Connect with Us

Probleme me pasurinë/ KPK shkarkon kunatin e “baba Takut me çantë të zezë”

Aktualitet

Probleme me pasurinë/ KPK shkarkon kunatin e “baba Takut me çantë të zezë”

Publikuar

-

/

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka vendosur sot shkarkimin nga detyra të drejtuesit të Prokurorisë së Vlorës Ardian Ylli.

Sipas KPK-së, Ylli ka pasuri të pajustifikuara.

Ndryshe prokurori Ylli njihet dhe si kunati i deputetit socialist Spartak Brahos apo si kunati i “baba Takut me çantë të zezë”.

Kujtojmë këtu se, CNA.al ka bërë më parë një vëzhgim mbi deklaratat e pasurisë ndër vite të prokurorit Ardian Ylli, bazuar në të dhënat e publikuara nga Open Spending Albania si edhe nga të dhënat e marra nga ILDKPKI.

Në vitin 2015 rezulton se bashkëshortja e tij ka deklaruar 1 099 402 lekë të ardhura nga veprimtaria si person fizik, ndërkohë që punonte si  Drejtore e Bibliotekës Durrës me 678 060 lekë pagë vjetore.

LEXO EDHE:  Ngërçi në Kushtetuese/ Hapen dosjet e anëtarëve të Këshillit të Emërimeve në Drejtësi

Ndërsa, më herët në vitin 2006, ajo deklaron se ka marrë 700 000 lekë kredi me afat shlyerje 3 vjet, për hapjen e një parukerie.

Ndërkaq, Ardian Ylli rezulton bashkëpronar me 50% i një banese 3+1, përfituar me privatizim, ndërsa i ka shtuar dy dhoma banesës me vlerë./ CNA.al

Kunati i “baba Takut me çantë të zezë”/ Prokurori me parukeri drejt Vettingut

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

I mbyllur me 4 veta në katin e dytë/ Basha përgatitet të dalë nga pas selisë

Publikuar

-

Nga

Protestuesit kanë hapur derën kryesore të selisë së PD dhe kanë hyrë brenda, në shtëpinë e tyre.

Ndërkohë mësohet se Lulzim Basha  është mbyllur me sekretarët në katin e dytë, të cilin e ka blinduar.

Brenda me të janë Grida Duma, Agron Gjekmarkaj, Enkelejd Alibeaj dhe Gazment Bardhi.Burime nga brenda thonë për CNA.al,  se në godinë s’po bëhet mbledhje, por po shohin protestën në televizor.

LEXO EDHE:  KPK e konfirmoi në detyrë/ Komisioneri Publik ankimon vendimin për gjyqtarin Genti Shaba

LEXO EDHE:  Një tjetër prokuror i Vlorës në hetim nga SPAK/ Komisioni i Vettingut ia “dorëzon” Arben Krajës

CNA.al ka siguruar një video, ku po kontrollohet dalja nga pas e selisë së PD-së, për të nxjerrë Bashën./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Basha braktiset nga kryetarët e degëve/ Mbetet vetëm në zyrë  

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Kryetari i shkarkuar i Partisë Demokratike, Lulzim Basha duket se ka dështuar sot në skenarët e tij.

Ndërkohë që jashtë selisë së PD mbahet protesta madhështore e demokratëve, Lulzim Basha ka thirrur në një mbledhje kryetarët e degëve.

Por, fakti është se Basha ka dështuar dhe është braktisur edhe nga kryetarët e degëve.CNA.al ka mësuar se asnjë kryetar dege nuk është paraqitur në takimin e pretenduar të Lulzim Bashës.

LEXO EDHE:  Kryetari i Gjykatës Administrative në “sitë”/ Si e shtoi pasurinë 

LEXO EDHE:  Rihapen hetimet ndaj kryegjyqtares/ Ornela Naqellari dyshohet për falsifikim?

Ndërkohë ky i fundit është mbyllur në zyrë, më i vetmuar se kurrë dhe rri e shikon televizor.

Ndërkohë demokratët janë mbledhur në oborrin e selisë e PD-së dhe të grumbulluar siç ishin kanë hyrë në selinë e Partisë Demokratike, duke hapur kështu një nga dyerët e blinduara./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Vokshi thirrje Bashës/ Boll me provokime

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike,

Deputetja e PD, Albana Vokshi i ka drejtuar një thirrje të fortë Lulzim Bashës.

Në një prononcim për mediat, Vokshi tha se demokratët kanë hyrë në shtëpinë e tyre, ndërsa i bëri thirrje Bashës të dalë nga selia në mënyrë paqësore.

Duke iu referuar edhe përplasjes së Roland Bejkos me protestuesit, Vokshi tha këto janë provokime të Lulzim Bashës.

LEXO EDHE:  KPK e konfirmoi në detyrë/ Komisioneri Publik ankimon vendimin për gjyqtarin Genti Shaba

LEXO EDHE:  Pesë anëtarë të Gjykatës së Lartë ranë në Vetting/ Medi Bici “godet” kolegët e shkarkuarDemokratët janë në shtëpinë e tyre.

Kushdo që është brenda duhet të dalë në mënyrë paqësore. Zoti Basha, boll me provokime.

Dil në mënyrë paqësore, përndryshe turpi I historisë do ta ndjekë nga pas.”-tha Vokshi./CNA.al

LEXO TE PLOTE