Connect with Us

Aksident zinxhir/ Përplasen tre makina dhe autobuzi

Kronika

Aksident zinxhir/ Përplasen tre makina dhe autobuzi

Publikuar

-

Një aksident rrugor është regjistruar mesditën e sotme në aksin rrugor Qafë Thanë-Pogradec.

Aksidenti, në të cilin janë përfshirë tre automjete dhe një autobus i linjës Shqipëri-Greqi,  raportohet të ketë ndodhur në afërsi të Gurit të Kuq.

Mësohet se i lënduar ka mbetur një fëmijë, i cili tashmë është nën kujdesin e mjekeve.

Policia ka mbërritur në vendngjarje dhe nga veprimet e para hetimore, rezulton se përplasja e tre mjeteve me mjetin e parë ka ardhur për shkak të mos ruajtjes së distancave të tyre, ndëkohë që kanë qenë në lëvizje./CNA.al

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Autobusi përplas taksinë në Shkozë/ Përfundon në oborrin e një banese

Publikuar

-

Nga

Një aksident rrugor ka ndodhur mesditën e sotme tek ura e Shkozës në Tiranë.

Mësohet se një autobus është përplasur me një taksi e cila ka përfunduar brenda oborrit të një banese.

Fatmirësisht nuk ka pasur persona të lënduar por vetëm dëme material.

Nuk dihen ende shkaqet e këtij aksidenti, ndërkohë që autoritetet kanë mbërritur në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes.

LEXO TE PLOTE

Kronika

Kërkuan lehtësim mase/ Gjykata merr vendimin për Shullazin dhe bandën e tij

Publikuar

-

Nga

Gjykata ka rrëzuar kërkesën e Emiliano Shullazit dhe grupit të tij për lehtësimin e masës së sigurisë.

Shullazi dhe anëtarët e grupit të tij i dërguan më herët një kërkesë Gjykatës së Posaçme të Apelit për ndryshim mase sigurie.

Kërkesa e tyre erdhi pas lirimit nga burgu të disa anëtarëve të bandave kriminale më të rrezikshme në vend.

LEXO EDHE:  Aksident në autostradë/ Plagoset 65-vjeçari

LEXO EDHE:  Lëvizte me shpejtësi skëterrë/ Makina merr para pesë mjete të tjera

Kujtojmë se në nëntor të vitit 2018 Gjykata e Krimeve të Rënda shpalli fajtorë për përvetësim pasurie, kërcënim, e grup të strukturuar kriminal Emiljano Shullazin, i cili u dënua me 14 vjet burg./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Shkrumbohet një makinë në Shkodër/ Policia në vendngjarje

Publikuar

-

Nga

Një makinë është shkrumbuar nga flakët e zjarrit, ditën e sotme.
Mësohet se makina është në pronësi të shtetasi P. Naçajt.

Paraprakisht nuk raportohet për persona të lënduar, ndërkohë nuk dihen ende shkaqet e rënies së zjarrit.

Autoritetet kanë mbërritur në vendngjarje dhe po punojnë për zbardhjen e plotë të rrethanave./CNA.al

LEXO TE PLOTE