Connect with Us

Ramës i del situata jashtë kontrollit/ Kapet duke gënjyer

Politikë

Ramës i del situata jashtë kontrollit/ Kapet duke gënjyer

Publikuar

-

Partia Socialiste po zien nga brenda, ndërsa kryeministri Edi Rama, duket se po mundohet të manipulojë situatën nga rrjetet sociale, aty ku ka më shumë ndjekës.

“Mirëmëngjes  dhe me këto përshtypje mbi shërbimin e ofruar në 28 qendrat shëndetësore verore të ngritura nga veriu ne jug, 24 orë në dispozicion të pushuesve e turistëve, ju uroj një ditë të mbarë “, shkruan Rama në rrjetet sociale, ndërsa PS po digjet nga brenda.

Por, qytetarët, ndjekësit e kryeministrit në rrjete sociale, të cilët e prekin çdo ditë nga afër realitetin i kanë gati përgënjeshtrimet përballë propagandave mëngjesore që Rama shpërndan.

“Realiteti është krejt i ndryshëm, zoti kryeministër, duhet punë shumë, sidomos në shëndetësi. Nuk është pasqyra e realitetit kjo video. Shërbimet duhet të jenë të barabarta si për të varfërin dhe të pasurin”, i komenton një qytetar, shkruan CNA.al.

Të tjerë e akuzojnë se është gënjeshtar, duke i thënë se këto që tregon në rrjete sociale janë thjesht dhe vetëm fasadë.

“Fasada jote s’ka mbarim. S’është siç e nxjerr ti, po mos gënje kaq hapur.  Para ca javësh ndodhi një aksident në Shëngjin, dy ishin për tokë, njëri ndërroj jetë në spital. Sigurisht që të vijë ambulanca me 40 minuta vonesë e sa është Shëngjini me Lezhën? Nejse, erdhi ambulanca po njerëz civila, asnjë bluzë e bardhë. Kanë qenë duke pieë ndonjë birrë, por kur e morën si me qenë duke marrë në barrel një kafshë jo rob”, shkruan një nga komentuesit, në rrjetin social të Ramës.

LEXO EDHE:  Basha nxjerr zbuluar Ramën/Çfarë thotë mikesha jote për punësimin

Zakonisht kryeministrit Edi Rama, u kthen përgjigje komentuesve në rrjetin social, por këtë radhë, duket se situata i ka dalë jashtë kontrollit dhe ka heshtur.

Madje dhe ushtria e tij dixhitale ka dështuar që të fshijë komentet kritike, ashtu siç bën çdo ditë.

Më poshtë po sjellim komentet e qytetarëve, të cilët të irrituar kanë shpërthyer ndaj Ramës./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Kryemadhi pret në takim ambasadorin e ri të Kosovës

Publikuar

-

Nga

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi ka pritur sot në një takim ambasadorin e ri të Kosovës në Shqipëri, Nait Hasani.

Teksa ka shpërndarë dhe një fotot në rrjetet sociale, Kryemadhi shkruan se gjatë takimit është diskutuar nevoja për të forcuar lidhjet mes Shqipërisë dhe Kosovës, me bashkëpunime më të gjera në fushën e ekonomisë, arsimit dhe cultures.

“Sot prita në takim Ambasadorin e ri të Republikës së Kosovës në Tiranë Z. Nait Hasani.

I urova suksese Z. Hasani në misionin e tij në Tiranë dhe i sigurova mbështetje të plotë për konsolidimin e rrugës së integrimit euro-atlantik të Kosovës.

LEXO EDHE:  Antireforma e goglave të fatit ose fundi i reformës në drejtësi

LEXO EDHE:  Berisha: Rama evakuohet në sarajet e Surrelit nga frika e dronit!

Gjatë takimit u diskutua nevoja për të forcuar lidhjet mes Shqipërisë dhe Kosovës, me bashkëpunime më të gjera në fushën e ekonomisë, arsimit dhe kulturës, heqjen e barrierave të dëmshme për tregtinë dhe krijimin e mundësive sa më të mëdha për investime nga biznesi privat në të dy vendet.

Gjithashtu u ndalëm dhe në nevojën e shkëmbimeve dhe përvojave midis shoqatave të studentëve, universiteteve, shkollave të mesme, duke forcuar kështu lidhjet midis të rinjve, të cilët janë ata që do të trashëgojnë dhe lartësojnë vlerat e kombit”, shkruan Kryemadhi në postimin e saj./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Biografia profesionale e Artur Metanit/ Kordinator i “Soros”-it, Drejtor i Ramës dhe Inspektor i Lartë i Drejtësisë

Publikuar

-

Nga

Me 98 vota në favor dhe 8 kundër, Artur Metani është zgjedhur pak më parë në detyrën e Inspektorit të Lartë të Drejtësisë, gjë të cilën CNA.al e ka paralajmëruar në disa shkrime të mëparëshme, së bashku me makinacionet që e nxorrën atë në krye të listës së kandidatëve garues për këtë post.

Metani është “ushtar” i bindur i Edi Ramës arsye kjo që e ka ndihur ngjitjen e shpejtë të shkallëve të karrierës, nga ish koordinator pranë Fondacionit SOROS, në këshilltar pranë dy ish presidentëve, drejtor për Legjislacionin dhe Antikorrupsionin në Kryeministri e Avokat i Popullit, detyrë që vijon ta mbajë aktualisht.

Metani është një tip karte “Xholi” të cilin Edi Rama e nxjerr nga mënga sa herë i duhet dikush që ta shpjerë “lojën” në favor të tij.

LEXO EDHE:  Lapsus i kryeparlamentarit/ Ramën e prezanton si kryeministër të Kosovës

LEXO EDHE:  Dokumenti - Edi Rama në dy kohë / Ja si kundërshtonte TVSH-në për biznesin e vogël

Kështu Metani u përfol si kandidat favorit për të mbajtur postin e drejtorit të Byrosë Kombëtare të Hetimit, kurse përfundoi i emëruar në krye të avokaturës së Shtetit, pas shkarkimit “rrufe”nga Rama të Alma Hickës.

Nga muaji shkurt i vitit 1999 deri në mars 2002 Artur Metani ka punuar si koordinator ligjor pranë Fondacionit “Soros”.

Në vitet 2002-2012  Metani shërbente si këshilltar për drejtësinë i presidentit Alfred Moisiu dhe si i tillë shërbeu edhe nën presidencën e Bamir Topit.

Artur Metani ka përfunduar studimet për drejtësi në Universitetin e Tiranës, në vitet 1992-1996, më pas ka bërë një master një vjeçar pranë “Central European University” në Budapest dhe një tjetër pranë “University of Utah S.J. Quinney College of Law”. /CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Dëbimi i dy diplomatëve/ Reagon Irani: Shqipëria duhet të kthehet në rrugën e duhur

Publikuar

-

Nga

Irani ka reaguar për herë të parë pas dëbimit të dy diplomatëve nga vendi ynë.

Zëdhënësi i Ministrisë së Jashtme të Iranit, Abbas Mousavi, thotë se Shqipëria ka bërë disa gabime por duhet të kthehet në rrugën e duhur.

“Shqipëria ka bërë disa gabime dhe ne ndiejmë se ngjarjet në rajonin tonë kanë krijuar disa keqkuptime për Shqipërinë; ne rekomandojmë që ata të mos lidhin marrëdhëniet tona të mira me një vend të tretë …

LEXO EDHE:  Antireforma e goglave të fatit ose fundi i reformës në drejtësi

LEXO EDHE:  I ndërpret fjalën të moshuarës/Rama i mbyll gojën drejtorit të Hipotekës: E dhe dorëheqjen?!

Shqipëria duhet të kthehet në rrugën e duhur dhe ajo në të cilën është tani nuk është e duhura”, shkruan më tej ai./CNA.al

LEXO TE PLOTE