Connect with Us

Horoskopi i ditës, 29 korrik 2019

Sociale

Horoskopi i ditës, 29 korrik 2019

Publikuar

-

DASHI 21. mars – 20. prill

Në aspektin profesional yjet janë në favorin tuaj thuajse gjatë gjithë ditës. Gjithsesi, nuk është e njëjta gjë sa i përket anës suaj sentimentale me njeriun tuaj të dashur. Mos lini pa shfrytëzuar çdo mundësi që iu jepet në punën tuaj.

DEMI 21. prill – 21. maj

Shumë gjëra do iu bëjnë nervoz, por duhet të ruani qetësinë në mënyrë që të mos e filloni javën në mënyrën më të keqe të mundshme. Do të përballeni me probleme edhe në sferën sentimentale, ku do të shikoni se ka diçka që nuk shkon. Bëni mirë që ti sqaroni gjërat sa më parë.

BINJAKET 22. maj – 21. qershor

Prej kohësh prisni një përgjigje për punë por as këtë ditë nuk do ketë diçka konkrete. Edhe në çift keni probleme, ndaj duhet të komunikomi me parterin që të shmangni çdo ndjenjë negative. Për beqarët java rezervon disa surpriza të bukura.

GAFORRJA 22. qershor – 22. korrik

Gjatë këtyre ditëve jeni ndjerë të demotivuar dhe të vënë në provë. Disa punë kanë nevojë për thellim dhe aprovimin e nevojshëm të dikujt. Jeni duke vlerësuar situata të reja, në mënyrë që të rigjeni ekuilibrin me veten.

LUANI 23. korrik – 22. gusht

Gjatë këtyre orëve do të përballeni me ndonjë dyshim. Këshillohet që të tregoheni të zgjuar, pozitiv dhe të shmangni konfliktet. Ndonjëherë mund të ndiheni më të fortë, pa kërkuar ndihmën e askujt.

VIRGJERESHA 23. gusht – 23. shtator

Për gjithë ditën qielli do të jetë në favor të atyre që jetojnë një marrëdhënie romantike të lindur kohët e fundit. Shumë nga shenjat do të jenë në gjendje të krijojnë një themel të fortë për të ardhmen. Për beqarët do të ketë dashuri të reja, takime, pasione dhe atraksione me perspektiva të mira për gjetjen e dashurisë.

PESHORJA 24. shtator – 23. tetor

Hëna rezervon shumë surpriza në dashuri për ty. Edhe nëse ke pak kohë për t’u kushtuar ndjenjave, gjithçka do të vazhdojë të jetë mirë. Beqarët tani do të jenë në gjendje për të kërkuar për lajme dhe emocione të reja.

AKREPI 24. tetor – 22. nëntor

Jini të gatshëm të reagoni edhe në historitë e paqarta të dashurisë dhe të gëzoni këtë ditë pa menduar për të kaluarën. Beqarët do të duhet të përpiqen për të zbutur situata të paqarta që mund të dëmtojnë imazhin e tyre.

SHIGJETARI 23. nëntor – 21. dhjetor

Përdorni favorin e yjeve për të zgjidhur problemet e dashurisë, sot ju do të jeni në gjendje të bindni partnerin tuaj për ndjenjat tuaja. Beqarët do të duhet të mbledhin mendjen për të marrë një vendim, nuk do të jetë shumë e vështirë në qoftë se ju nuk doni që një person të largohet nga ju.

BRICJAPI 22. dhjetor – 20. janar

Gjërat e dashurisë përmirësohen, do të shihni gjithçka me më pak dyshim dhe mbi të gjitha nuk do të ndaleni në keqkuptimet e para ose vështirësitë në çift. Zemrat e vetmuara që duan të bien në dashuri do të duhet të dëgjojnë zemrën dhe jo atë që mendojnë të tjerët.

UJORI 21. janar – 19. shkurt

Dashuria mban surpriza për ju sot dhe ju do të ndjeni zemrën tuaj duke rrahur shpejt për të dashurit tuaj. Tërheqja ju shtyn të jetoni këtë verë tashmë pa frena. Beqarët do të duhet të kapin të gjitha aspektet pozitive të një njohje që ata po kryejnë me ulje dhe ngritje.

PESHQIT 20. shkurt – 20. mars

Yjet janë dashamirës dhe shpallin projekte të rëndësishme në dashuri. Megjithatë, pasioni do t’ju bëjë të pambrojtur! Beqarët do të merren nga mania e protagonizmit dhe do të shkëlqejnë kudo me hijeshinë e tyre misterioze.

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sociale

Pritja e një tjetër tërmeti të fuqishëm/ Rama u apelon qytetarëve

Publikuar

-

Nga

Lajmi që qarkullon nëpër rrjetet sociale, lidhur me pritjen gjatë orëve në vijim të një tjetër tërmeti të fuqishëm janë të reme. Mos u besoni. Ka qenë kryeministri Edi Rama që ua apelon lajmin si një fake news të neveritshëm.

“KY ESHTE NJE FAKENEWS KRIMINAL PER TE PERHAPUR PANIK DHE ÇDO IDIOT QE SHKRUAN PER PARASHIKIME TERMETESH THJESHT DUHET NEVERITUR😡”, shkruan Rama ne faqen e tij ne rrjetin social./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Sociale

Përtej propagandës/Ja ku mund të gjeni informacion për termetet në çdo cast

Publikuar

-

Nga

Abuzimi nga mediat, por edhe propaganda qeveritare bejne qe qytetaret te jene te paqarte,  mbi ate se cfare po ndodh me termetet dhe sa eshte fuqia goditese e tyre.

CNA.AL ju rekomandon nje nga faqet me serioze per informacionin nga termetet e cila eshte:

Ketu mund te klikoni dhe te shikoni termetet kudo new bote ne kohe reale.

https://www.emsc.eu/Earthquake/

Gjithashtu Instituti i Gjeoshkences jep informacion ne cdo moment per gjithcka ndodh ne vendin tone.

Ate informacion mund ta gjeni ketu:

http://www.geo.edu.al/newweb/?gj=gj1

 

 

LEXO TE PLOTE

Sociale

Tjetër tërmet lëkund Shqipërinë/ Ja epiqendra

Publikuar

-

Nga

Një tërmet me forcë goditëse 4.4 ballë ka tronditur Shqipërinë në orën 22.08, në zonën Tiranë-Durrës.  Ai është regjistuar me epiqendër 20 km nga Tirana dhe vetem 5 km nga Vora.

 

 

LEXO TE PLOTE