Connect with Us

Horoskopi, e shtunë, 27 Korrik 2019

Sociale

Horoskopi, e shtunë, 27 Korrik 2019

Publikuar

-

Dashi

Sot dukeni shumë i paduruar për të sqaruar një mosmarrëveshje me dikë. Shanset janë se ky person nuk është plotësisht i vetëdijshëm se ndiheni i mërzitur me të, kështu që, nëse hapni një diskutim, tregohuni sa më i qartë.

Demi

Të pasurit një vizion të fortë për të ardhmen është e rëndësishme për të gjithë. Pra, cili është plani juaj për njëzet vitet e ardhshme? Nëse kjo pyetje dërgon dridhje të ftohtë poshtë shtyllës kurrizore, atëherë kjo do të thotë se është një që ju patjetër duhet të mendoni sa më shpejt që të jetë e mundur.

Binjakët

Çështjet e biznesit bëhen të mërzitshme sot, kështu që kaloni më shumë kohë duke u qetësuar. Angazhohuni në aktivitete dëfryese duke shmangur temat e nxehta që ju shkaktojnë ankth.

Gaforrja

Kjo është një kohë e mrekullueshme për eksplorim, kur truri juaj do të dalë me të gjitha llojet e skemave të çuditshme. Thjesht argëtohuni duke krijuar gjëra interesante. Ne aspektin profesional, nevojitet pak më shumë qetësi nga ana juaj.

Luani

Karakterizoheni nga një nivel i lartë nervozizmi sot dhe duhet të bëni kujdes që të ruani qetësinë duke mos shkaktuar incidente qesharake. Përpara çdo reagimi, merrni frymë thellë dhe përpiquni të qetësoheni.

Virgjëresha

Ndryshimi është i pashmangshëm në jetën tuaj, por nuk është gjithmonë i mirëpritur. Një punë e re, një shtëpi e re apo edhe një marrëdhënie e re do të ndikojë në jetën tuaj në një mënyrë shumë më të ndërlikuar sesa prisni. Jepini vetes kohë për t’u mësuar me gjërat e reja.

Peshorja

Tregohuni më i sjellshëm me kolegët në vendin e punës. Jeta nuk fillon dhe mbaron atje dhe një sjellje negative mund të dëmtojë reputacionin tuaj në të ardhmen. Një investim që keni bërë kohë më parë do të ketë nevojë për një rishikim.

LEXO EDHE:  Horoskopi, e enjte, 15 Gusht 2019

Akrepi

Energjia pozitive do të jetë e dukshme gjatë gjithë ditës sot duke ju dhënë një ditë të ëmbël. Nëse jeni në gjendje shpirtërore për romancë, atëherë kjo është padyshim dita që keni pritur! Yjet po orkestrojnë një takim mjaft interesant për ju dhe një person shumë të veçantë.

Shigjetari

Mos u habitni nëse merrni disa lajme të mira në lidhje me aspektin financiar. Kjo nuk do të thotë se duhet të shpenzoni pa u menduar. Përpiquni të mendoni për një investim të ri.

Bricjapi

Muzika do t’ju ndihmojë të gjeni frymëzimin dhe gëzimin që dëshironi tani. Sot është një ditë e mrekullueshme për të shkuar në një koncert ose thjesht të relaksoheni për pak kohë. Muzika do t’ju japë gjithçka që ju nevojitet.

Ujori

Puna me të tjerët do të jetë shumë e dobishme për ju sot dhe kjo mund të rezultojë në një rritje të ndjeshme emocionale. Do të jesh ai që t’i bëjë njerëzit të shohin më të mirën tek njëri-tjetri. Ju dëshironi të kujdeseni për miqtë tuaj, që është një instinkt i mirë që duhet të kultivoni.

Peshqit

Nëse jeni në një marrëdhënie tani, sigurohuni që jeni ende duke i kushtuar vëmendje vetes tuaj. Merrni gjërat më qetësi dhe mos jepni gjithçka që më pas të ndiheni i dëshpëruar. Në vendin e punës mund të merrni lajme të mira.

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Sociale

Video-Kaos në Tiranë/ Trafiku i dendur bllokon qytetarët

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Trafiku i dendur në Tiranë herë pas herë sjell kaos dhe irritim të qytetarëve.

Makina, të bllokuara për orë të tëra në rrugë dhe pa lëvizur, kanë sjellë vonesa tek shumë persona në destinacionin ku ata janë nisur.

Një denoncim i mbërritur në redaksinë e CNA.al, tregon me video se trafiku i rënduar ka bërë që rruga nga Hotel Dajti deri te Bashkia të zgjasë plot 30 minuta, ndërsa nëse dikush do e zgjasë rrugën deri tek zona e 9 katësheve, situata do të jetë edhe më e rënduar.

LEXO EDHE:  Horoskopi për ditën e sotme, 12 gusht 2021

LEXO EDHE:  Horoskopi për diten e martë - 6. dhjetor 2016Në kohë me shi, trafiku ka qenë problem në kryeqytet, ndonëse nga ana e institucioneve nuk është marrë asnjë masë për të shmangur lëtë kaos./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE

Sociale

Dyfishohet ndihma ekonomike/ Kjo është kategoria që përfiton

Publikuar

-

Nga

Kryeministri Edi Rama ka bërë me dije se do të dyfishohet ndihma ekonomike për 15 mijë familje.

Kategoritë që do të përfitojnë nga kjo rritje do të jenë ato familje që kanë tre fëmijë  nën 18 vjeç.Kjo rritje vjen në kuadër të projektbuxhetit për vitin 2022./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Sociale

Dëborë dhe ulje temperaturash/ Parashikimi i motit për sot

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Sipas MeteoAlb, ditën e sotme,  vendi ynë do të jetë në ndikimin e motit të paqëndrueshëm i cili do të sjelli reshje shiu në ultësirën perëndimore, KU herë pas here do të jenë dhe në formë rrebeshi.Ndërsa zonat malore veriore dhe skaji Juglindor i territorit Shqipëtar do të përfshihen nga reshjet e dëborës. Temperaturat e ajrit do të vijojnë të jenë të ftohta si në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 1°C deri në 18°C. Era do të fryjë mesatarisht me shpejtësi 65 km/h nga drejtimi Jugor duke krijuar në det dallgezim 5 ballë./CNA.al

LEXO TE PLOTE