Connect with Us

WOW! “Superbomba” shqiptare/ 40 fotot “shpërthyese” të Luana Vjollcës me bikini

Life Style

WOW! “Superbomba” shqiptare/ 40 fotot “shpërthyese” të Luana Vjollcës me bikini

Publikuar

-

Luana Vjollca është një ndër moderatoret më të dashura të ekranit. gjithashtu është një nga personazhet më të ndjekura në rrjetet sociale.

Përveç moderimit Luana ka treguar dhe pasionin  që ka për muzikën. Le të themi që edhe pse kritikohet si këngëtare, Luana ka korrur sukses dhe në këtë fushë pasi projektet e saj numërojnë miliona klikime në Youtube.

Ndërkohë ajo është përfolur shumë dhe për format e saj trupore, pasi shumë herë është thënë që ajo ka kryer shumë ndërhyrje në pamjen e saj.

LEXO EDHE:  Qartë dhe pastër: Lori Hoxha sqaron përse nuk postoi foto të vetes nga 10 vite më parë

CNA.al ka përmbledhur në një galeri me 40 fotot e saj me bikini, ku herë herë mund të dalloni dhe ndryshimet në fizikun e saj./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Life Style

Pse duhet të përqafojmë pemët?/ Këto janë përfitimet sipas studiuesve

Publikuar

-

Nga

Pse duhet të përqafojmë pemët?/ Këto janë përfitimet sipas studiuesve

Fatkeqësisht, për shkak të distancës shoqërore dhe masave për të parandaluar përhapjen e koronavirusit, ne nuk mund të vazhdojmë me normalitetin.. Edhe nëse mund të takojmë njerëzit më të dashur për ne, kontakti fizik duhet të shmanget për të shmangur rritjen e infeksioneve dhe e gjithë kjo duhet të respektohet për sigurinë e tyre por edhe tonën.

Por si mund ta lehtësojmë këtë ndjenjë shkëputjeje dhe këtë mungesë të kontaktit fizik? Epo, një praktikë e tillë e lashtë mund të jetë shumë e dobishme dhe konsiston në përqafimin e pemëve. Por pse duhet të përqafojmë pemët? Brenda këtij artikulli ne do t’i përgjigjemi kësaj dhe pyetjeve të tjera. efektet e dobishme

Disa studime gjatë viteve kanë konfirmuar se qëndrimi në natyrë na lejon të marrim përfitime të mëdha. Ndër këto, ulja e stresit . Kalimi i kohës vetëm në natyrë bën që presioni i gjakut të bjerë për individët me presion të lartë të gjakut. Për më tepër, kjo praktikë zvogëlon efektet e sëmundjeve për shkak të një jetese të vrullshme.

A funksionon përqafimi i një peme nëse na mungojnë të dashurit tanë?

Për më tepër, përqafimi i një peme duket se ka efekte edhe më të dobishme. Në fakt, kontakti njerëzor është një nga nevojat kryesore për ne qeniet njerëzore. Në këtë periudhë historike në të cilën fatkeqësisht shumë prej nesh janë privuar nga ajo, pemët mund të vijnë në ndihmë tonë. Ata jo vetëm që “zëvendësojnë” momentalisht të dashurit tanë, por gjithashtu japin përfitime të tjera. Gjesti i thjeshtë i përqafimit të një peme zvogëlon ankthin , përmirëson pulsin dhe gjithashtu rrit nivelet e oksitocinës. Rezulton në një rritje të serotoninës, hormoni i famshëm i lumturisë.

LEXO EDHE:  Ja si ka qenë Jolie 18 vjeç

LEXO EDHE:  Foto/ 50 vjeçarja që nuk di të plaket

Brenda mjekësisë japoneze, për më tepër, pretendohet se është e mundur të ndjehet energjia e pemës, e cila, duke qenë një qenie e gjallë, jep lumturi dhe ndihmon në shërimin e mendjes dhe trupit.Kjo praktikë është shumë e ngjashme me një lloj meditimi. Në fakt, duke përqafuar një pemë, terpenet mund të absorbohen . Duke stimuluar kështu prodhimin e neurotransmetuesve të shëndetshëm. Ju duhet ta dini që, në fakt, ekziston një disiplinë e vërtetë terapeutike, silvoterapia.

Sipas kësaj disipline, do të ishte e nevojshme të përqafohej pema e zgjedhur për 15 minuta për të korrur përfitimet. Jo më stres, duke ndjerë një ndjenjë kënaqësie të barabartë me atë të përqafimit njerëzor. Dhe këtu është arsyeja pse duhet të përqafoni një pemë nëse keni nevojë për dashuri. Derisa të jetë e mundur të ktheheni duke përqafuar të dashurit tuaj, ju mund ta kompensoni këtë mungesë falë pemëve dhe nëse nuk funksionon, të paktën mund të shijoni përfitimet e ajrit të pastër./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Life Style

8 gjërat që tregojnë se keni mungesë vetëbesimi

Publikuar

-

Nga

Sjellja e pasigurt është toksike dhe mund ta bëjë jetën tonë të mjerueshme. Nëse nuk vërejmë vetëvlerësim të ulët në kohë, mund të humbasim shumë mundësi, ose mund të na çojë edhe në një spirale në rënie. Lajmi i mirë është se ka disa cilësi që mund të tregojnë se nuk jeni gjithmonë mjaftueshëm të sigurt.

Ju jeni tepër pozitiv.

Ndërsa është e mrekullueshme të qëndrosh pozitiv, ndonjëherë njerëzit mund të fshehin pasiguritë e tyre emocionale pas buzëqeshjeve të tyre. Ndonjëherë njerëzit e përdorin atë si një shpërqendrim nga diçka që është e keqe. Ashtu si kur telefononi mikun tuaj që kishte një ditë të vështirë – nëse ata janë mjaft të sigurt në vetvete, ata do të flasin për problemet e tyre me sinqeritet. Nëse jo, ata do të përqendrohen në gjërat e mira që kanë ndodhur, duke e shpërqendruar veten nga trajtimi i problemeve reale.

Ju dëshironi një rezultat perfekt çdo herë.

Perfeksionizmi mund të jetë rezultat i vetëvlerësimit të ulët. Një person që nuk ndihet kurrë i kënaqur me veten e tyre nuk mund të pranojë rezultatet që marrin dhe mund të mbërthehet me një detyrë për një kohë të gjatë, duke u përpjekur të marrë një rezultat ideal. Për shembull, një person me vetëvlerësim të ulët do të ndjehet i shqetësuar se dhoma nuk do të jetë mjaft e pastër dhe mysafirët nuk do të jenë të kënaqur. Kështu që në vend që të kalojnë 30 minuta pastrim, këta njerëz do të kalojnë orë të tëra duke u siguruar që gjithçka po shkëlqen.

Ju nuk mund të pranoni reagime.

Nëse jeni i pasigurt, kur dikush rishikon punën tuaj, mund të mendoni se reagimet kanë të bëjnë personalisht me ju, jo me detyrën që keni kryer. Si rezultat, reagimet mund të jenë shumë të vështira për t’u pranuar. Herën tjetër kur dikush do t’ju japë reagime, përpiquni të përqendroheni në informacionin e vlefshëm që ju është dhënë, si ato që mund të bëhen më mirë. Dhe sigurohuni që të mos i mohoni meritat tuaja kur dikush ju vlerëson.

Është e rëndësishme për ju të ndani arritjet tuaja.

Ndarja e një ane optimiste të jetës sonë është bërë veçanërisht e lehtë me ndihmën e rrjeteve sociale. Por mbani në mend, nëse shihni se dikush shfaq në mënyrë aktive gjërat e mira në jetën e tij, ai thjesht mund të kërkojë miratim dhe pranim – dhe ndjenjat e tyre varen nga kjo. Ndërsa është në rregull të ndani gjëra të mira me të tjerët, nuk duhet të rritë ndjenjat tuaja të vetëvlerësimit. Familja dhe miqtë tanë na duan në mënyrë të pavarur nga promovimi, sensi i modës dhe hobi i kohëve të fundit.

Nuk mund të thuash jo.

LEXO EDHE:  Ja si ka qenë Jolie 18 vjeç

LEXO EDHE:  Foto/ 50 vjeçarja që nuk di të plaket

Ky lloj personi nuk ka mendime të dyta në lidhje me kërcimin në një autobus nëpër qytet për të babysit fëmijët e mikut të tyre, edhe pas një dite të gjatë, taksimi në punë. Është mirë nëse doni të ndihmoni të tjerët, por nëse njerëzit po ju shfrytëzojnë, është koha ta ndaloni. Sa herë që ndihmoni dikë tjetër në kurriz të vetes, mendja juaj mendon se ajo që dëshironi është e parëndësishme. Imagjinoni se si do të ndryshonte jeta juaj nëse ndaloni të bini dakord të bëni të gjitha këto favore të panevojshme. Jo vetëm që njerëzit do të fillonin të respektonin ju dhe kufijtë tuaj, por ju gjithashtu do të kishit një ndjenjë më të mirë të vetëvlerësimit. Plus mendoni për gjithë atë kohë të lirë shtesë që do t’ju duhet të shijoni gjërat që doni dhe meritoni.

Ju duhet siguri për gjithçka.

Disa njerëz nuk mund të trajtojnë ankthin afatshkurtër, kështu që ata vazhdimisht po kërkojnë të tjerët për miratim dhe mbështetje. Ndonjëherë mund të lehtësojë shqetësimet tuaja, por në planin afatgjatë, po sinjalizon se nuk mund t’i trajtoni gjërat vetë. Për shembull, nëse dikush sapo bleu rroba të reja dhe ndihet i etur të ndajë fotografi me të tjerët për të pyetur se si duken në to, mund të jetë një sinjal i vetëvlerësimit të ulët.

Shpesh i drejtoheni mendimit katastrofik.

Ne të gjithë kemi një mik i cili mendon për gjërat dhe shqetësohet në mënyrë irracionale për situatat e skenarit më të keq. Partnerja e tyre mund të jetë thjesht duke vrapuar 30 minuta nga puna, por një person i pasigurt tashmë po imagjinon se ata mund të mashtrojnë ose se kanë marrë një aksident automobilistik. Mendimi katastrofik është një tipar shumë toksik që duhet të menaxhohet. Filloni të mendoni për skenarët më të mirë dhe provoni të vlerësoni mundësinë e këtyre rezultateve më pak të dëshirueshme.

Ju keni tendencë të fajësoni të tjerët.

Ne besojmë se të qenit kritik është e rëndësishme, por sigurohuni që të mos përdorni kritika për ta bërë veten të ndiheni më mirë. Ndjenja e mirëqenies së dikujt duhet të bazohet në një hapësirë ​​të shëndetshme të kokës. Nëse përdorni kritika ndaj një personi që nuk e meriton atë, kjo do t’ju bëjë të ndiheni fajtorë në planin afatgjatë, gjë që vetëm do të përkeqësojë çdo pasiguri./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Showbizz

Çmend meshkujt me gjoksin e saj/ Fotot më provokuese të bjondinës së Instagramit

Publikuar

-

Nga

Çmend meshkujt me gjoksin e saj/ Fotot më provokuese të bjondinës së Instagramit

Neyleen Ashley është bjondina më e zjarrtë në Instagram. Fromat e saj bombastike kanë bërë që ajo të tërheqë vëmendjen e shumë ndjekësve, kryesisht meshkuj.

Ashley publikon shpesh herë foto seksi ku tregon edhe format e saj provokuese. Pika e saj më e fortë që ajo e reklamon në foto është gjoksi.

Nëse do t’i hidhni një sy llogarisë së saj do të gjeni pafund foto me bikini me të cilat çmend ndjekësit.

LEXO EDHE:  Aparati fotografik që printon foto pa përdorur bojë

LEXO EDHE:  Do të bënte çdo vajzë të ndihej xheloze/ 51-vjeçarja habit me linjat e saj perfekte

Për më tepër shihni galerinë./ CNA.al

LEXO TE PLOTE