Connect with Us

Ku i le protestuesit?/ Kryemadhit i vërsulen në Prevallë

Politikë

Ku i le protestuesit?/ Kryemadhit i vërsulen në Prevallë

Publikuar

-

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi, e cila ndodhet në Prevallë, ku po kalon pushimet bashkë me familjen, ka publikuar një foto me djalin e saj,  e cila ka ngjallur shumë reagime tek komentuesit.

Në fakt, fotoja nuk kishte asgjë të veçantë, por ndjekësit në rrjete sociale janë irrituar nga ato çfarë Kryemadhi deklaron dhe ato çfarë bën në të vërtetë.

“Mirë e ke ti po me çfarë të ikim ne me fëmjitë tanë që të. Me çfarë lekësh? Bën mirë mos i nxjerrësh fare këto foto ti që mendon për popullin që s’ka bukë të hajë. Mos i bëj karshillik se do të të kthehen ato lotë nënash e femijësh që s’kanë mundësi. Asgjë nuk harrohet”, i shkruan një qytetare.

Një tjetër i ka kujtuar protestat, duke pyetur se ku  ku i kanë lënë njerëzit që protestonin.

“Me djersën e popullit bëni pushime. Populli po shijon fukarallëkun që i keni shtuar ju, se nuk kanë bukë me ngrënë e jo për pushime… Nuk është mirë që ti të bësh këto foto, ku e le grevën, ku i le njerëzit që vinin e bëni grevë, kurse ti del e bën reklama dhe foto”, shkruajnë të tjerë qytetarë.

LEXO EDHE:  Përulet Rama, thirrje studentëve/ Ngrini urën e komunikimit

Ashtu si ndaj bashkëshortit të saj edhe ndaj Kryemadhit, nuk kanë munguar komentet që i tregojnë burgun.

“Në Reç ka relaks të paparë, po piqen dhe gështenjat. Së shpejti, por 11 hale nuk t’i bëjmë dot…..Shijoni shijoni…ishalla, do vijë momenti që t’i villni të gjitha ato që keni vjedh Shqipërisë së mjerë, u pasuruat sa s’dini ka ti çoni, prej hundësh ju dalshin”. Janë këto të tjera komenti që kanë vërshuar në rrjetin social të Krymadhi./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

“Pse nuk fillon rindërtimi?”/ Gazetari i kërkon llogari Artan Shkrelit

Publikuar

-

Nga

Zv.ministri i Infrastrukturës Artan Shkreli është përplasur me gazetarin Enton Abilekaj për rindërtimin e banesave të shembura nga tërmeti i 26 nëntorit.

Abilekaj i kërkoi llogari Shkrelit në emisionin “Open” se përse nuk po fillon rindërtimi i banesave, siç premtoi kryeministri Edi Rama.

Abilekaj: Pse nuk fillon rindërtimi? Kryeministri doli dhe tha vendet se ku do rindërtohet. U tha në fillim që në pranverë shumë familje do të sistemoheshin. Sot  jemi duke e zvarrit, shko te portali dhe denonco banesën e dëmtuar.

Shkreli: Po si ndërtohet. Ka procedura kjo punë. E di që vetëm për të bërë shpronsimet ha sumë kohë. Po bëjmë dhe ndryshime në ligj për të shpejtuar.

LEXO EDHE:  FOTOT- Lideri i protestës braktis çadrën/ Ja për ku është drejtuar

LEXO EDHE:  Protesta në rrethe/ Bllokohen hyrjet e disa qyteteve

Abilekaj: Atëherë i bie që kryeministri ka folur kot. Kryeministri i çoi në hotele duke thënë se kjo ishte një ide gjeniale e imja. Pastaj në dhjetor tha se duhet të dalin nga hotelet e u kujtua që nuk ishte një ide edhe aq gjeniale, por ka kapur një kosto 2 milion euro.

Shkreli: Jo nuk ka folur kot. Kryeministri ka përcaktuar zonat ku do të ndërtohet. Ku ti çonim. S’kishim ku t’i çonim. Në qoftë se doni  afate po them, brenda 2020 banesat private ndërsa lagjet para deri në 2021./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

“Politikanët janë të përkohshëm”/ Krasta thirrje të fortë për qytetarët

Publikuar

-

Nga

Gazetari dhe moderatori Adi Krasta ka komentuar situatën aktuale për marëdhëniet mes politikës së Shqipërisë dhe të Kosovës, për të cilën thotë se nuk e ka as luksin dhe as kohën të degjenerojë në zënka banale egosh narciziste.

Krasta deklaron se duhet të pranojmë se të gjithë aktorët politikë janë të përkohshëm, duke përmendur këtu ish këshilltarin e Sigurisë Kombëtare John Bolton.

“Vetë presidenti Trump është me mandat të përcaktuar. Kështu është i derguari i posaçëm Grenell, i cili po aplikon sjelljen ambasadoreske prej skifteri të përshkruar saktësisht nga Paul Richter. I përkohshëm, madje më shumë se të tjerët është kryeministri i Shqipërisë. Ai i Kosovës gjithashtu. Të momentit janë presidentë e negociatorë”, shkruan ai në rrjetet sociale.

Gazetari thotë se nuk duhet të na hutojë retorika bombastike dhe as takimet e ashtuquajtura të nivelit të lartë, pasi thekson se në fund vendimet duhet t’i marrë populli i Kosovës.

“Serbia duhet të kërkojë falje zyrtarisht për krimet e të paktën 300 vjetëve të fundit ndaj shqiptarëve. Të pranojë pa asnjë kusht mëvetësinë e Kosovës. Pastaj le të flitet për marrëveshje të përbashkëta apo hyrje në BE. Minishengeni është krijim artificial dhe nuk i bëhet si dhuratë një vendi që ka shkaktuar genocid. Kosova nuk fiton asgjë nga një Minishengen i përkohshëm dhe i pajustifikuar. Shqipëria gjithashtu nuk fiton asgjë që nuk e ka. Prioriteti i Shqipërisë është Kosova. Nuk mund të jetë asnjë vend tjetër”, vijon më tej ai.

LEXO EDHE:  Veprimet e dhunshme kundër Borchardt/ Reagon ambasadori i BE Soreca

LEXO EDHE:  Aksioni opozitar/ Zbulohet plani i PD-së

Sipas tij, njerëzit e politikës së marrëveshjeve të shpejta nuk duhet të helmojnë marrëdhënien brenda familjes shqiptare. Krasta thekson se qytetarët nuk duhet ta lejojnë këtë.

“Në Shqipëri duhet të rritet fuqia kritike. Në Kosovë nuk duhet të bien pre’ e gjuhës së gjatë të politikanëve të përkohshëm. Është konfirmuar në shekuj se ata janë të aftë të shkaktojnë me egoizmin e tyre dëme të parregullueshme. Le të mbajmë sytë tek topi ynë dhe loja jonë!”, përfundon gazetari./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

“Rama e dinte për rastin e Kajmakut”/ Bardhi sjell provat dhe sulmon Prokurorinë

Publikuar

-

Nga

Sekretari i Përgjithshëm i PD-së, Gazmend Bardhi, duke folur për kryebashkiakët e inkrimunuar, theksoi se Rama e dinte që para se ta kandidonte, për rastin e Agim Kajmakut, ndërsa për këtë tha se ka prova.

“Edi Rama ka patur dijeni, është informur nga sturkturat e PS-së së që Agim Kajmaku ishte në kërkim ndërkombëtarë. Ky informacion i është përciellë në komunikimet e brendshme. Në disponojmë komunikimin e brendshëm që informonte për problemet me drejtësinë të kandidatit të Vorës.”

Duke folur më tej, Bardhi u pyet dhe për rolin e Prokurorisë në hetimin e këtyre rasteve.

LEXO EDHE:  Përulet Rama, thirrje studentëve/ Ngrini urën e komunikimit

LEXO EDHE:  Veprimet e dhunshme kundër Borchardt/ Reagon ambasadori i BE Soreca

“Prokurora nuk ka bërë asnjë punë. Prokurorët kanë të gjitha mundësit, nuk duhet të prisnin informacionet nga Partia Demokratike, por të nisnin hetimet.

Gjer më sot Prokuroria nuk ka nisur asnjë hetim me iniciativën e saj, dhe ky është një veprim me dashje, për të mbrojtur kriminelët që Edi Rama ka vendosur.

Në monentin që ne i publikojmë, Prokuroria nuk ka çfarë të bëjë përveç se të çertifikojë rastet” u shpreh Bardhi./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE