Connect with Us

Shoferi i dehur përplaset me bordurën/ Arrestohet nga policia

Kronika

Shoferi i dehur përplaset me bordurën/ Arrestohet nga policia

Publikuar

-

Një i ri është arrestuar nga Policia Rrugore e Tiranës, pasi ka drejtuar automjetin nën efektin e alkoolit duke u përplasur më pas me bordurën e rrugës në afërsi të rrethrrotullimit të sheshit ‘Shqiponja’.

I arrestuari eshtë shtetasi me inicialet iniciale A.A., 21 vjeç. Policia ia ka ngarkuar materialet pranë Prokurorisë së Gjykatës Shkallës Parë Tiranës.

Njoftimi i plotë:

Nga Seksioni OPGJ-ve në Komisariatin Rajonal të Policisë Rrugore Tiranë u bë arrestimi i shtetasit A. A., 21 vjeç, banues në Tiranë.

Arrestimi i tij u bë më datë 07.08.2019, rreth orës 03:30 pasi , duke drejtuar mjetin tip “Mercedes Benz ” nën efektin e alkolit, për pasojë është pêrplasur me nje nga bordurat e rrugës në afërsi të rrethrrotullimit të sheshit “Shqiponja” i cili u dëmtua jashtë rrezikut për jetën ku  dhe mori mjekim në spital.

LEXO EDHE:  Drejtonte makinën në gjendje të dehur/ Arrestohet 47-vjeçari

Materialet në ngarkim të tij u referuan pranë Prokurorisë së Gjykatës Shkallës Parë Tiranë për veprën penale “Drejtimi i mjeteve në gjëndje të dehur apo pa dëshmi”./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Trageti kanceroz në Vlorë/ Gjykata jep vendimin për të arrestuarit, gruaja humb ndjenjat gjatë seancës

Publikuar

-

Nga

Gjykata e Vlorës ka dhënë masën e sigurisë për personat e arrestuar pas gjetjes së një sasie të madhe amianti në tragetin e linjës Vlorë-Brindisi.

Mësohet se gjykata ka lënë në burg tre prej të arrestuarëve si dhe ka dhënë masën e sigurisë “detyrim paraqitje” për një agjent të shitjes së biletave.

Ndërkohë, për Festim Tafën dhe Elisabeta Çunin është dhënë masa e sigurisë “arrest shtëpie”
Në burg me afat dy mujor janë lënë Zamir Kormuzi, pronari i firmës së grumbullimit të mbetjeve; Arbër Çuni dhe Kujtim Xhaferllari.

LEXO EDHE:  Tiranë/ Grabitet një dyqan në Rrugën e Durrësit, largohet autori

LEXO EDHE:  Tragjike në Tiranë/ Fëmija bie nga krevati dhe humb jetën

Gjatë seancës gjyqësore gruas së Zamir Kormuzi i ka rënë të fiktë pas komunikimit të masës së sigurisë për të shoqin./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

OFL ndalet në Tiranë/ Ultimatum për deklarimin e pasurisë dy të dënuarve

Publikuar

-

Nga

Në zbatimit të Ligjit Special për masat pasurore ndaj individëve të dënuar apo akuzuar për krim të organizuar apo krime të rënda, OFL vijon intensivisht punën për kryerjen e veprimeve komplekse, në bashkëpunim me strukturat e tjera të Policisë së Shtetit.

OFL u ka dërguar kërkesat për vetëdeklarim të pasurisë, shtetasve:

L. D., banues në Tiranë, i dënuar për veprat penale “Krijimi i bandës së armatosur dhe organizatës kriminale”, “Armëmbajtja pa leje”, “Organizimi dhe drejtimi i organizatave kriminale” dhe “Falsifikimi i letërnjoftimeve apo vizave” e kryer në bashkëpunim;

A. B., banues në Tiranë, i dënuar për veprat penale “Krijimi i bandës së armatosur dhe organizatës kriminale”, “Armëmbajtja pa leje” dhe “Organizimi dhe drejtimi i organizatave kriminale”;

Këta individë, si subjekt i Ligjit Special, duhet t’u përgjigjen me shkrim, brenda 48 orësh, të gjitha pyetjeve të OFL-së, të cilat do t’i dërgohen SPAK-ut, për veprime të mëtejshme.

LEXO EDHE:  Video ekskluzive/ Veliaj lë banorët e Tiranës pa gjumë dhe u rrezikon jetën

LEXO EDHE:  E rëndë në Tiranë/ Hidhet nga kati i 5 i banesës, ndërron jetë 42-vjeçarja

OFL bën me dije se të gjithë personat që iu është dërguar kërkesa me shkrim për vetëdeklarimin e burimeve të pasurisë, i kanë plotësuar formularët dhe i kanë dorëzuar pranë OFL-së, e cila ka vijuar me procedurat, sipas përcaktimit në Aktin Normativ nr. 1, të datës 31 janar 2020.

OFL do të informojë publikun në vijimësi për të gjitha nismat procedurale dhe operacionet ekzekutive që do të kryejë.

LEXO TE PLOTE

Kronika

Sekuestrimi i 800 kg lëndë narkotike/ Policia zbardh detajet

Publikuar

-

Nga

Policia e Shtetit ka reaaguar në lidhje me lajmin e publikuar sot në media, për sekuestrimin e një sasie prej 800 kg lëndë narkotike në Igumenicë.

Në një deklaratë për mediat, Policia e Shtetit thekson se lënda narkotike është ngarkuar në territorin grek.

“Në përgjigje të interesit të medias, lidhur me një lajm të publikuar, për një sasi lënde narkotike cannabis sativa të kapur në Igumenicë, Greqi, që mund të kishte kaluar ne PKK Qafë Botë, Sarandë, informojmë se:

Policia Kufitare ka marrë menjëherë kontakt me homologët grekë, të cilët kanë deklaruar se kamioni nuk është futur në Shqipëri dhe nuk ka kaluar nga PKK Qafë Botë, Sarandë.

LEXO EDHE:  Transportonte drejt Tiranës 12 shtetas të huaj për 500 euro secili/ Arrestohet i riu në Bilisht

LEXO EDHE:  Qarkullonte me armë, drogë dhe 2.7 milionë me vete/ Arrestohet 38-vjeçari në Tiranë

Autoritetet e Pikës së Kalimit Kufitar të Qafë Botës, të palës greke, konfirmuan faktin se automjeti frigoriferik e kishte ngarkuar lëndën narkotike në territorin grek.”-thuhet në deklaratë.

LEXO TE PLOTE