrete. Ky plan duhet të ndahet, të shpërndahet me qytetarët në mënyrë që ata të informohen për masat që duhet të marrin. Nuk është koha për propagandë është koha të flasin mjekët dhe ekspertët.
Ju bëj thirrje të mos neglizhoni asnjë shenjë gripi, të bashkëpunoni me strukturat shëndetësore në mënyrë që të menaxhohet situata”, tha Basha.

LEXO EDHE:  Përfundon takimi Thaçi-Rama

LEXO EDHE:  Vlora ka një mesazh për Ramën/ Banditët e kanë vendin në burg, jo në qeveri

Gjithastu Basha bëri me dije se PD bashkë me një grup ekspertësh të fushës kanë ngritur një grup të posaçëm monitorimi të situatës./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Meta dorëzoi kallëzimin për Gjonajn/ Përshëndet nga SPAK-u me simbolin e shqiponjës

Publikuar

-

Nga

Presidenti Ilir Meta dorëzoi personalisht në SPAK kallëzimin për ministren e Drejtësisë, Etilda Gjonaj, dhe dy zyrtarë të ministrisë.
Pas dorëzimit të padisë Meta bëri me duar simbolin e shqiponjës përballë gazetarëve.

Në një prononcim për median, presidenti tha se tubimi i qytetarëve nuk është e paprecedentë, pasi sipas tij përpara kryeministrisë më 2 mars nuk do të protestohet për Ilir Metën, por për mbrojtjen e kushtetutës.

“Mbrojtja e Kushtetutës është krye detyra e presidentit. Nuk ka ngjarje më të rëndë në historinë e shtetit tonë se ky akt mafioz, ku së fundmi rezulton e përfshirë edhe celula e strukturuar në krye të ministrisë së Drejtësisë. Të gjithë shqiptarët në Bulevard, jo për presidentin, por për Kushtetutën. Një vend që synon të çelë BE-në, i rrëmbehet kompetenca presidentit. Nuk ka asnjë vend në Europë që vonohet ngritja e GjK me qëllim kapjen e saj. Më 2 Mars, kundër murtajës që quhet ‘Rilindje””, tha ai.

LEXO TE PLOTE

Politikë

Rama në samitin e BERZH/ Na kanë vënë veton shumë herë, por këtë radhë do e vëmë ne

Publikuar

-

Nga

Kryeministri Edi Rama ndodhet në Londër në Samitin e BERZH mbi investimet 2020, të Bankës Europiane për Rindërtim dhe Zhvillim, në Ballkanin Perëndimor

Rama u shpreh se nëse pjesëmarrësit në Samitin e BERZH prekin Zv/Drejtorin për Çështjet Politike dhe të Qeverisjes, Oleg Levitin Shqipëria do të vërë veton dhe nuk do të marrë pjesë.

“Jemi në një pozicion të mirë duhet të vazhdojmë dhe të punojmë.
Nuk dua që t’ju bezdis tani me emrat e rrugëve ku fillojnë dhe ku përfundojnë sepse ka vetëm në autostradë që na duhet të ndërtojmë së bashku. Autostrada Ballkan Perëndimor – Bashkim Europian dhe kjo është ajo për të cilën kemi nevojë.
Për ta përmbyllur me komentin më të rëndësishëm, po nëse ju doni që kjo të vazhdojë vitin tjetër Olegu nuk duhet të largohet si President i ri i BERZH.
Ne na është vënë veto shumë herë në Këshillin Europian, por mendoj që në këtë pikë ne mund të vëmë veton. Kështu që nëse prekni Olegun harrojeni pjesëmarrjen e Shqipërisë dhe jam shumë i sigurt që Millo nuk do ta lërë Dushkon të kthehet sërish. Kështu që për të tjerët nuk e di”, u shpreh Rama.

LEXO TE PLOTE