Connect with Us

Po dëgjohen kudo/ 15 këngët shqiptare më të klikuara dhe më të pëlqyera për këtë sezon vere

Po dëgjohen kudo/ 15 këngët shqiptare më të klikuara dhe më të pëlqyera për këtë sezon vere

Publikuar

-

Vec temperaturave, kjo verë duket se do të jetë tepër e nxehtë edhe në projektet muzikore të të famshmëve shqiptarë.

Nga Elvana Gjata tek Gjiko, më poshtë do të njiheni me 15 këngët më të klikuara të cilat po dëgjohen kudo që ne shkojmë.

Elvana dhe Capital T – Fustani

 

Ronela Hajati – Lage

Enca – Jealous

Luana dhe Faydee – Yalla Habibi

Dafina Zeqiri dhe Lumi B – Lule lule

Kida dhe Ermal Fejzullahu – Tela

Tayna – Caliente

Majk dhe Ghetto Geasy – Malena

Ledri Vula – Rio

Noizy – Nuk kan besu

West Side Family dhe Eranda Libohova – Marinela

Rina Balaj dhe Adelina Ismajli – Qikat

Melinda – Pika pika

Ronela dhe Don Phenom – Çohu

Gjiko – Coco Jumbo

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

“Zogu” hap debat në Komsionin e Sigurisë/ Murrizi: E keni përdorur për vota

Publikuar

-

Nga

Miratimi në parim i projektligjin për amnistinë në Komisionin e Sigurisë është shoqëruar me debate.

Deputeti Myslim Murrizi ka reaguar ndaj deputetëve të PS -së duke i kujtuar arrestimin e Hermes Nikajt, i njohur i “Zogu i Tiranës”.

“Do ishte mirë që amnistia të bëhej para vitit të ri. Nuk ka mbetur më pikë dinjiteti në këtë shtet e qeveri. E keni ndryshuar Kodin Penal si ju do qejfi. Do dënoni ‘Zogun e Tiranës’, e keni përdorur për vota”, tha Murrizi./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Sociale

Protesta në Fier për faturat e energjisë/ OSHEE sqaron qytetarët

Publikuar

-

Nga

Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike ka bërë një sqarim lidhur me vendosjen e matësve elektronik dhe protestën e banorëve të Poleçës të Fierit.

Sipas OSHEE, në bazë të projektit të BB në qarkun e Fierit sikurse dhe në disa qarqe të vendit po instalohen matësit e rinj elektronikë.

“Në Fier janë përllogaritur 6 mijë matësa, ndërsa në Povelcë rreth 100.
Aktualisht janë vendosur rreth 4 mijë matësa në këtë qark. Banorëve u është thënë se nuk do të ketë më matësa induktivë ndaj faturimi për periudhën e vendosjes së matësit do të jetë faturë referuese, e cila në muajt në vazhdim do të sistemohet nëse u është vendosur më shumë sesa kanë konsumuar realisht.
Zyrtarisht në drejtorinë rajonale të OSHEE Fier nuk ka asnjë ankesë për mbifaturim”, thuhet në njoftimin e OSHEE./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Arrestimet për tërmetin/ Berisha: Tallje me shpirtrat e 51 viktimave

Publikuar

-

Nga

Ish kryeministri Sali Berisha ka reaguar lidhur me arrestimet e bëra për pasojat e tërmetit të 26 nëntorit.
Mes të arrestuarve kanë qenë edhe Fatbardh Plaku, ish-kryetari i Komunës Farkë dhe Besnik Fuçia, ish kryetar i Komunës Kashar, të cilëve gjykata u ka dhënë masën e dënimit ‘arrest me burg’.

Sipas Berishës ky është një akt i mirfilltë politik, si dëshmi e kapjes së drejtësisë për ndëshkimin e kundërshtarëve politik.

Berisha shprehet se ky akt është një përdhosje për viktimat e tërmetit, pasi qeveria nuk mori asnjë masë për mbrojtjen e tyre.

“Ky është një akt i mirëfilltë politik, dëshmi e kapjes së drejtësisë për ndëshkimin e kundërshtarëve politik si fajtor pa faj apo me fajin e vetëm se janë kundërshtare të rregjimit. Por ky akt përbën një përdhosje për shpirtrat e 24 viktimave të Thumanës dhe të mbi 15 viktimave të Durrësit, të cilëve tërmeti i majit i vitit 2018 dhe ai i qershorit të vitit 2019 i kishin bërë të pabanueshme pallatet e tyre që ju morën jetën me termetin e 26 nëntorit të 2019 sepse narkoqeveria me cinizëm ekstrem dhe papërgjegjshmëri të plotë nuk mori asnjë masë për mbrojtjen e tyre”, shkruan Berisha./CNA.al

LEXO TE PLOTE