Connect with Us

DASH i heq vizën Vangjush Dakos/ Artan Hoxha “dush të ftohtë” prokurorëve të dosjes 339

Kronika

DASH i heq vizën Vangjush Dakos/ Artan Hoxha “dush të ftohtë” prokurorëve të dosjes 339

Publikuar

-

Gazetari Artan Hoxha ka komentuar vendimin e Departamentit Amerikan të Shtetit në lidhje me Vangjush Dakon.

Hoxha, ka bërë fajtor prokurorët e dosjes 339, të cilët sipas tij ka bërë hetime gjysmake.

“I pata deklaruar live ish-kryebashkiakut të Durrësit, se personi me nofkën “xhuxhi” që përmendet në përgjimet e dosjes 339, do të arrestohet, por prokurorët ende nuk e kanë identifikuar saktësisht se kush është ai.

Në fakt që nga ajo kohë prokuroria e Krimeve të Rënda ka humbur 9 muaj e gjysëm. Për këtë shkak dy prokurorët e kësaj dosje edhe pse kaluan vetingun në KPK, nuk u renditën në listën fituese të 15 prokurorëve kandidat për Prokurorinë Speciale SPAK. Mesa duket provat “e plota” që u mungojnë prokurorëve tanë për krimet e rënda, qenkan depozituar mjaftueshëm në Rrugën e Elbasanit”, shkruan Hoxha në rrjete sociale.

Postimi i plotë:

LEXO EDHE:  Artan Hoxha zbulon detajet/ Kush e urdhëroi sulmin ndaj kreut të Gardës

Emisioni OPINION 25 tetor 2018,

I pata deklaruar live ish-kryebashkiakut te Durresit, se personi me nofken “xhuxhi” qe permendet ne pergjimet e dosjes 339, do te arrestohet, por prokuroret ende nuk e kane identifikuar saktesisht se kush eshte ai.

Ne fakt qe nga ajo kohe prokuroria e krimeve te renda ka humbur 9 muaj e gjysem. Per kete shkak dy prokuroret e kesaj dosje edhe pse kaluan vetingun ne KPK, nuk u renditen ne listen fituese te 15 prokuroreve kandidat per Prokurorine Speciale SPAK.

Mesa duke provat “e plota” qe u mungojne prokuroreve tane per krimet e renda, qenkan depozituar mjaftueshem ne Rrugen e Elbasanit…

Kryeministri Rama sot ne mesdite tha se:”Daja qe shperndan qofte neper Tirane, ka vdekur”…

Por Xhaxha Se mi prej Amerike, jo vetem qe eshte gjalle, por eshte edhe ne detyre../CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

‘Fati i Lojërave’/ Lihen në burg 55 të ndaluar, në qeli edhe vëllai i shefes së KPA-së

Publikuar

-

Nga

Gjykata e Tiranës ka lënë në burg 55 nga 87 të arrestuarit në kuadër të operacionit ‘Fati i Lojërave’.

Të ndaluarit dolën sot para gjykatës për tu njohur me masën e sigurisë, në një seancë maratonë e cila nisi në orën 09:00 të mëngjesit dhe përfundoi pas 14 orësh.

Midis 55 personave u lanë në burg është edhe Gramoz Murataj, apo i njohur ndryshe si bosi i basteve. Po kështu Gjykata la në burg dhe Elvis Mulajn, vëllai i shefes së Komisionit të Posaçëm të Apelimit, Natasha Mulajt.

LEXO EDHE:  Nga vrasja e shqiptaro-grekut tek Saimir Tahiri/ Artan Hoxha flet për Top Channel

LEXO EDHE:  Paralajmëron Spartak Ngjela/ Ja kush është shkelja e rëndë që e kërcënon presidentin Meta

Ndërkaq, 27 nga të ndaluarit janë lënë në arrest shtëpie ndërsa 5 të tjerë në detyrim paraqitje.

LEXO TE PLOTE

Kronika

SPAK “rrëzon” OFL-në/ Çliron pronën e sekuestruar të të akuzuarit për pengmarrjen e Prengës

Publikuar

-

Nga

Struktura e Posaçme Antikorrupsion (SPAK) i ka hequr sekuestron një banese në Shkodër.

Mësohet se SPAK ka rrëzuar OFL-së, duke e cilësuar sekuestrimin si një akt në kundërshtim me kërkesat e Aktit Normativ.

Bëhet fjalë për banesën njëkatëshe, në lagjen Skënderbeg të Shkodrës, në pronësi të Aldo Manishtës. Kjo banesë u sekuetrua në kushtet e emergjencës dhe sipas SPAK,  nuk ka ardhur si rezultat i parave të krimit.

LEXO EDHE:  Denoncohet Vangjush Dako/ Zbardhet “krimi” i kryebashkiakut

LEXO EDHE:  Denoncohet Vangjush Dako/ Zbardhet “krimi” i kryebashkiakut

Ndërkohë, kujtojmë se Manishta është një ndër personat që dyshohet se ka marrë pjesë në rrëmbimin dhe vrasjen e Jan Prengës./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Trageti kanceroz në Vlorë/ Gjykata jep vendimin për të arrestuarit, gruaja humb ndjenjat gjatë seancës

Publikuar

-

Nga

Gjykata e Vlorës ka dhënë masën e sigurisë për personat e arrestuar pas gjetjes së një sasie të madhe amianti në tragetin e linjës Vlorë-Brindisi.

Mësohet se gjykata ka lënë në burg tre prej të arrestuarëve si dhe ka dhënë masën e sigurisë “detyrim paraqitje” për një agjent të shitjes së biletave.

Ndërkohë, për Festim Tafën dhe Elisabeta Çunin është dhënë masa e sigurisë “arrest shtëpie”
Në burg me afat dy mujor janë lënë Zamir Kormuzi, pronari i firmës së grumbullimit të mbetjeve; Arbër Çuni dhe Kujtim Xhaferllari.

LEXO EDHE:  Artan Hoxha plas “bombën”/ Nesër do nxjerr intervistën me një bos të dënuar në Ekuador

LEXO EDHE:  Nga vrasja e shqiptaro-grekut tek Saimir Tahiri/ Artan Hoxha flet për Top Channel

Gjatë seancës gjyqësore gruas së Zamir Kormuzi i ka rënë të fiktë pas komunikimit të masës së sigurisë për të shoqin./CNA.al

LEXO TE PLOTE