Connect with Us

Sekretet hetimore/ SHISH “blindon” Presidentin dhe Kryeministrin

Kronika

Sekretet hetimore/ SHISH “blindon” Presidentin dhe Kryeministrin

Publikuar

-

Shërbimi Informativ Shtetëror, i konsideruar si një institucion tejet hermetik, për hërë të parë ka pblikuar një raport për punën e këtij inditucioni.

SHISH ka zbuluar se sa informacione iu ka dhënë nga vitit 2016-2018, drejtuesve të shtetit dhe agjencive ligjzbatuese.

Për 2016-ën, SHISH-i ka prodhuar në total 2944 informacione për klientët brenda e jashtë vendit.

Për klientët brenda vendit, produkti informativ i SHISH-it ka shërbyer për informimin e institucioneve të larta të shtetit me 378 informacione për Presidentin e R e p u b l i k ë s , Kryeministrin e Shqipërisë dhe Kryetarin e Kuvendit.

Ndërsa ka dhënë  289 informacione për ministritë e linjës dhe 826 informacione me destinacion Agjencitë e hetimit dhe të zbatimit të ligjit.

Për 2017-ën, SHISH-i ka prodhuar në total 3146 informacione për klientët brenda e jashtë vendit. Për klientët brenda vendit, produkti informativ i SHISHit ka shërbyer për informimin e institucioneve të larta të shtetit me: 267 informacione për Presidentin e Republikës, Kryeministrin e Shqipërisë dhe Kryetarin e Kuvendit,  274 informacione për ministritë e linjës dhe  1060 me destinacion Agjencitë e hetimit dhe të zbatimit të ligjit.

LEXO EDHE:  Serbët bllokojnë kryeministrin Mustafa dhe komandantin e KFOR-it

Për 2018- ën, SHISH-i ka prodhuar në total 3601 informacione për klientët brenda e jashtë vendit. Për klientët brenda vendit, produkti informativ i SHISH-it ka shërbyer për informimin e institucioneve të larta të shtetit me 521 informacione për Presidentin e Republikës, Kryeministrin e Shqipërisë dhe Kryetarin e Kuvendit,  302 informacione për ministritë e linjës dhe 1099 me destinacion Agjencitë e hetimit dhe të zbatimit të ligjit./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Trageti kanceroz në Vlorë/ Gjykata jep vendimin për të arrestuarit, gruaja humb ndjenjat gjatë seancës

Publikuar

-

Nga

Gjykata e Vlorës ka dhënë masën e sigurisë për personat e arrestuar pas gjetjes së një sasie të madhe amianti në tragetin e linjës Vlorë-Brindisi.

Mësohet se gjykata ka lënë në burg tre prej të arrestuarëve si dhe ka dhënë masën e sigurisë “detyrim paraqitje” për një agjent të shitjes së biletave.

Ndërkohë, për Festim Tafën dhe Elisabeta Çunin është dhënë masa e sigurisë “arrest shtëpie”
Në burg me afat dy mujor janë lënë Zamir Kormuzi, pronari i firmës së grumbullimit të mbetjeve; Arbër Çuni dhe Kujtim Xhaferllari.

LEXO EDHE:  “DASH gënjeu për raportin”/ Ish-ministri i Ramës zbulon të vërtetën

LEXO EDHE:  “DASH gënjeu për raportin”/ Ish-ministri i Ramës zbulon të vërtetën

Gjatë seancës gjyqësore gruas së Zamir Kormuzi i ka rënë të fiktë pas komunikimit të masës së sigurisë për të shoqin./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

OFL ndalet në Tiranë/ Ultimatum për deklarimin e pasurisë dy të dënuarve

Publikuar

-

Nga

Në zbatimit të Ligjit Special për masat pasurore ndaj individëve të dënuar apo akuzuar për krim të organizuar apo krime të rënda, OFL vijon intensivisht punën për kryerjen e veprimeve komplekse, në bashkëpunim me strukturat e tjera të Policisë së Shtetit.

OFL u ka dërguar kërkesat për vetëdeklarim të pasurisë, shtetasve:

L. D., banues në Tiranë, i dënuar për veprat penale “Krijimi i bandës së armatosur dhe organizatës kriminale”, “Armëmbajtja pa leje”, “Organizimi dhe drejtimi i organizatave kriminale” dhe “Falsifikimi i letërnjoftimeve apo vizave” e kryer në bashkëpunim;

A. B., banues në Tiranë, i dënuar për veprat penale “Krijimi i bandës së armatosur dhe organizatës kriminale”, “Armëmbajtja pa leje” dhe “Organizimi dhe drejtimi i organizatave kriminale”;

Këta individë, si subjekt i Ligjit Special, duhet t’u përgjigjen me shkrim, brenda 48 orësh, të gjitha pyetjeve të OFL-së, të cilat do t’i dërgohen SPAK-ut, për veprime të mëtejshme.

LEXO EDHE:  Naftëtarët s’kanë bukë për fëmijet/ Kryeministri luan komedinë e radhës  

LEXO EDHE:  Arben Malaj zbulon kërcënimet familjare/ “U detyruan të largohen në Amerikë”

OFL bën me dije se të gjithë personat që iu është dërguar kërkesa me shkrim për vetëdeklarimin e burimeve të pasurisë, i kanë plotësuar formularët dhe i kanë dorëzuar pranë OFL-së, e cila ka vijuar me procedurat, sipas përcaktimit në Aktin Normativ nr. 1, të datës 31 janar 2020.

OFL do të informojë publikun në vijimësi për të gjitha nismat procedurale dhe operacionet ekzekutive që do të kryejë.

LEXO TE PLOTE

Kronika

Sekuestrimi i 800 kg lëndë narkotike/ Policia zbardh detajet

Publikuar

-

Nga

Policia e Shtetit ka reaaguar në lidhje me lajmin e publikuar sot në media, për sekuestrimin e një sasie prej 800 kg lëndë narkotike në Igumenicë.

Në një deklaratë për mediat, Policia e Shtetit thekson se lënda narkotike është ngarkuar në territorin grek.

“Në përgjigje të interesit të medias, lidhur me një lajm të publikuar, për një sasi lënde narkotike cannabis sativa të kapur në Igumenicë, Greqi, që mund të kishte kaluar ne PKK Qafë Botë, Sarandë, informojmë se:

Policia Kufitare ka marrë menjëherë kontakt me homologët grekë, të cilët kanë deklaruar se kamioni nuk është futur në Shqipëri dhe nuk ka kaluar nga PKK Qafë Botë, Sarandë.

LEXO EDHE:  “DASH gënjeu për raportin”/ Ish-ministri i Ramës zbulon të vërtetën

LEXO EDHE:  Naftëtarët s'kanë bukë për fëmijet/ Kryeministri luan komedinë e radhës  

Autoritetet e Pikës së Kalimit Kufitar të Qafë Botës, të palës greke, konfirmuan faktin se automjeti frigoriferik e kishte ngarkuar lëndën narkotike në territorin grek.”-thuhet në deklaratë.

LEXO TE PLOTE