Connect with Us

“Luanën do ta merrja si figurante në klip”/ Këngëtari i njohur e thotë pa doreza

Aktualitet

“Luanën do ta merrja si figurante në klip”/ Këngëtari i njohur e thotë pa doreza

Publikuar

-

Këngëtari i njohur shqiptar Ervin Bushati,pasditen e sotme, ka qenë i ftuar në emisionin “Trokit” të Ermal Peçit.

Bushati së bashku me Xhoin kanë promovuar klipin e tyre më të ri “Dadusha” dhe kanë folur përsa i përket klikimeve.

I pyetur se si ndihet përballë atyre që marrin miliona klikime për pak orë kënëgtari është përgjigjur: “E para e punës nuk ka ndodhur Ermal se e kam përgjigjen gati. Ata që i kanë bravo i qoftë. Klikimet janë thjesht shifra. Përderisa jam ende në treg, përderisa më bie telefoni nga çdo cep i botës jam ok”.

Teksa Ermali i ftoi këngëtarët në lojrat e programit, Ervini i rikthehet debatit online pas deklaratës së tij për Luanën. Është penduar? Do bashkëpunonte me të?

‘Pa vetdije thashë se Luanën do e merrja figurante në klip. Unë nuk jam penduar, e thashë natyrshëm. Por bravo, atë e duan, bravo’. Dmth do bashkëpunosh me të, këtë po më thua?- iu drejtua Ermali. ‘Ishte e kundërta (qesh).

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

“Ka qenë pjesë e Gardës së Republikës”/ Gazetari zbulon lëvizjen e fundit të Prend Gjinit

Publikuar

-

Nga

“Ka qenë pjesë e Gardës së Republikës”/ Gazetari zbulon lëvizjen e fundit të Prend Gjinit

Gazetari Spartak Koka tregoi mbrëmjen e sotme se shënjestra e atentait në Vasil Shanto, Preng Gjini, ka qenë pjesë e Gardës së Republikës.

Koka tha se Gjini ka shërbyer në strukturat e Policisë dhe Gardës së Republikës.

“Preng Gjini është i moshës 50 vjeç. Ka shërbyer në strukturat e Policisë dhe Gardës së Republikës, disa vite më parë”, u shpreh ai në emisonin “Opinion”.Më tej, ai zbuloi lëvizjen e fundit të të plagosurit pak  çaste para se t’i bënin atentat.

LEXO EDHE:  “Vetëm menderë-shpuarit kamuflohen”/ Degjeneron në sharje banale debati mes aktivistëve të Teatrit

LEXO EDHE:  Basir Çollaku debate me kolegët/ Merr përgjigjen, mos shiko ëndrra me deputetë, Luli të gënjen

“Informacioni i fundit që më erdhi, Preng Gjini ka qenë në një kafe në një qendër tregtare në zonën e Zogut të Zi, kur është shkëputur, ka lëvizur në drejtim të kryqëzimit të 21 Dhjetorit. Ka dalë në Vasil Shanto dhe më pas është ngjitur në pjesën për të dalë tek ura Pallatit me Shigjeta”, theksoi gazetari./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Hakmarrja mes familjeve nga Rrësheni/ Artan Hoxha zbulon se si u vra për një status në facebook nipi i Preng Gjinit

Publikuar

-

Nga

Hakmarrja mes familjeve nga Rrësheni/ Artan Hoxha zbulon se si u vra për një status në facebook nipi i Preng Gjinit

Gazetari Artan Hoxha, është i ftuar mbrëmjen e sotme në ‘Opinion’, ku ka zbarhdur detaje të reja nga atentati që ndodhi mbrëmje e sotme  në “Vasil Shanto”.

Hoxha tha se shpërthimi është i lidhur me nje histori hakmarrjesh mes familjeve Reçi dhe Gjini nga Rrësheni.

Vrasjet datojnë prej vitit 2016, duke numëruar 4 viktima nga të dyja familjet, dhe sipas Hoxhës, njëri prej tyre ka qenë krejtësisht i pafajshëm.“Mes këtyre viktimave është dhe nipi i këtyre, Kreshnik Gjini, i cili ishte krejt i pafajshëm. Ai punonte kamarier në Blegjikë dhe u vra vetëm se bëri një status për vrasjen e Gaspër Reçit”, u shpreh Hoxha./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE

Kronika

Çfarë po ndodh në Elbasan!/ Forca të shumta policie “blindojnë” qytetin

Publikuar

-

Nga

Çfarë po ndodh në Elbasan/ Forca të shumta policie “blindojnë” qytetin

Forca të shumta policie kanë ‘blinduar’ këtë mbrëmje qytetin e Elbasanit.

Policia ka ngritur 6 grupe kontrolli në pikat kyçe të qytetit ku po ushtron kontrolle të rrepta.

Mësohet se nga këto kontrolle janë shoqëruar për verifikim disa persona.Qëllimi i këtyre kontrolleve nga ana e policisë është kapja e personave në kërkim dhe i personave me precedentë që lëvizin me sende të palejuara./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE