Connect with Us

Në kërkim prej tre muajsh/ Prangosen dy hajdutët nga Delvina

Kronika

Në kërkim prej tre muajsh/ Prangosen dy hajdutët nga Delvina

Publikuar

-

Policia ka arrestuar sot dy persona pasi akuzohen se kanë kryer një vjedhje në bashkëpunim.

Të arrestuarit janë B.O., 55 vjeç dhe Sh.A., 58 vjeç të cilët ishin shpallur në kërkim që prej tre muajsh.

Njoftimi i policisë

Policia ka ndaluar dy shtetas të shpallur në kërkim për vjedhje në bashkëpunim.

B.O., 55 vjeç, banues në fshatin Vergo, Delvinë.

LEXO EDHE:  Vodhi arkat e kursimit/ Arrestohet ish-nëndrejtori i bankës

Sh.A., 58 vjeç, banues në fshatin Stjar, Delvinë.

Këta shtetas kanë qenë shpallur në kërkim dhe më datë 06.05.2019, Gjykata e Rrethit Gjyqësor Sarandë, i ka dënuar me 6 muaj burgim për “Vjedhje në bashkëpunim”/CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Droga “çështje familjare”/ Zbardhet e shkuara e errët e kryebashkiakut socialist

Publikuar

-

Nga

Kryebashkiaku socialist, Lefter Alla, i cili u kap duke thithur kokainë, duket se problemet me drejtësinë i ka të herëshme.

Një muaj pas betimit si kryetar i bashkisë Bulqizë, vëllai i tij, Vangjel Alla, është përfshirë në një plagosje me armë. Ngjarja ka ndodhur në 18 shtator të 2019 .

Por vetëm një muaj më pas, Enio Alla, djali 19 vjeçar i  kryebashkiakut të Bulqizës, është arrestua pasi gjatë një kontrolli policor iu gjet një sasi prej 5.2 gram lëndë narkotike e llojit “Canabis sattiva”.

Gjatë arrestimit ai i ka kërkuar uniformave blu të mos e ndalojnë për shkak se është djali i një Kryebashkiaku./CNA.al

 

LEXO EDHE:  Terrorizmi/ Tre të arrestuar në Kosovë, një në Gjermani

LEXO EDHE:  Aksioni kundër vjedhjes së energjisë/ Arrestohen 18 persona

 

LEXO TE PLOTE

Kronika

Zjarri në Çardhak të Devollit/ Shkrumbohen 5 hektarë pyje

Publikuar

-

Nga

Rreth pesë hektarë bimësi të ulët, kryesisht shkurre, janë shkrumbuar në zonën e ‘Çardhakut’ në Devoll, sipasojë e një zjarri të rënë që prej pasditës së djeshme.

Terreni i vështirë, ka vështirësuar ndërhyrjen e zjarrëfikësve në këtë zonë, duke bërë që flakët të vijojnë ptej 24 orësh.

Deri më tani mësohet se janë izoluar dy vatra, ndërsa aksioni i zjarrëfikësve vijon./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE

Kronika

Lefter Alla duke marrë kokainë/ Hoxha: Kam marrë kërcënime për të mos publikuar videon

Publikuar

-

Nga

Gazetari Artan Hoxha, publikoi sot videon ekskluzive të kryebashkiakut të Bulqizës, Lefter Alla duke thithur kokainë në ambjentet e një lokali.

Hoxha u shpreh se nga momenti kur paralajmëroi këtë video ka patur shumë presione, të formave të ndryshme.

“Deklarova që jam duke verifikuar një video që ka të bëjë me momente të parshtatshme të një të zgjedhuri. Që nga ai moment ka filluar presione, kanë qenë të mëdha në shumë kuptime edhe miqësore edhe shoqërore edhe me forcë edhe me para.

Për 6 muaj nuk u ngjita në ashensor edhe pse e kisha shtëpinë në kat të 6, ngjitesha e ulesha nga shkallët.

LEXO EDHE:  Unaza e Madhe/ Basha nxjerr bashkëpunëtorët e vjedhjes

LEXO EDHE:  Video-denoncim/ Ja si po i vjedh "Lal Plehu" qytetarët

Kemi të bëjmë me një rast që për mua është shumë i rëndë. Faktohet ajo akuza, për ta futur me ligj testin e narkotikëve për deputetet që nuk u miratua. Është një rast që ka problematikë dhe kemi të bëjmë me njerëz që janë zgjedhur me votën e qytetarëve . Problematika tjetër është se si është e mundur që i shpëtojmë filtrit të përzgjedhjes”, tha gazetari./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE