Connect with Us

Video-Basha nxjerr zbuluar Ramën/ Ja si po mashtron për Teatrin

Politikë

Video-Basha nxjerr zbuluar Ramën/ Ja si po mashtron për Teatrin

Publikuar

-

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka reaguar pas postimit të një video nga kryeministri Edi Rama në rrjetet sociale, ku tregohej se Teatri ishte në gjendje të mjerueshme dhe ndaj duhej shembur.

Basha i është përgjigjur me një tjetër video, ku tregon se Rama po vazhdon të mashtrojë për Teatrin.

Sipas Bashës, kryeministri ka si qëllim vetëm të vjedhë dhe thekson se ai po vazhdon të mashtrojë për aferën e 6 kullave prej 200 milionë eurove në Teatrin e ri Kombëtar.

Ndër të tjera kreu i PD, shton se Rama nuk ka thënë asnjë fjalë për heqjen e vizave nga Departamenti Amerikan i Shtetit (DASH), për Vangjush Dakon dhe familjen e tij, të cilin Basha e quan si “bankomatin privat të Edi Ramës”.

LEXO EDHE:  Jozefina përballë Bashës/ Shifra, fakte dhe disa akuza

Postimi i plotë

Asnjë fjalë për bankomatin e tij privat Vangjush Dakon nuk belbëzon sot Edi Rama, ky artist i mashtrimit. Por vazhdon të mashtrojë për Aferën e 6 kullave 200 milionë euro. Çdo gjë që thotë, është mashtrim, pasi qëllimi i tij i vetëm është të vjedhë. Shikoni më poshtë si mashtron hajduti psiqik për Teatrin:

Asnjë fjalë për bankomatin e tij privat Vangjush Dakon nuk belbëzon sot Edi Rama, ky artist i mashtrimit. Por vazhdon të mashtrojë për Aferën e 6 kullave 200 milionë euro. Çdo gjë që thotë, është mashtrim, pasi qëllimi i tij i vetëm është të vjedhë. Shikoni më poshtë si mashtron hajduti psiqik për Teatrin:

Gepostet von Lulzim Basha am Mittwoch, 31. Juli 2019

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Ndoka sulmon ndërkombëtarët/ I bën thirrje Lleshajt dhe ambasadorëve: Zgjohuni, po shkelen qytetarët e varfër

Publikuar

-

Nga

Kryetari i PDK, Nard Ndoka i ka bërë thirrje ministrit të Brendshëm Sandër Lleshaj dhe ambasadorëve të “zgjohen” dhe të reagojnë për situatën e tensionuar tek “Astiri”.

Sipas Ndokës, nuk po shkelet vetëm Kushtetuta por qytetarët e varfër dhe të pa mbrojtur.

“Disa nga ndërkombëtarët po e mbështesin KM kur shkel haptas Kushtetutën, por më habit fakti që këta po heshtin kur KM, po shkel qytetarët me këmbë!
Situatë kritike për të gjithë, bandat e PPP, kanë marrë peng shtetin, policia po zbaton urdhëra antikushtetuese”, shkruan Ndoka.

Postimi i plotë:

Ku po shkon o Edi Rama kështu?!
Zgjohu Sandër, mos u fut në mëkat më shumë se kaq, apo je verbuar nga shefi i madh totalisht?
Zgjohuni ambasadorë, nuk po shkelet vetëm Kushtetuta, por qytetarët e varfër dhe të pa mbrojtur!
Disa nga ndërkombëtarët po e mbështesin KM kur shkel haptas Kushtetutën, por më habit fakti që këta po heshtin kur KM, po shkel qytetarët me këmbë!
Situatë kritike për të gjithë, bandat e PPP, kanë marrë peng shtetin, policia po zbaton urdhëra antikushtetuese!
Hall i madh për këtë popull të pa mbrojtur, hall i madh e tmerr për familjet e Astirit, hall i madh për Opozitën!
Ku po shkon o Edi Rama kështu, vuajtjet e këtij populli do të zënë një ditë, e kjo ditë nuk është larg!/CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Viziton të lënduarit te Trauma/ Basha i prerë: S’do mungoj kur Rama dhe Veliaj të japin llogari para ligjit

Publikuar

-

Nga

Kreu i PD, Lulzim Basha ka vizituar në spitalin e Traumës të lenduarit nga përplasja tek Unaza e Re.
Basha shprehet se ky është një bilanc i një goditje të planifikuar nga kryeministri Edi Rama ndaj qytetarëve që mbronin shtëpitë e tyre.

“Janë dhunuar në mënyrën më barbare. Të gjakosur nga dhuna me shkopinj dhe grushta, gra të alivanosura nga përdorimi i gazit lotsjellës. Një pjesë ndodhen të shtruar, një pjesë nuk janë në spital.
Ky është një bilanc i një goditje të planifikuar nga Edi Rama ndaj qytetarëve që mbronin shtëpitë e tyre.
Skenar i përgatitur me kujdes, të shkonte drejt përgjakjes së qytetarëve për të shprehur vjedhjen e madhe që Veliaj dhe Rama kanë planifikuar. Nuk bëhet fjalë për një projekt zhvillimi, ishte një projekt vjedhje me kompani fantazmë. Ky është një akt kriminal, një krim i rëndë kundër banesave të tyre”, u shpreh Basha.

LEXO EDHE:  Takim”kokë më kokë” me Ramën/ Zbulohet urdhri i Kryeministrit për Markun

LEXO EDHE:  Video/ PD tregon premtimet e “mbajtura” të Edi Ramës

Gjithashtu kryedemokrati ka paralajmëruar se nga Rama tek Veliaj do të mbajnë përgjegjësi para ligjit.

“Paralajmëroj gjithësecilin përgjegjës nga Rama tek Veliaj se do të mbajnë përgjegjësi para ligjit.
Dita nuk do të vonojë, iu jap fjalën se nuk do të mungoj kur ata të japin llogari para ligjit.
Kemi një zotim, politik me shkrim, çdo centimetër katror i pronës së tyre do të kompensohet me vlerën e tregut me ardhjen e PD në pushtet.
Garantoj se të gjithë ata të përfshirë në këtë akt do të mbajnë përgjegjësi para ligjit nga i pari tek i fundit dhe nuk do gëzojnë asnjë qindarkë të kësaj grabitje”, u shpreh Basha./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Taulant Kopliku “qetëson” Lleshajn/ Mos u trembni se mos kërkojmë t’i vjedhim meritat qeverisë

Publikuar

-

Nga

Gazetari i “Le Iene” Taulant Kopliku ka reaguar për postimin e mbrëmshëm ndaj ministrit të Brendshëm, Sandër Lleshaj.

“Nuk jemi ne heronjtë e Alvinit. Prandaj mos u trembni se mos kërkojme t’i vjedhim meritat qeverisë.
Une reagova duke njohur në detaje të gjithë dinamiken e veprimeve të bëra si në Siri ashtu edhe në Bejrut”, shkruan Kopliku.

Sipas gazetarit, deklaratat e mbrëmshme të zotit ministër “baltosnin” punën e atyre djemve të skuadrës ROS të Milanos.

Postimi i plotë:
Per te keqkuptuarit rilindas ose jo qe reagojne per postimin e mbremshem ndaj zotit Lleshaj.
Ne si trupe televizive kemi bere vetem punen tone per te cilen paguhemi. Kaq. Nuk jemi ne heronjte e Alvinit. Prandaj mos u trembni se mos kerkojme ti vjedhim meritat qeverise.
Une reagova duke njohur ne detaje te gjithe dinamiken e veprimeve te bera si ne Siri ashtu edhe ne Bejrut. Deklaratat e mbremshme te zotit minister “baltosnin” punen e atyre djemve te skuadres ROS te Milanos, dhe e pashe te moralshme ti kujtoja zoterise se kush ishin heronjte e vertete qe sollen Alvinin.
As ne e as ministri, por keta djem qe nuk iu pa as emri e as fytyra. E as do ti shihet ndonjehere.
Bisedat e tjera pastaj, jo ju e jo ti, qe duan medoemos ta kthejne debatin ne shamate ordinere politike, meritojne thjeshte pergjigjen legjendare te Van Zykes qe une e kam aq per zemer.
Dite te mbare te gjitheve./CNA.al

LEXO TE PLOTE