Connect with Us

“Ata kërkojnë gjak”/ Paralajmëron Klevis Balliu

Politikë

“Ata kërkojnë gjak”/ Paralajmëron Klevis Balliu

Publikuar

-

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Klevis Balliu, ka folur për mediat lidhur me arrestimin e banorëve të Unazës së Re.

Sot, në ambientet e Gjykatës Penale u arrestuan tre banorë të Unazës që kishin ardhur në mbështetje të dy banorëve të tjerë që ishin arrestuar para dy ditësh.

Sipas Balliut, Qeveria po provokon banorët e Unazës si dhe artistët tek Teatri pasi kërkojnë dhunë.

Ndër të tjera Balliu ka thënë se “ata kërkojnë gjak, ne kërkojmë demokraci” ndërsa shton se asnjë krim nuk do ngelet pa u ndëshuar pasi ata do e shkojnë jetën nëpër gjyqe.

“Rëndësi ka kauza e tyre dhe kauza e tyre është e drejtë, është për shtëpinë, është për të drejtat e tyre.

Do të mbrojmë demokracinë dhe të drejtën tonë për të protestuar. Kemi 5 mijë efektivë policie të punësuar nga Saje Qorri.

LEXO EDHE:  Çuni i Fahriut turpërohet nga pogradecarët 

Këto provokime do të vazhdojnë, ju lutem mos bini pre e provokimit të tyre. Ata kërkojnë gjak ne kërkojmë demokraci.

Në Unazë, gati çdo banorë është shoqëruar në polici, vetëm po i dhunojnë, qëllimi i tyre është përhapja e dhunës që të përplasen me banorët. Opozita nuk tërhiqet nga kauza e saj, ka mbështetur teatrin dhe banorët e Unazës sepse janë me të drejtën e Zotit.

Ata do të përgjigjen për të gjitha kjëto, jeta e tyre do të shkojnë nëpër gjykata pasi asnjë krim nuk do ngelet pa u ndëshkuar,”-ka thënë Balliu ndër të tjera./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

“Nder të njihem si vajza e Azemit”/ Hajdari jashtë kontureve të politikës: Çfarë më mungon nga SHBA

Publikuar

-

Nga

rudina hajdari interviste

Deputetja Rudina Hajdari, e cila është vajza e ish-liderit të dhjetorit Azem Hajdarit është rrëfyer së fundmi për jetën e saj personale, e zhveshur nga politika.

Deputetja tregoi se ndonëse është larguar para shumë vitesh në Amerikë, gjithmonë ka dashur të ndjekë ëndrrën e babait dhe për këtë arsye është rikthyer në Shqipëri dhe ka zënë vend në politikë.

“Gjithmonë qëllimi im ka qenë të kthehem në Shqipëri dhe të ndjek hapat e tim eti, kjo ishte me rëndësi të madhe për mua. Mendoj se kam shumë për të dhënë në këtë drejtim dhe dua të kontribuoj në zhvillimin dhe në rrugën europiane të Shqipërisë, ndaj dhe nuk pendohem aspak”, tha deputetja në një intervistë për revistën “Class”.

Por pavarësisht rikthimit, duket se Hajdarit i mungon Amerika dhe qetësia që ajo ka pasur atje. Deputetja rrëfen se një ndër gjërat që e bezdis është futja e hundëve vend e pavend.

LEXO EDHE:  Fahri Balliu nuk paguan faturat e ujit prej 8 vitesh

LEXO EDHE:  Çuni i Fahriut nuk heq dorë nga kërcënimet/ Ramën dhe Lleshajn i pret burgu

“Amerikanët kanë një shprehje që thonë ‘it’s none of your business”, që është një koncept që nuk përdoret apo zbatohet këtu”, tha deputetja, ndërsa theksoi se për të është nder ta identifikojnë si vajza e Azem Hajdarit./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Amerika përbuz Bashën?/ Goxhaj: Nuk merr më ftesa nga SHBA

Publikuar

-

Nga

“Unë kam mësuar se Shqipëria do shumë të futet në BE, ose nuk do futet”. Kështu deklaroi avokati Altin Goxhaj, teksa po fliste për integrimin e Shqipërisë në BE.

Sipas tij, “po u futëm në BE, do futemi se nuk do ekzistojë Shqipëria, ose s’do ekzistojë BE-ja”

“Ajo politikë që bëhet në BE, nuk do sjellë asnjë avantazh për Shqipërinë. ne do bëhemi si lypsarë se këtu nuk ka çfarë konkuron. Unë jam për politikë profesioniste, që do të thotë që të krijohen slogane dhe qumështi serb mos të vijë në Shqipëri, por të përdoret qumështi shqiptar. BE është një gënjeshtër e madhe, shqiptarët nuk duan të hyjnë në BE, duan vetëm të punojnë në vendet europiane”, u shpreh avokati në studion e Fax News.

Më tej ai theksoi se në vitin 2020 do ketë parti të reja dhe do ketë një rigjenerim nga poshtë lart, pasi pretendon se kjo klasë politike është antiamerikane. Ai zbuloi se Basha e ka shkëputur Partinë Demokratike totalisht nga Amerika dhe nuk merr më ftesa nga SHBA.

LEXO EDHE:  Zgjedhjet në PD/ Pogradeci lë me gisht në gojë Lulin dhe Ballinjtë

LEXO EDHE:  Çuni i Fahriut turpërohet nga pogradecarët 

“Jemi përballë një situate kur kjo klasë politike është bërë bashkë për të shpëtuar nga diskreditimi i SHBA sepse kjo është një klasë politike antiamerikane. Basha e ka shkëputur totalisht PD-në nga Amerika. Në shkurt do të organizohet “Mëngjesi i Lutjes”, por Basha ka shumë pak gjasa të shkojë, të marrë ftesa. Ftesat ndaj tij duken shumë të kufizuara, moshkuarja e tij do të thotë se ka humbur kontaktet me amerikanët. E ka zhvendosur partinë pro-amerikane dhe po e çon drejt Evropës”, tha Goxhaj./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Goxhaj hedh dritë mbi planin e Ramës dhe Bashës/ Ja pse i shiti Luli zgjedhjet

Publikuar

-

Nga

Avokati Altin Goxhaj ka ngritur akuza të forta ndaj krerëve të dy partive kryesore në vend, për të cilët thotë se po bashkëpunojnë me njëri-tjetrin në llogari të George Soros.

Goxhaj tha se demokratët e kanë pohuar vetë, se kanë ndihmuar në ardhjen në pushtet të Edi Ramës dhe kryebashkiakut të Tiranës Erion Veliajt.

Sipas tij, kreu i opozitës Lulzim Basha ka bashkëpunuar me kryeministrin dhe ka vrarë mitin e rrëzimit të Ramës nga pushteti. Ai pretendon se në protesta është përdorur gaz dhe mënyra që të lodhen protestuesit, ndërkohë deklaron se Veliaj nuk do mundte kurrë t’i fitonte zgjedhjet në 30 Qershor, nëse nuk do ndodhte kjo gjë.

“Erion Veliaj nuk do zgjidhej kurrë në Tiranë, mendo Dashamir Shehin, ai do ta mundte Veliajn. Është një nga politikanët më të mirë që ka Shqipëria, më të pastër.

LEXO EDHE:  Çuni i Fahriut turpërohet nga pogradecarët 

LEXO EDHE:  Çuni i Fahriut ashpërson tonet/ Flet edhe për “luftë”

Luli i shiti zgjedhjet, se po u dogj Erion Veliaj, do digjej karriera e tij dhe do digjte trashëgiminë e Sorosit, se Veliaj është trashëgimtar i Ramës. Është trashëgimtar i gjithë pasurisë që është vënë nga Sorosi në Shqipëri”, deklaroi avokati në studion e Fax News..

Për uljen e opozitës në tryezën e Reformës Zgjedhore, Goxhaj pretendon se Basha dhe Rama kanë planifikuar që të kontrollojnë me partitë e vogla si LSI apo PDIU./ CNA.al

LEXO TE PLOTE