Connect with Us

“Bashkimi bën fuqinë”/ Bleona Qereti mbështet këngëtarin shqiptar në promovimin e Shqipërisë

“Bashkimi bën fuqinë”/ Bleona Qereti mbështet këngëtarin shqiptar në promovimin e Shqipërisë

Publikuar

-

Këngëtari shqiptaro-amerikan Big Cruz ka publikuar klipin e tij më të ri të realizuar në Shqipëri, “Look back.”

Edhe pse ai ka emigruar që në moshë të vogël në SHBA, gjithnjë është ndjerë krenar për vendin e tij dhe është munduar ta promovojë sa më shumë.

Bleona Qerreti ka treguar mbështetjen e saj të plotë për artistin i cili është një nga më të kërkuarit nga kompanitë më të mëdha diskografike.

“Jam  shumë krenare për ty zemra. Një tjetër shqiptar që po na përfaqëson në mënyrën e duhur. Bashkimi bën fuqinë. Forca Shqipëria, kuq e zi”, shkruan ajo në videot e publikuara në Instastoryn e saj./CNA.al

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Prokuroria e Tiranës e mbylli dosjen/ SPAK rihapi sot hetimin për sterilizimin

Publikuar

-

Nga

Prokuroria e Posaçme Antikorrupsion (SPAK), nisi sot marrjen në pyetje të një grupi personash lidhur me koncensionin e sterlizimit të pajisjeve kirurgjikale, pas denoncimit të bërë nga “Nisma Thurje” e cila depozitoi një kallzim pak javë më pare.

Në vitin 2017, Prokuroria e Tiranës i mbylli hetimet për këtë çështje duke deklaruar se nuk kishte gjetur element të veprës penale, megjithatë kjo nuk e ka ndalur strukturën e re të hetimit të rihap çshtjen.

Personi i parë i cili u mor sot në pyetje ishte mjeku Artan Koni, i cili, pak javë më parë ishte pjesë e “Nismës Thurje” kur u depozitua kallzimi penal, me argumentin se koncensioni linte hapësira të forta për të dyshuar për një çështje korruptive ku janë përfshirë sipas “Nismës Thurje” shumë zyrtarë dhe ish zyrtarë, mes tyre dhe ish ministri i Shëndetësisë Ilir Beqja.

Mjeku Koni ka deklaruar publikisht se sipas tij koncensioni ka përfshirë kosto shumë të larta që do të mund të përballoheshin nga vetë strukturat shtetërore disa herë më lirë.

Koncensioni ju dha në vitin 2015, një konsorciumi, ku pjesën më të madhe e kishte një kompani e vogël e një emigranti shqiptar në Itali, Ilir Rrapaj, për të cilin pati në atë kohë njoftime se, përpara se të bëhej fitues i koncensionit, kishte patur kontakte të vazhdueshme me ministrin e kohës, Ilir Beqaj.

LEXO TE PLOTE

Politikë

“Vartësi i Ramës në krye të ILD”/ Reagon PD: Vdekje klinike e Reformës në Drejtësi

Publikuar

-

Nga

Pas zgjedhjes së Artur Metanit si Inspektor i Lartë i Drejtësisë, ka ardhur edhe reagimi i Partisë Demokratike.

PD thotë se Artur Metani është shërbëtor i Edi Ramës në drejtësi dhe sipas tyre emërimi i tij vulos dështimin e reformës, kapjen dhe politizimin e drejtësisë.

Demokratët pretendojnë se Metani që duhet të garantojë pavarësinë e drejtësisë nga politika, u emërua sot në kundërshtim me Kushtetutën dhe ligjet.

“Sot është një ditë e keqe për demokracinë dhe drejtësinë në Shqipëri. Emërimi i Artur Metanit në krye të Inspektoriatit të Lartë të Drejtësisë, në kundërshtim me Kushtetutën dhe ligjet, është një emërim partiak në një nga pikat kyçe të sistemit të drejtësisë, që verifikon dhe nis hetime për të gjithë gjyqtarët, prokurorët, si dhe për anëtarët e Këshillit të Lartë Gjyqesor dhe atë të Prokurorisë.

Vartës i Edi Ramës për vite me radhë, Artur Metani nuk do t’i shërbejë drejtësisë së pavarur. Ai është emëruar aty për të qenë  shërbëtor i Edi Ramës. Me këtë emërim Edi Rama investohet personalisht kundër prokurorëve dhe gjyqtarëve që gjykojnë dosjet e korrupsionit, vjedhjen e votave nga qeveria e Edi Ramës apo lidhjet e tij me krimin e organizuar”, thueht në deklaratën e partisë më të madhe opozitare.

PD e cilëson vëllain e deputetes socialiste Eglantina Gjermeni si militant partiak dhe vartës të Ramës, ndërsa thotë se ky “është një tjetër zhgënjim i thellë për të gjithë shqiptarët që prisnin drejtësi të pavarur nga Reforma në Drejtësi e cila me hapin e sotëm është pranë vdekjes klinike”./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Kordinatori i “Soros”-it në krye të ILD-së/ Nuk përmbahet Vasili: E keni kthyer kastën në sekt kusarësh

Publikuar

-

Nga

Ish kreu i LSI-së, Petrit Vasili, ka reaguar pas zgjedhjes së Artur Metanit, vëllait të deputetes Eglantina Gjermeni në krye të ILD.

Duke iu drejtuar kryeparlamentarit Gramoz Ruçi, Vasili shkruan se Kuvendi po zgjedh vëllezër, kunetër dhe farë e fis të Rilindjes në krye të institucioneve të drejtësisë, dhe e kthejnë kastën në sekt kusarësh.

Po ashtu Vasili thumbon Ruçin duke i thënë se gjithmonë ja ka parë hairin kastave duke mos ua prishur terezinë asnjëherë.

“Gramoz Ruci tha sot se :
“Kuvendi i Shqipërisë do të kontribuojë që sistemi i drejtësisë të mos jetë në shërbim të pasurimit të një kaste”.

Po Gramoz po!

Zgjidhni vellezer e kuneter e fare dhe fis te Rilindjes ne krye te institucioneve te drejtesise, qe jo vetem i sherbejne e jane gjymtyret e kastes,por kesisoj kasten e kthejne ne sekt kusaresh dhe tradhetaresh.

Por ti Gramoz je gjithmone ne rregull.

U ke pare hairin gjithmone kastave dhe nuk jua ke prishur ndonje here terezine atyre.

Edhe me kete kasten rilindase njelloj si me te tjerat je.

Ndaj mos harro futi nje fjalim nje here ne 6 muaj per te lare duart dhe ne fund futi nje : Rrofte kasta…:, shkruan Vasili në regimin e plotë të tij./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE