Connect with Us

“Jemi komb pa identitet”/ Blerina Bombaj kritikon të rinjtë që flasin greqisht, fansat i kthehen kundër

Kryesore Show Biz

“Jemi komb pa identitet”/ Blerina Bombaj kritikon të rinjtë që flasin greqisht, fansat i kthehen kundër

Publikuar

-

Së fundmi, dietologia e njohur, Blerina Bombaj ka postuar një shqetësim të saj ë  llogarinë e Instagramit ku  kritikon faktin që në Qeparo të rinjtë flasin greqisht. “Gjëja më e bukur në Qeparo, fshati lart. Gjëja më pak e bukur: Të rinjtë që flasin greqisht në vendin e tyre, Shqipërinë”.

Por ndjekësit i janë kthyer kundër dhe një prej tyre i shkruan: “Ju qe i gjykoni gjynah dhe per ju.. po baheni me racist se greket se dhe atje te thon pse flisni shqip.. emigrantet e Qeparos kan sjell te ardhurat e tyre ne at vend dhe e kan bere edhe me tbukur Qeparon punojn e roptohen nga 3 pun ne dit femijet i len ne gjum e i gjejn ne gjum … ku ju kan pigjakun ktu e sa vjet shqiptarve tgreqis…dhe e bukra ksaj esht se femijet i sjellin te shikojn vendin e tyre dhe ato pak fjal qe din i kan degjuar kur marin puthjen e prinderve te roptuar nga ore tgjata pune ..flisni ju qe rrini gjith diten neper kafene e telefona …crendesi ka se cfare gjuhe flasin ata jan njerez me identitet shqiptar”.

“Jo zonje, nuk eshte kjo arsye te mos mesosh dhe duash gjuhen tende! Kemi qene vete emigrante, kane punuar prinderit tane, por shqipen e pame detyrim thelbesor per ta mesuar dhe mos harruar”, i përgjigjet Blerina.

“Sepse jemi Komb pa Identitet, shihet rëndomtë në 95% i Shqipove që jetojnë jasht, u flasin fëmijëve në gjuhën e vëndit ku jetojnë e kur vijnë me pushime për të takuar gjyshërit rrin si qyq të dyja palët. Trishtim pa fund për injorancën që mbartin”, shkruan një tjetër komentuese.

LEXO EDHE:  U tha se ishte i dashuri i Encës, zbulohet identiteti i Babagjyshit misterioz

“Nga ju nuk pritej nje koment i tille zonja Blerina. Nje shkencetare si ju, nje nene, nje zonje puntore me kaq ide brilante! Si ka mundesi te mendoj keshtu!?Secili prej nesh eshte i lire te flasi gjuhen qe ai deshiron,gjuhen me te cilen shprehet me mire. Ju keni pare plote e plote fshatra minoriteti keni bere emisione ne Dropull e dini forte mire cfare gjuhe flasin atje….e dini forte mire qe ajo gjuha mesohet nga gjyshrit edhe stergjyshrit tane…Nga ana tjeter nje femije qe rritet edhe shkollohet ,punon,martohet edhe bene femije ne Greqi normalisht qe do ta kete me te thjeshte te shprehet gjuhen greke”, i komenton një ndjekëse tjetër.

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kryesore Show Biz

“Do të braktisë koncertet”/ Çfarë po ndodh me Elvana Gjatën?

Publikuar

-

Këngëtarja shqiptare Elvana Gjata, është vajza më e komentuar e showbizzit si për jetën e saj intime por edhe për atë profesionale.

Pas një heshtjeje tepër të gjatë në skenën shqiptare për shkak të një skandali të ndodhur në zonen e ish bllokut, ku u përfshi edhe ish i fejuari i saj Ervin Mata , Elvana u rikthye si aktore kryesore në një film të Ermal Mamaqit i quajtur “Dy gisht mjaltë”, i cili pati një sukses shumë të madh në Shqipëri dhe jo vetëm.

Më pas Elvana Gjata nuk u ndal me këngët e saj të cilat u bënë hite por edhe koncerteve ku më i fundit ishte ai i organizuar në sheshin “Skenderbej” ku ajo u rikthye në mes të publikut me këngët e saj të vjetra por edhe ato më të reja.

Por burime të sigurta për CNA.al, thonë se këngëtarja do të braktisë koncertet dhe ky do të jetë viti i fundit që ajo i organizon ato dhe do t’i rikthehet recitaleve.

LEXO EDHE:  Ekskluzive-Ja pse i shpëtoi “Escobari” i Ballkanit policisë/ Ngatërresë apo veprim me qëllim?

LEXO EDHE:  U tha se ishte i dashuri i Encës, zbulohet identiteti i Babagjyshit misterioz

Nuk dihet arsyeja pse Elvana ka marrë këtë vendim por pritet të shohim se çfarë do të ndodhë me jetën profesionale të saj.

LEXO TE PLOTE

Kryesore Show Biz

Tjetër divorc VIP/ Vajza e show-t kapet me ish-deputetin

Publikuar

-

Nga

Një tjetër divorc VIP, që vjen nga lidhja e vajzave të show-t këtë herë me një politikan.

Pas divorcit me të fundit të Grida Dumës nga bashkëshorti dhe Ervin Salianjit me të fejuarën e tij, pasi u kap në mesazhe me G.D, një tjetër ish-deputet është bërë shkak për divorc në famije.

Mediat raportojnë se ish-aktorja e Protokallisë dhe AL Pazar, së fundi moderatore e emisionit Mos i Fol Shoferit, Rudina Dembacaj, është divorcuar. Shkak i divorcit të saj është berë lidhja me një ish-deputet.

Faxweb raporton se aktorja e humorit prej disa muajsh tashmë është ndarë nga bashkëshorti i saj, dhe shkak për këtë është bërë një histori e re dashurie në jetën e saj. Dembacaj është parë shpesh në shoqërinë e një ish-deputeti të Kuvendit të Shqipërisë, romanca me të cilin duket se është shkaku kryesor i ndërprerjes së marrëdhënies me Aleksin, me të cilin ka sjellë në jetë dhe vajzën Viktoria.

LEXO EDHE:  Ekskluzive-Ja pse i shpëtoi “Escobari” i Ballkanit policisë/ Ngatërresë apo veprim me qëllim?

LEXO EDHE:  Haradinaj në Thumanë/ Erdha për t’ua zgjatur dorën bashkëkombësve tanë

Që marrëdhënia mes tyre ka kohë që është ftohur kjo vihet re dhe në postimet e aktores në rrjetet sociale, ku prej më shumë se një viti nuk ka asnjë foto me bashkëshortin e saj, dhe dedikimet e vetme janë për të bijën. Po ashtu të gjitha pushimet e verës Rudina i kaloi bnë shoqërinë e miqve apo familjarëve të saj, ndërsa Aleks nuk u duk gjëkundi, ashtu si dhe nuk përmendet në asnjë prej intervistave që ajo ka dhënë për media të ndryshme. Ata u martuan së bashku në verën e vitit 2016, por pavarësisht dashurisë për ‘’qerosin’’ e saj, aktorja duket se i është dorëzuar një romance të re. Siç shihet dhe në fotot e mëposhtme aktorja nuk mban më as unazën në gishtin e martesës, në ndryshim nga më parë.

LEXO TE PLOTE

Kryesore Show Biz

Momenti më i sikletshëm në Hollywood/ Kjo foto e Brad Pitt dhe aktores së njohur po bën xhiron e rrjetit

Publikuar

-

Premiera e filmit më të ri të Tarantinos, “Once upon a time in Hollywood” ka pasur një moment tepër të sikletshëm mes aktorëve të njohur.

Ajo që ka tërhequr vëmendjen e të gjithëve është momenti i sikletshëm i takimit të Brad Pitt me Lena Dunham-in.

Fotografëve nuk u ka shpëtuar momenti kur Lena i është afruar për t’i dhënë Brad-it një puthje mes faqes dhe buzëve, e cila me siguri ka qenë një keqkuptim.

LEXO EDHE:  “Penguan rishkrimin e historisë së Shqipërisë”/ Ngjela zbulon “tradhëtarët” e Kombit

LEXO EDHE:  Përplasja me armë zjarri/ Zbulohet identiteti i të plagosurit

Kaq ka mjaftuar që fotoja e tyre të bëjë xhiron e rrjetit dhe të gjithë po diskutojnë momentin e sikletshëm mes aktorëve, të cilët më pas janë ndarë duke u sjellë sikur asgjë e tillë s’kishte ndodhur mes tyre.

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: