Connect with Us

Shpërndante drogë me biçikletë/ Arrestohet 48-vjeçari

Kronika

Shpërndante drogë me biçikletë/ Arrestohet 48-vjeçari

Publikuar

-

Një 48-vjeçar shqiptar ka rënë në prangat e policisë italiane, pasi u kap me 63 gramë heroinë.

Mediat e huaja raportojnë se i arrestuari është shqiptari Enkeled Mertiri.

Ai u pikas nga autoritetet për shkak të veprimeve të dyshimta, duke lëvizur me një biçikletë nga një shtëpi në Via Maciocio, pranë stacionit të Mongrifone në kopshtet e Via delle Harku ku takoi njerëz të njohur nga policia si përdorues të lëndëve narkotike.

Gjatë kontrollit që u ushtruar në banesën e shqiptarit, u gjet dhe sekuestruan 62.2 gramë heroinë si dhe materiale për paketimin e drogës./CNA.al

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Aksident i frikshëm në Divjakë/ Makinat përfundojnë në pikën e karburantit

Publikuar

-

Nga

Një aksident i frikshëm ka ndodhur pasditen e sotme në aksin rrugor Divjakë-Babunjë.

Mësohet se dy makinat janë përplasur me njëra-tjetrën dhe më pas kanë përfundur brenda ambienteve të një pike karburanti.

Fatmirësisht nga ky aksident nuk ka të lënduar, ndërsa polica po punon për zbardhjen e shkaqeve./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Të humbura prej 6 ditësh në Alpet shqiptare/ Gjenden turistet e huaja

Publikuar

-

Nga

Dy turiste të huaja që rezultonin të humbura që prej 13 gushtit në Alpet shqiptare, janë gjetur ditën e sotme pranë zonës së Vuthajt.

Lajmin e ka bërë të ditur Drejtori i Parkut Nacional, Admir Lalic.

Dy vajzat, Laura Sophie Veronika Mayer dhe Agata Patyczek, njëra polake dhe tjetra gjermane ishin shpallur të humbura pasi nuk kishin kontaktuar me familjet e tyre për një farë kohe.

Autoritetet në Shqipëri, Kosovë dhe Mali të Zi ishin vënë në kërkim të dy vajzave në Alpet Shqiptare, ndërsa gjendja e tyre shëndetësore thuhet se është e mirë./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

I shoqëroi një natë më parë në Komisariat/ Të rinjtë i zënë pritë policit dhe tentojnë ta rrahin

Publikuar

-

Nga

arrestohet nga policia

Dy të rinj janë arrestuar mbrëmjen e sotme në Gramsh pasi i kanë zënë pritë një punonjësi policie dhe kanë tentuar ta rrahin.

Të arrestuarit janë shtetasit me iniciale E.SH 25 vjeç dhe K.B 24 vjeç.

Shtetasi E.Sh, mësohet se i ka zënë pritë punonjësit të policisë, pasi një natë më parë e kishte shoqëruar në komisariat pas një sherri me disa persona të tjerë gjatë një feste të organizuar nga Bashkia e këtij qyteti./CNA.al

LEXO TE PLOTE