Connect with Us

Parashikimi sipas ngjyrës së lindjes/ Astrologia krijon sistemin që kombinon ngjyrat me shenjat e horoskopit

Life Style

Parashikimi sipas ngjyrës së lindjes/ Astrologia krijon sistemin që kombinon ngjyrat me shenjat e horoskopit

Publikuar

-

Shenjat e horoskopit janë një tregues shumë i mirë i personalitetit për secilin prej nesh. Në bazë të muajit që kemi lindur secili prej nesh ka një shenjë horoskopi, e cila  dallon nga të tjerat.

Por përpos shenjës  së horoskopit ne kemi dhe një ngjyrë lindjeje, e cila  gjithashtu është një tregues shumë i mirë. Një astrologe dhe metafiziket, Michele Bernhardt, ka dizajnuar një sistem që kombinon ngjyrat lidhur me shenjat e horoskopit, shkruan Iconstyle.

Duke i kombinuar ajo ka arritur në përfundimin se çdo muaj ka një ngjyrë përkatëse. Theksojmë se ngjyra që është e muajit tuaj, jo domosdoshmërish është e preferuara juaj. Mjafton që kur  e vishni ajo t’ju bëjë të ndiheni mirë.

LEXO EDHE:  Zbuloni se cila perëndi jeni sipas shenjës së horoskopit

Janar: Praktikë, krijues, përcaktues

Veçori tipike: Praktikë, krijues, përcaktues

Shkurt 

Veçori tipike: Kërkues, progresivë

Mars: Intuitivë, delikatë, empatikë

Prill:  Veçori tipike: Guxim, pasion, forcë

Maj

Veçori tipike: I zjarrtë, energjik, i guximshëm

Qershor

Veçori tipike: Rrezatues, energjikë

Korrik

Veçori tipike: Qetësues, të edukuar

Gusht

Veçori tipike: Frymëzues, të fuqishëm

Shtator

Veçori tipike: Artistë

Tetor

Veçori tipike: Paqësor, të gatshëm

Nëntor

Veçori tipike: Intensivë, pasionantë

Dhjetor

Veçori tipike: Të urtë, të vërtetë, vizionarë

 

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Showbizz

I dha fund lidhjes me Andin/ Jasmina: Ndryshe ishte në studio, ndryshe sillej jashtë

Publikuar

-

Nga

I dha fund lidhjes me Andin/ Jasmina: Ndryshe ishte në studio, ndryshe sillej jashtë

Jasmina dhe Andi ishin një nga çiftet më të preferuara për publikun, por marrëdhënia e tyre përfundoi dhe mesa duket shkak për këtë është bërë këngëtarja Diona Fona. Nëpërmjet një statusi në rrjetet sociale Jasmina tregon se Andi u largua nga ditëlindja e ish-konkurentit Fation Kuqari dhe u nis për në Vlorë që ti vinte në ndihmë ‘shoqes’.

Ditën e sotme ish-konkurentja u kthye në studion e Përputhen për t’i bërë një surprizë Olës për ditëlindje dhe prezantuesja Bora Zemani e pyeti në lidhje me deklaratat e saj. Ajo shprehet se Andi ishte ndryshe në emision dhe ndryshe jashtë studios.

“Personi në fjalë ishte ndryshe këtu ndryshe jashtë. Jemi shkëputur, ne frekuentoheshim por fjalët ishin të njëjta që nuk bën, jo aty nuk bën. Ishim akoma në mëdyshje, edhe pse në veprime ishin ndryshe.

Me veprime sillej sikur të ishte i dashuri im dhe me fjalë ndodhi ndryshe. një ditë të bukur s’më kishte treguar që do ishte ndihmës i një vajze që e kishte shoqe që se kishte shoqe. Unë e kam marrë vesh nga një foto që ishte pjesë e xhirimeve në tre të mëngjesit. Nga ai moment. Pas ditëlindjes së një konkurrenti ai është larguar duke thënë se nuk është mirë dhe ka përfunduar në Vlorë tek ajo vajza”, tha Jasmina./CNA.al

LEXO EDHE:  Dëshironi t’i bëni të lumtur të dashurit tuaj/ Dhurata ideale sipas shenjës së horoskopit

LEXO EDHE:  Nëse keni këtë shenjë horoskopi, atëherë jeni të veçantë

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Faqja e vetme zyrtare (@perputhen_tch)

LEXO TE PLOTE

Showbizz

Çfarë ndodhi?/ Princi dhe Aristela prej ditësh nuk flasin me njëri-tjetrin

Publikuar

-

Nga

U deklarua për Aristëlën/ Prici: Je gjysma ime

Princi dhe Aristela mesa duket janë në rrugën e duhur për të dalë nga emisioni çift. Ata kanë realizuar shumë takimë romantike së bashku. Ditën e sotme gocat kanë bërë zgjedhjet e tyre dhe Aristela për të disatën herë zgjodhi Princin.

Aristela u shpreh se ky do të jetë një takim sqarues pasi ata nuk po flasin me njëri-tjetrin prej disa ditësh. Princi tha se konkurrentja është mërzitur me të që nga dita e transmetimit të emisionit pasi ai po qeshte me Blerimit dhe sipas tij, ajo është ndier e ofenduar. /CNA.al

 

LEXO TE PLOTE

Showbizz

Ditëlindja e Olës/ Jasmina i bën surprizën e ëmbël

Publikuar

-

Nga

Konkurentja e re e “Përputhen” trazon ujërat/ Përplaset me Jasminën për Andin: Guxo dhe ngacmoje

Ditën e sotme në emisionin Përputhen është festuar ditëlindja e Olës dhe nuk kanë munguar surprizat për të.  Në studio është shfaqur dhe Jasmina me të cilën Ola ka patur një shoqëri në kohën e shkuar, por marrëdhënia e tyre ka vite që ka mbaruar.

Ish-konkurentja  solli në studio një tortë me personazhet e Përputhen. Me surprizën e sotme ajo ka treguar se raporti i tyre është rregulluar.  Jasmina u shpreh se shoqëria e përbashkët kishin ndërhyrë që ata të dyja të bëheshin shoqe./CNA.al

LEXO EDHE:  Dëshironi t’i bëni të lumtur të dashurit tuaj/ Dhurata ideale sipas shenjës së horoskopit

LEXO EDHE:  Tri mënyra që çdo shenjë e horoskopit të jetë e lumtur në lidhje

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Faqja e vetme zyrtare (@perputhen_tch)

 

LEXO TE PLOTE