Connect with Us

Deputeti: Dorëheqja e Haradinajt ka futur në panik “Kalorësin e Rilindjes”

Aktualitet

Deputeti: Dorëheqja e Haradinajt ka futur në panik “Kalorësin e Rilindjes”

Publikuar

-

Ka shfrytëzuar rastin e dhenies së dorëheqjes së parevokueshme të kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj, për të stigmatizuar homologun e tij të Tiranës,  Edi Rama.

Lefter Maliqi, nëpërmjet një postimi në faqen e tij në rrjetet sociale, ndërsa ka falenderuar dhe ka shprehur admirim pë gjestin e Haradinajt, shkruan se kjo dorëheqje e ka futur në panik Ramën, të cilin ai e tipizon si “Kalorësin e Rilindjes”.

“Dorëheqja e Kryeministrit të Kosovës veprim,dinjitoz,fisnik,burrëror dhe akt demokratik e perëndimor. Ramushi mbetet lider me vizion dhe shëmbull për politikanët Shqiptar.I uroj suksese si gjithmonë triumfator mbi te drejtën,pasi ky burre shteti vë interesin e Kosovës dhe te ardhmes se popullit vet mbi të gjitha. Akti i tij prej lideri ka futur ne panik Kalorësin e Rilindjes i cili ne karrieren e vet politike aktin e dorëheqjes nuk e njeh. E cfare dallimi Haradinaj trim,kurajoz,patriot jep dorëheqje.

Rama, frikacak, i kapur nga oligarket,krimi,korrupsioni se njeh dorëheqjen.Rama e varferoj,cpopulloj,kriminalizoj,parcelizoj me droge vendin,pengoj hapjen e negociatave ne BE, kapi institucionet,shantazhoj gjyqtar,prokuror,median,kercenon opoziten,bënë votime moniste etj dhe sjep dorëheqje.Rramushi do ngelet ne histori per gjurmet e lëna si komandant i UÇK -së ,akteve patriotike dhe mbrojtjes qe i ka bere dhe i bene çështjes dhe interesave te Kosovës,Kurse Rilindasi Rama do mbahet mënd si piktor i dështuar, Kryebashkiak dhe Kryeminister problematik, konfliktual, i paafte, ironik, shantazhues, karagjoz ne veshje, mosmirënjohes, arrogant etj.”, shkruan deputeti Lefter Maliqi./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Aktualitet

Aktorja shqiptare nuk ndalet me fotot e “nxehta”/ Pozon pa të brendshme buzë bregdetit

Publikuar

-

Aktorja shqiptare Eliona Pitarka, pas një sezoni të suksesshëm në emisionin humoristik “Duplex”,  u kthye në një prej vajzave më të komentuara të showbiz-it shqiptar.

Shpesh herë ajo vihet në qendër të vëmendjes për shkak të fotove provokuese që poston në profilin e saj në Instagram.

Së fundmi ajo ka publikuar disa foto, ku shfaqet buzë detit vetëm me një buzë dhe pa të brendshme.

Aktorja ka marrë komente dhe pëlqime të shumta për këto foto, ku mund të thuhet se ka lënë shumë pak hapësirë për imagjinatë.

 

View this post on Instagram

 

🖤

A post shared by Eliona Pitarka (@elionapitarka) on

 

View this post on Instagram

 

Watch more sunsets than Netflix 🌅😁

A post shared by Eliona Pitarka (@elionapitarka) on

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Si të keni një fytyrë të freskët dhe pa ndërhyrje estetike?/ Zbuloni 2 këshilla nga Leonora Jakupi

Publikuar

-

E njohur për fytyrën e saj tepër të fresket dhe pa operacione plastike, Leonora Jakupi do të mbetet gjithmonë ikona e bukurisë shqiptare e cila nuk plaket kurrë pavarësisht moshës.

Por nëse doni të dini sekretin e saj të bukurisë së përhershme, këngëtarja ka folur troç në një intervistë për “Mirage”.

Ajo shprehet se pjesën më të madhe të këtij “sekreti” e luan gjenetika, megjithatë Leonora zbulon se është e fiksuar pas mirëmbajtjes.

“Mendoj që gjenetika por edhe mirëmbajtja. Unë mundohem t’i rri gati maksimalisht lëkurës sime, ekstremisht, ndonjëherë edhe e teproj pasi dermatologët thonë që larja e shpeshtë I dëmton edhe qelizat. Por unë asnjëherë në jetën time, edhe nëse kam pasur koncert deri në orët e vona, kurrë nuk kam fjetur pa e hequr makjiazhin.”

Ajo madje preferon edhe përdorimin e maskave tradicionale dhe ka treguar dy për të gjitha vajzat kurioze:

  1. E verdhë veze, limon dhe mjaltë!

Mbajeni 10-15 minuta dhe shpëlajeni më pas!

2. Ose mund të bëni scrub me sheqer dhe të bardhën e vezës!

Ndiqeni min 10:00

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

“Kanë konflikt interesi”/ Orinda Huta zgjedh mes Elvana Gjatës dhe Flor Mumajesit

Publikuar

-

Moderatorja shqiptare Orinda Huta së fundmi e ftuar në emisionin “Mirage” është vënë përballë një zgjedhjeje shumë të vështirë.

Në rubrikën “Kë zgjedh”, Orindës i kërkuan të zgjedhë mes Elvana Gjatës dhe Flori Mumajesit.

Këngëtarja dhe kantautori kanë pasur shumë bashkëpunime dhe projekte të përbashkëta deri kur një ditë i ndanë rrugët nga njëri-tjetri.

Këtë gjë e përmendi edhe Orinda kur tha se kanë “konflikte interesash” dhe krahasimi me të drejtë, është i pavend.

Megjithatë ajo e bëri zgjedhjen e saj:

“Tani, krahasimi është pak i pavend. Kanë dhe konflikt interesi me njëri-tjetrin prandaj është njëçik i pavend (qesh). Elvana është e shkëlqyer, Flori gjithashtu në punën e vet, por le të themi që po shkoj për forcën e gruas, për Elvanën”.

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: