Connect with Us

Zgjedhjet e 13 tetorit/ Aleatët e Bashës letër KQZ

Politikë

Zgjedhjet e 13 tetorit/ Aleatët e Bashës letër KQZ

Publikuar

-

Aleatët e Partisë Demokratike i kanë dërguar  një letër zyrtare Komisionit Qendror të Zgjedhjeve për të filluar përgatitjet për zgjedhjet e 13 tetorit, sipas dekretit të Presidetit Ilir Meta.

Kjo letër është dërguar pasi data 4 gusht është data e fundit për regjistrimin e partive në zgjedhje.

Dje, gjatë një konference për shtyp, presidenti Ilir Meta u bëri thirrje të gjitha partive politike që të marrin pjesë në zgjedhjet e datës 13 tetor.

LEXO EDHE:  Takimi i aleatëve të Bashës me Haradinajn/ Ja çfarë u diskutua

Letra është firmosur nga kreu i PAA Agron Duka, kreu i PR Fatmir Mediu dhe sekretari i përgjithshëm i LSI, Endrit Braimllari./CNA.al

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Meta mesazh ngushëllimi/ Jemi krah Turqisë në këto momente të vështira

Publikuar

-

Nga

Presidenti Ilir Meta ka shprehur një mesazh ngushëllimi për Turqinë, pas tërmetit tragjik të një dite më parë i cili la pas dhjetëra viktima, e mijëra të plagosur.

Në një postim në rrjetet sociale, Meta shkruan se po ndjek me shqetësim dhe dhimbje të thellë situatën në Turqinë mike, të goditur nga tërmeti tragjik.

Po ashtu Meta shkruan se është shumë i tronditur nga viktimat, ndërsa i shpreh ngushëllime presidenti Turk dhe familjeve që humbën të dashurit e tyre.

Meta thekson se ai dhe të gjithë shqiptarët janë krah Turqisë mike në këto momente të vështira që po kalon vendi.

LEXO EDHE:  KQZ përfundon rinumërimin e votave në 11 kuti/ Ja rezultati

LEXO EDHE:  Zgjedhjet vendore/ Çfarë do të diskutohet në mbledhjen e sotme

“Shumë i tronditur nga viktimat në njerëz, ju shpreh ngushëllimet më të ndjera familjarëve e të dashurve të tyre, të gjithë popullit turk dhe Presidentit Recep Tayyip Erdoğan, duke u lutur që të mos ketë të tjera humbje jetësh.

Të gjithë të lënduarve nga kjo fatkeqësi natyrore ju uroj shërim sa më të shpejtë.

Në këto momente tepër të vështira, unë dhe populli shqiptar jemi në krah Turqisë mike!”-përfundon Meta./ CNA.al

Video-20 të vdekur e 1015 të plagosur/ Vijojnë kërkimet nën rrënoja pas tërmetit shkatërrimtar në Turqi

LEXO TE PLOTE

Politikë

Grida Duma deklaratë të fortë/ “Çdo lagje e Tiranës është geto”

Publikuar

-

Nga

Demokratja Grida Duma ka bërë një deklaratë të fortë mbrëmjen e sotme teksa po komentonte krimin në vend dhe vrasjet e fundit që kanë tronditur qytetarët.

Duma deklaroi në emisionin “Zonë e Lirë” se çdo lagje e Tiranës është geto, ndërsa guxoi eedhe më tej duke thënë se do bëhet edhe çdo lagje e Shqipërisë.

“Geto do bëhet çdo lagje shqiptare për shkak të varfërisë. Shqiptarët nuk dinë çfarë do ta presë nesër. Nga gjendja e varfërisë, geto është çdo lagje e Tiranës”, theksoi anëtarja e kryesisë së PD-së./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Grida Duma e thotë troç/ “Populli nuk na shikon më si të besueshëm”

Publikuar

-

Nga

Ish deputetja dhe anëtarja e kryesisë së Partisë Demokratike  Grida Duma, foli për videon e kryebashkiakut socialist Lefter Alla duke konsumuar kokainë në një lokal.

Duma akuzoi kryeministrin Edi Rama se nuk i lëshon kryebashkiakët, pasi sipas saj e di që kaskada e tyre është e gjatë.

“Absolutisht jo dhe me gjithë dijeninë e plotë të tij, problemi më i madh është që ai (Rama) përpiqet të mos i lëshojë sepse ai e di se nëse lëshon njërin apo tjetrin, kaskada është e gjatë.

Populli na blen dhe na shet sepse nuk na shikon më si kredibël. Nuk i voton njeri këta njerëz, por këta janë duke ndëshkuar Shqipërinë në raportin e ikjes. Ky është modeli në bashkitë ku emigracioni është më i lartë”, u shpreh Grida Duma në emisionin “Zonë e Lirë”.

LEXO EDHE:  Opozita ende s’ka dorëzuar mandatet/ Deputetët duhet të paraqiten në Kuvend

LEXO EDHE:  Dokumente-Fletë votimi të falasifikuara në Vaun e Dejës/ Anëtari i KQZ përgënjeshtron PD

Më tej ajo deklaroi se “Rama si pirës droge nuk është në normalitet”. Demokratja ndër të tjera kërkoi të bëhet testi i drogës për të gjithë politikanët./ CNA.al

LEXO TE PLOTE