Connect with Us

“Rama mashtrues! Arrogant! Hajdut psiqik”/ Nuk përmbahet Ina Zhupa

Politikë

“Rama mashtrues! Arrogant! Hajdut psiqik”/ Nuk përmbahet Ina Zhupa

Publikuar

-

Zëdhënësja e Partisë Demokratike Ina Zhupa ka sulmuar me tone të ashpra kryeministrin Edi Rama.

Përmes një postimi në rrjetet sociale Zhupa shkruan se Rama është një mashtrues që ka vetëm një ideal dhe moral, paranë duke e akuzuar se po grabit Shqipërinë.

Sipas saj, kreu i qeverisë gënjeu per Bulevardin dhe Pazarin e ri, të cilat sipas Zhupës, janë vepra të Lulzim Bashës kryebashkiak i Tiranës.

“Edi Rama është një mashtrues arrogant dhe hajdut psiqik që ka vetëm një ideal, një aspiratë, një moral: paranë. Për para po grabit dhe shet gjithë Shqipërinë. Për para bën aleancë me krimin dhe me çdokënd”, shkruan Zhupa në postimin e saj./CNA.al

Edi Rama është një mashtrues arrogant dhe hajdut psiqik që ka vetëm një ideal, një aspiratë, një moral: paranë. Për para po grabit dhe shet gjithë Shqipërinë.Për para bën aleancë me krimin dhe me çdokënd.

Gepostet von Ina K. Zhupa am Donnerstag, 25. Juli 2019

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Koronavirusi/ Basha thirrje qeverisë të ndalë propagandën, nuk harron këshillat për qytetarët

Publikuar

-

Nga

Kreu i PD, Lulzim Basha i bën thirrje qeverisë të ndalë menjëherë propagandën dhe të marrë masa konkrete për kontrollin e qytetarëve që vijnë nga Italia, kryesisht nga rajonet ku corona virusi ka përhapjen më të madhe.

Sipas Bashës, këto masa nuk mund të jenë shoë televiziv, por kontrolle të plota në të gjitha pikat hyrëse në Shqipëri.

“Është urgjent hartimi dhe shpallja e planit të masave dhe informimi i qytetarëve si duhet të veprojnë në rast të dyshimit se janë të prekur nga corona virus.
Ndërkohë që Shqipëria ndodhet përballë rrezikut potencial të prekjes nga corona virus, mijëra bashkëqytetarë ndodhen në kushte të mjerueshme për shkak të tërmetit të 26 nëntorit. Në mungesë të një strehe ata jetojnë ende në çadra ose janë rikthyer në banesat e dëmtuara, në kushte aspak të favorshme higjenosanitare dhe me mungesa të theksuar në ushqime”, shkruan Basha.

Sipas kryedemokratit, është neglizhencë kriminale të humbet akoma kohë, kur duhen marre masa urgjente për strehimin apo sigurimin e konteniereve për banorët që jetojnë në çadra, çka ka sjellë dhe gjendje të rënduar shëndetësore dhe kushte aspak të përshtatshme higjeno-sanitare për ta.

LEXO EDHE:  Nga Rama, tek Berisha, Topalli, Basha dhe Meta/ Dashamir Shehi flet pa dorashka, ja çfarë përfaqësojnë

LEXO EDHE:  Basha nxjerr videon/ Si mashtroi Rama për taksat

“Njerëzit janë të shqetësuar me të drejtë, ndaj është koha që të flasin mjekët dhe të izolohet propaganda.
Dhe njëherë u bëj thirrje qytetarëve që të mos neglizhojnë asnjë shenjë rëndimi apo përkeqësimi të shëndetit të tyre por t’u drejtohen mjekëve dhe specialistëve të fushës. Ne kemi personel të shkëlqyer mjekësor që nuk kërkon asgjë më shumë se plotësimin e kushteve dhe nevojave për të përballuar çdo situatë Detyra e qeverisë është të sigurojë këto kushte dhe jo të bëjë shoë dhe propagandë. Jam i bindur se nëse vihen në dispozicion mjetet e nevojshme, mjekët tanë do të përballojnë me sukses çdo situatë që mund të krijohet”, shkruan me tej kreu i PD./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

“Po bëjnë çmos të fusin koronavirusin në Shqipëri”/ Berisha ngre alarmin: Dënoj këtë qëllim kriminal

Publikuar

-

Nga

Ish kryeministri Sali Berisha ka ngritur akuza ndaj kryeministrit Edi Rama dhe ministers së Shëndtësisë Ogerta Manastirli, të cilët sipas Bersihës, po bëjnë çmos të fusin koronavirusin në Shqipëri.

Sipas Berishës, në vend që ata të ndjekin praktikën e qendrimit të shpallur nga qeveria italiane për banorët e këtyre zonave dhe tju bëjnë thirrje atyre shqiptare apo italiane qofshin ata, që të mos vijnë dhe të mos lejojë që ata të hynë në Shqipëri, deklarojnë pa asnjë pikë përgjegjësie se nuk do kufizojmë lëvizjet me Italinë.

“Sigurisht lëvizjet me Italinë në tërësi nuk duhen ndërprerë por të mos kufizosh lëvizjet me zonën e infektuar të Italisë siç bëri dje qeveria italiane, do të thotë se për qëllime politike kriminale je i interesuar të sjellësh sa më parë koronavirusin në Shqipëri.
Dënoj me ashpërsinë më të madhe këtë qëllim kriminal të Edvin Hajdutit dhe ndrikull Hajnisë, të cilët refuzojnë me ndërgjegje të kufizojnë dhe mos lejojnë hyrjen në Shqipëri të banorëve nga zonat e infektuara”, shkruan Berisha./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Nga Astrit Patozi/ Një këshillë për “timonierin”…

Publikuar

-

Nga

Meqë e ke shndërruar prej shumë kohësh në zakon që duhet t’i vësh patjetër notën opozitës dhe shtypit ndaj çdo gjëje, që thonë kundër qeverisë, bëje tamam punën, kur analizon debatin për korona virusin në Shqipëri.

Thuaj, fjala vjen, se qëndrimi i Lulzim Bashës për ketë temë ishte super korrekt dhe i paqortueshëm.

Ishte edhe politik, edhe i përgjegjshëm, edhe qytetar, sepse profesional nuk ka pse të jetë.
Dhe mbi të gjitha shumë larg atyre të nahisë tënde, që thonë se virusi nuk guxon të na afrohet nga masat e forta, që ka marrë qeveria jote, e as atyre të tjerëve, që kanë dalë ta presin me nderime dhe me buqeta me lule në të gjitha pikat kufitare, por ai nuk po ua dëgjon lutjet.

LEXO EDHE:  Rama kapet “mat”/ Si mashtroi publikisht kryeministri

LEXO EDHE:  “Është si ta marrësh detin në këmbë”/ Rama tregon piciret që heq si Kryeministër

Duhej ky reagimi yt për ta bërë më të plotë tabllonë e një vendi qesharak, që po prodhon më shumë polemika për korona virusin, se sa të gjitha vendet e prekura të marra së bashku, ndonëse për fat të mirë nuk kemi ende asnjë të infektuar./CNA.al

LEXO TE PLOTE