Connect with Us

“Dorëzo pasurinë, florinjtë e Krrabës”/ Meta cilësohet si “hajduti i shekullit”

Politikë

“Dorëzo pasurinë, florinjtë e Krrabës”/ Meta cilësohet si “hajduti i shekullit”

Publikuar

-

“Të erdhi fundi”. Në këtë mënyrë i drejtohet qytetarët, Presidentit Ilir Meta, ndërsa ky i fundit, prej disa kohësh nuk po ndahet nga rrjetet sociale dhe konferencat për shtyp.

Herë duke u hequr i  çmendur dhe herë duke u bërë qesharak, Meta që shqiptarët e njohin si ‘Ilir floriri”, tenton të hedhë mjegull dhe të bëjë zhurmë për të larguar vëmendjen nga ajo çfarë e shqetëson realisht.

Dhe që është drejtësia, SPAK-u, tek i cili të gjithë qytetarët i kanë sytë.

“Po tani mos na dil si shenjtor, se mga ajo marrëveshje e 2008 i vetmi që ka përfituar jeni ju dhe bajgat që të ndjekin ty. Dridhje bishtin sa me njërën parti shumicë, sa me tjetrën. Mos harro bllokun në dorë në video me zë e figurë”, i ka shkruar një qytetar në rrjete sociale, ku Meta është prezent gjatë gjithë kohës.

Qytetarët i bëjnë thirrjë të dorëhiqet, të dorëzojë pasurinë dhe më pas të shkojë tek varri i Ramiz Alisë për të vënë lulet.

Ndërsa nuk mungojnë konstatimet e qytetarëve se është shumë vonë për thirrje për zgjidhjen e krizës.

“Ke heshtur me dashje dhe pasi shkatërrove gjithçka po aktivizohesh në media të hiqesh i ndershëm se po bën të pa mundurën”, shkruan një qytetare.

“Ore, kush mendon se je zotrote, shpëtimtari i Lulit, që po mbytet, nuk shpëtohet një që nuk di të notojë ..Keta s’kane as fytyrë…ky s’ka ku i çon florinjtë e Krrabës dhe del e bën propogandë, hajdutët e shekullit”.

Janë këto disa nga komentet e qytetarëve, të cilat ne do ti sjellim më poshtë ashtu siç janë shkruar./CNA.al

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

“Bashkimi kombëtar, lajthitje e një opozite në tranzicion”/ Kurti ‘i tregon’ detyrat Ramës

Publikuar

-

Nga

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje dhe njëherazi kandidati për kryeministër të ardhshëm në Kosovë, Albin Kurti, ka komentuar deklaratat e LVV në Tiranë e cila do të shprehej se 28 nëntori nuk duhet të jetë ditë feste, duke njoftuar për një marshim si thirrje për bashkim kombëtar.

I ftuar në emisionin ”Open” mbrëmjen e sotme, teksa shprehet se qendra e LVV në Tiranë është OJF, as në pozitë apo opozitë, Kurti ka këkuar zbatimin e marrëveshjeve midis Kosovës dhe Shqipërisë.

“Qendra e Vetëvendosjes në Tiranë nuk është as pozitë as opozitë, ajo është rregjistuar si OJF. Ne e kemi frymën e përbashkët, por nuk dirigjojmë dhe drejtojmë njëri tjetrin. Ne jemi demokratë, ne e duam bashkimin kombëtar dhe sa më shumë aktivitete më 28 në frymën e bashkimit, aq më mirë është. Të zbatohen marrëveshjet që janë midis Kosovës dhe Shqipërisë”.

LEXO EDHE:  Mos ta lëmë të hyjë në zyrë!/ Ja cfarë shkruante TemA për Ilir Metën

I pyetur në lidhje me deklaratat e Ramës, i cili do ta cilësonte këtë thirrje të Vetëvendosjes si lajthitje e opozitës në tranzicion për tu bërë qeveri, kreu i Vetëvendosjes në Kosovë ka deklaruar se: ”Nuk është lajthitje. Ajo është gati detyrë, të bësh aktivitet për bashkim”./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Përplasjet e Metës me Ambasadën Amerikane/ Lorenc Vangjeli hedh dyshime të forta

Publikuar

-

Presidenti Ilir Meta, ka shpërthyer me akuza ndaj ambasadorëve të huaj ditën e sotme duke i quajtur hipokritë.

Ku reagim i Presidentit erdhi në një kohë ku Ambasada Amerikane deklaroi se mbështet idenë që palët t’i drejtohen Komisionin e Venecias, lidhur mbi ngërcin për Gjykatën Kushtetuese.

Por për analistin Lorenc Vangjeli, përplasja Meta-SHBA, duket se vjen për shkaqe të tjera, por që ende nuk dihen.

“Presidenti deri tani na ka treguar formën por jo përmbajtjen e kundërvënies së tij ndaj SHBA. Thelbi i përplasjes nuk është kjo, është diçka tjetër të cilën ne nuk e dimë për momentin. Shkaqet duhet të jenë të tjera. Nuk e di, refuzoj të spekuloj mbi këtë gjë. Reagimi i parë në këtë mënyrë është proporcional. Në këto ditë do fillojmë të shikojmë shkaqet e vërteta të kësaj përplasje”, u shpreh Vangjeli në “Opinion”. /CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Kërcënimi i zëdhënësit Blushi/ Artan Hoxha dhe Klodiana Lala “përmbysin” Presidentin

Publikuar

-

Gazetarja Klodiana Lala dhe Artan Hoxha, të ftuar mbrëmjen e sotme në emisionin “Opinion”, kanë komentuar deklaratat e presidentit Meta, i cili më herët deklaroi se zëdhënësi i tij, Tedi Blushi, është shantazhuar në emër të një ambasade të huaj.

Sipas Klodiana Lalës nëse do të ishte kërcënuar do të kishte një denoncim zyrtar.

“Nuk di të jetë kërcënuar, do duet të kishte një denoncim zyrtar, nuk ka një denoncim zyrtar ende dhe nuk referohem tek fjalët edhe pse i thotë Presidenti i Republikës. Me sa më thonë, lidhet me një status tjetër që flet për një tjetër ambasador, që kontrollohet nga Engjell Agaçi.”

I këtij duket se është dhe Artan Hoxha, i cili e quajti jo etike përmendjen e emrit të një punonjësi, ndërsa risolli në kujtesë dhe “videon përvëluese” të premtuar nga Meta, megjithëse gjer tani ka mbetur vetëm në kuadër paralajmërimi.

LEXO EDHE:  Meta i zbuloi pallatin tek Unaza e Re/ Kryemadhi: Është bërë në tokën e babait

“Deklarata që ka patur zëdhënësi i presidentit, ku është përmendur edhe emri i një punonjësi i ambasadës dhe përmendja e emrit të tij, e para ka qenë jo etike jo diplomatike. Nëse Guri i jep leje, ne jemi gati ta nxjerrim transitin e telefonatës. Na është premtuar një video përvëluese, na është thënë edhe për një video erotike dhe asgjë kemi. Është kërkuar që të mos kërkohet emri i personelit të ambasadës. Është kërkuar që emri i personit, ti mund ti drejtohesh Ambasadës, por jo një personi.”/ CNA.al

 

LEXO TE PLOTE