Connect with Us

Atentati në Vlorë/ Berisha tregon lidhjet: Ja kush fshihet pas tyre

Denoncim

Atentati në Vlorë/ Berisha tregon lidhjet: Ja kush fshihet pas tyre

Publikuar

-

Ish kryeministri Sali Berisha ka reaguar përmes një postimi në rrjetet sociale lidhur me atentatin e mbrëmshme në Vlorë.

Sipas Berishës Vlora u përgjak nga bandat e Partisë Socialiste, ndërsa shkruan se breshëritë u shkëmbyen mes miqëve të Llanajve dhe Habilajve.

Postimi i plotë

Vloren mbreme e pergjaken bandat e partise!

Bresherite u shkembyen midis miqve te Llanajve dhe Habilajve! sb

Doktor Të uruj shëndet dhe përshëndes.Miqtë e Llanajve dhe Habilajve qëllojnë në plazhin e vjetër.Personat që përgjakën sot plazhin e vjetër doktor.Ne Vlore ligji dhe rendin e bejne bandat e lidhura me qeverine policia u bene temena./CNA.al

 

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Denoncim

Vrasja e 26-vjeçarit/ Zbardhen detajet shokuese

Publikuar

-

Nga

Ish-kryeministri Sali Berisha vijon të publikojë në faqen e tij në rrjetet sociale denoncimet e qytetarëve.

Sot Berisha ka publikuar një denoncim, i cili zbardh detaje tronditëse në lidhje me vrasjes e 26-vjeçarit Indrit Çela.

Qytetari akuzon shefin e komisariatit nr 2, i cili sipas tij me qëllim që të ndihmojë vrasësit ka fshehur për mbi 8 orë krimin.

Postimi i plotë i Berishës:

Akuzohet narkoshefi i narkokomisariatit nr 2 se ka fshehur per 8 ore faktet e vrasjes makabre te Indrit Çeles.

Ai e ka bere kete per te ndihmuar vrasesit.

Te dashur miq, tre dite me pare ne Tirane ndodhi nje vrasje makabre. Kriminele mizor me mbiemer Kusi vrane ne shtepine e tyre, tek punonte per ta, teknikun e ajrit te konficionuar 27 vjeçarin Indrit Çela.

Me kete rast i shpreh familjes te te ndjerit Endrit Çela solidaritetin dhe ngushellimet e mia me te ndjera. Kjo vrasje tronditi thelle shoqerine. Por megjithe arrestimet e bera perseri ka akuza te renda per narkoshefin e narkokomisaritit 2 se ai me qellim qe te ndihmoje vrasesit ka fshehur per mbi 8 ore krimin e shemtuar.

Duke denuar me ashpersine me te madhe kete qendrim si nje akt kriminal sa dhe vete ekzekutimi i te riut, shtoj se kjo eshte nje deshmi tjeter e bashkepunimit te narkoshtetit me krimin! sb/ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Denoncim

Korrupsioni nuk njeh kufi/ Zbulohet “krimi” që firmosen Rama, Gjiknuri dhe Kumbaro

Publikuar

-

Nga

Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar sot denoncimin e një qytetari, sipas të cilit qeveria ka dhënë leje për ndërtimin e një HEC-i, në Lumin e Shmilit, Rapu.

Sipas denoncuesit, i cili e cilëson këtë si krim të rëndë mjedisor, me vendim Nr. 07. Date 10.11.2017, kryeministri Edi Rama miratoi lejen e ndertimit per Objektin “Ndertimi i burimit te ri gjenerues te energjise, Hidrocentralit “KALIS”, ne ujrat e rrjedhes se se lumit te Shmilit, dege e lumit shkumbin, Bashkia Librazhd.

Gjithashtu denoncuesi thekson se me ndërtimin e këtij HEC-i, lumi në fjalë nuk do të ekzistojë më.

Ndër të tjera, denoncuesi bën fajtorë për këtë, kryeministrin Edi Rama, ish-ministrin e Infrastrukturës dhe Energjitikës, Damin Gjiknuri, ish-ministres e Kulturës, Mirale Kumbaro dhe Bashkinë e Librazhdit.

Postimi i plotë i Berishës:

Zhduket Lumi Rapun!
Korrupsioni i Edvin Mafise nuk njeh kufi!

Ne nje krim te rende mjedisor Edvin Hajnia firmos zhdukjen e Lumit te Shmilit, Rapu.

Lexoni keto denoncime ne mesazhin dhe dokumentat e qytetarit dixhital. sb

pershendetje dr po ju njoftoj per nje krim te rende mjedisor te kryeministrit Edi Rama ne Çermenike.
Me vendim Nr. 07. Date 10.11.2017, kryeministri Edi Rama miratoi lejen e ndertimit per Objektin “Ndertimi i burimit te ri gjenerues te energjise, Hidrocentralit “KALIS”, ne ujrat e rrjedhes se se lumit te Shmilit, dege e lumit shkumbin, Bashkia Librazhd.

  • Kjo eshte dhurata qe i ben kryeministri Edi Rama (me vule dhe firme) banoreve te zones se Çermenikes, nje Hec me gjatesi 5.5 km, e perkthyer ndryshe, te gjithe ata banore qe jane rrit dhe mbajne mend “Lumin e Gjurajve”, po ju them se ai nuk do ekzistoje me.
  • 200 e kusure vite jane te vjetra kullat Gjurajve, mbase shkak ka qene ai lum sepse u sigurone ushqim, zhvilloi bujqesi e blegtori dhe u rriten breza te tere nder vite…

Por sot heshten te gjithe ata bukëshkelesa, te votbesuar maksimalisht do te thoja nga kjo krahine qe kane dore ne dhenien e kesaj palo-leje per ndertimin e Hec-it.

Duke filluar me:
1. Kryeministrin E.Rama (firmetar)
2. Ish-Min. Energjise dhe Infrastruktures Damian Gjiknuri. (firmetar)
3. Ish-Min. Kultures Mirela Kumbaro.(firmetar)
4. Bashkia Librazhd (ne dijeni te plote te projektit dhe duke i mbyllur te dy syte sic u be me Hec-in tjetr perseri ne lumin Rrapun, qe u ndertua vepra, ne kundershti flagrante me dispozitat ligjore).

  • E ndjej per detyre tju informoj per kete krim mjedisor qe po shfarros lumin Rrapun, shpresoj qe komuniteti, shoqatat do te reagojne per ndalimin e ndertimit te ketij Hec-i.

[Bashkelidhur dokumentacionet e firmosur nga zoterinjte e lartpermendur…]

LEXO TE PLOTE

Denoncim

Berisha jep alarmin/ Balluku dhe Gonxhe përgatisin vjedhjen e radhës

Publikuar

-

Nga

Ish kryeministri Sali Berisha në një postim në rrjetet sociale ka publikuar një denoncim të ardhur në adresë të tij nga një qytetar.

Në këtë denoncim qytetari informon se po përgatitet vjedhja e radhës tek Drejtoria Rajonale e Shërbimit të Transportit Rrugor në Tiranë.

Postimi i plotë:

Akuza per nje vjedhje taze per Gonxhen e korrupsionit dhe ndrikull Riformaton! Lexoni denoncimin e qytetarit dixhital. sb

Pershendetje Doktor.Desha tju Informoja per dicka qe pritet te ndodhe tek drejtoria rajonale e sherbitit te transportit rrugor ne Tirane.Po pergatitet vjedhja e radhes nga Belinda dhe Blendi Gonxhe.Nuk ka as nje vit qe u rikonstruktua godina e drejtorise,tani kane njoftuar qe do ta rikonstruktojne perseri.Verifikojeni tek faqja e dpshtrr ne fb.Gjasme kane bere disa lejtesira te vogla ne lidhje me lejet e drejtimit dhe qarkullimit dhe po i shesin si reforma te medha.Besoj se jane per te hedhur hi syve qe te mos shikoje njeri megavjedhjen.Godina eshte shume funksionale keshtu sic edhte dhe pothuajse e re.Vjet u be nga fillimi madje dhe me peme te reja qe pamvaresisht se u moren leket nga buxheti i shtetit,u paguan dhe nga punonjesit e thjeshte sepse keshtu ju tha ish drejtori(njeri i Blerina Gjylametit)dhe nuk u ndien se i kercenonte me heqje nga puna.Tani si duket duan te vjedhin prap.Ja dhe fotot si duan ta bejne./CNA.al

LEXO TE PLOTE