Connect with Us

Bledjon Nallbati nuk ia liron zyrën/ Kryebashkiaku i ri thyen derën dhe futet me forcë

Politikë

Bledjon Nallbati nuk ia liron zyrën/ Kryebashkiaku i ri thyen derën dhe futet me forcë

Publikuar

-

Një ngjarje e paprecedent ka ndodhur pasditen e sotme në Bashkinë Devoll.

Menjëherë pasi kryetari aktual nga radhët e opozitës, Bledjon Nallbati është larguar nga zyra në përfundim të orarit zyrtar, ka mbërritur kryebashkiaku i sapo betuar para Këshillit Bashkiak, Eduard Duro.

Kryebashkiaku i zgjedhur ka deklaruar se e i ka kërkuar kryetarit aktuar Bledion Nallbatit të lironte zyrën, por punonjësit e bashkisë e i kanë kyçur derën në orën 16:00.

LEXO EDHE:  Video/Momenti kur fantazma hap derën e një shtëpie

I shoqëruar dhe nga prefekti i qarkut të Korçës, Dhori Spirollari dhe mbështetës të tij, Duro ka urdhëruar hapjen e derës me forcë, ndërsa kanë thyer edhe bravën e derës së institucionit./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Koronavirusi anullon kongresin e PS?/ Balla shuan kureshtjen

Publikuar

-

Nga

Kreu i grupit parlamentar të PS, Taulant Balla ka deklaruar sot se socialistët nuk do të tërhiqen nga mbajtja e Kongresit në datën 29 shkurt, pavarësisht situatës së frikës nga koronavirusi.

“Nuk ka vend për panik. Kongresi i PS do zhvillohet normalisht pa asnjë ndryshim të axhendës ditore. Kongresi do mbahet në një ambient të mbyllur siç është Pallati i Kongreseve. Çdo njeri duhet të ndjekë protokollin e masave parandaluese. Por, ritheksoj se nuk ka vend për panik sa kohë konfirmohet qartë se Shqipëria nuk është e prekur”-tha Balla.

LEXO TE PLOTE

Politikë

“Lexoni përrallën Dhelpra dhe rrushtë”/ Balla mesazh Metës

Publikuar

-

Nga

Përplasja në distancë mes mazhorancës dhe presidencës vijon të thellohet.

Ndërkohë, ditën e sotme ka pasur një reagim edhe nga Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Socialiste, Taulant Balla.

Në një prononcim për mediat, Balla ndërsa është pyetur nga gazetarët në lidhje me mundësinë që Meta të shpërndajë parlamentin, ka zgjedhur ti drejtojë një mesazh ironik presidentit.

“E dini përrallen “Dhelpra dhe rrushtë”? Përgjigjen e keni aty nuk jap asnjë koment kundrejt një presidenti i cili tashmë ka humbur çdo lloj sjellje kushtetuese dhe normale për të vijuar për të qënë presidenti i Republikës”-tha Balla.

LEXO EDHE:  Deputeti i PS kërkoi arrestimin e kryebashkiakut të PDIU/ Si reagoi Policia?

LEXO EDHE:  Shkarkimi i kryebashkiakut demokrat/ Këlliçi: Sandër Lleshaj duhet të kishte arrestuar Edi Ramën

Më tej, ai vijoi të ironizojë Metën, ndërsa theksoi se “Problemet e lidershipit të opozitës, le ti zgjidhë pa zhurmë brenda opozitës. Nuk ka nevojë të shqetësojë qytetarët”.

LEXO TE PLOTE

Politikë

Frika nga koronavirusi/ Rama sulmon mediat dhe politikanët: Nuk luftohet me gjithollogji

Publikuar

-

Nga

rama mesazh opozites

Tashmë që koronavirusi ka mbërritur në shtetin fqinj, Itali, kryeministri Edi Rama thotë se ky virus nuk luftohet me politikë, as me gjithollogji dhe aq më pak me frikë dhe lëre pastaj me panik.

Rama nuk ka nguruar të sulmojë mediat si dhe politkanët, të cilët sipas tij, duan kaos, rrëmujë, dëshpërim, në përpjekjen e dëshpëruar për të kthyer të shkuarën që i ka marrë me vete përgjithnjë.

Sipas Ramës, “ky vend në çdo vështirësi a fatkeqësi natyrore ose emergjencë shëndetësore që shfaqet, duhet të përballet dhe me fatkeqësinë e tij të të madhe të kanaleve e portaleve ku lulëzon injoranca,ligësia,dembelizmi e grykësia e maskarallëkut që në këto raste bëhet çnjerëzor”.

“Koronavirusi nuk luftohet me politikë, as me gjithollogji dhe aq më pak me frikë dhe lëre pastaj me panik!Ne kemi qysh momentin e parë të shfaqjes së tij që përgatitemi, në bashkëpunim të ngushtë me Organizatën Botërore të Shëndetësisë.Kemi bërë e po bëjmë çdo gjë sipas planit…
Fatkeqësisht ky vend në çdo vështirësi a fatkeqësi natyrore ose emergjencë shëndetësore që shfaqet,duhet të përballet dhe me fatkeqësinë e tij të të madhe të kanaleve e portaleve ku lulëzon injoranca,ligësia,dembelizmi e grykësia e maskarallëkut që në këto raste bëhet çnjerëzor..
Dhe në krye të të tërë delenxhinjve e parazitëve që lëshohen mbi publikun në nevojë për informacion, kanë dalë përsëri, si gjithnjë, politikanët e së keqes që duan kaos, rrëmujë, dëshpërim, në përpjekjen e dëshpëruar për të kthyer të shkuarën që i ka marrë me vete përgjithnjë”, shkruan Rama./CNA.al

LEXO TE PLOTE