Connect with Us

Meta tjetër mesazh Ramës/ Do mbash përgjegjësi para shqiptarëve

Aktualitet

Meta tjetër mesazh Ramës/ Do mbash përgjegjësi para shqiptarëve

Publikuar

-

Presidenti Ilir Meta në një prononcim për mediat nga Durrësi, i ka drejtuar sërish një apel kryeministrit Edi Rama që të reflektojë para datës 19 tetor, sepse sipas tij atëherë do jetë vonë.

I vetmi shqetësim sipas tij është 19 tetori, dhe se çfarë do t’u thuhet shqiptarëve.

Meta e ka cilësuar të domosdoshëm kalimin e provimit të vjeshtës, për të çelur negociatat e anëtarësimit në BE.

“Kalimi i provimit të vjeshtës është i domosdodoshëm.  Nuk e kalojmë dot këtë provim pa bërë zgjedhje demokratike dhe gjithëpërfshirëse. Nuk kalohet provimi me qoka.

Në vend që ta kishim gjetur një zgjidhje që në momentin e parë, që në datë 10 qershor kur firmosa dekretin për shfuqizimin e 30 qershorit.

LEXO EDHE:   “Kush e vë dorën në zjarr?”/ Rama flet për tenderat e baxhanakut dhe pallatin e gruas

Por, të paktën të mos humbasim kohë në vijim. Do vijë 19 tetori dhe shqiptarët nuk duan më justifikimet e askujt për të zhvilluar ping pongun e radhës. E vetmja datë që nuk vendos unë, janë 17 dhe 18 tetori. Ato janë të vendosura nga BE. Por në çdo moment, Rama është i mirëpriturm, me durim dhe shpresë për të dhënë një zgjidhje të përgjegjshme, se përndryshe kjo krizë do vazhdojë të përshkallëzohet”-tha Meta.

Po ashtu Meta paralajmëroi Ramën se nëse nuk kalohet provimi i vjeshtës, do mbajë përgjegjësi para shqiptarëve./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Aktualitet

Aktorja shqiptare nuk ndalet me fotot e “nxehta”/ Pozon pa të brendshme buzë bregdetit

Publikuar

-

Aktorja shqiptare Eliona Pitarka, pas një sezoni të suksesshëm në emisionin humoristik “Duplex”,  u kthye në një prej vajzave më të komentuara të showbiz-it shqiptar.

Shpesh herë ajo vihet në qendër të vëmendjes për shkak të fotove provokuese që poston në profilin e saj në Instagram.

Së fundmi ajo ka publikuar disa foto, ku shfaqet buzë detit vetëm me një buzë dhe pa të brendshme.

Aktorja ka marrë komente dhe pëlqime të shumta për këto foto, ku mund të thuhet se ka lënë shumë pak hapësirë për imagjinatë.

 

View this post on Instagram

 

🖤

A post shared by Eliona Pitarka (@elionapitarka) on

 

View this post on Instagram

 

Watch more sunsets than Netflix 🌅😁

A post shared by Eliona Pitarka (@elionapitarka) on

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Si të keni një fytyrë të freskët dhe pa ndërhyrje estetike?/ Zbuloni 2 këshilla nga Leonora Jakupi

Publikuar

-

E njohur për fytyrën e saj tepër të fresket dhe pa operacione plastike, Leonora Jakupi do të mbetet gjithmonë ikona e bukurisë shqiptare e cila nuk plaket kurrë pavarësisht moshës.

Por nëse doni të dini sekretin e saj të bukurisë së përhershme, këngëtarja ka folur troç në një intervistë për “Mirage”.

Ajo shprehet se pjesën më të madhe të këtij “sekreti” e luan gjenetika, megjithatë Leonora zbulon se është e fiksuar pas mirëmbajtjes.

“Mendoj që gjenetika por edhe mirëmbajtja. Unë mundohem t’i rri gati maksimalisht lëkurës sime, ekstremisht, ndonjëherë edhe e teproj pasi dermatologët thonë që larja e shpeshtë I dëmton edhe qelizat. Por unë asnjëherë në jetën time, edhe nëse kam pasur koncert deri në orët e vona, kurrë nuk kam fjetur pa e hequr makjiazhin.”

Ajo madje preferon edhe përdorimin e maskave tradicionale dhe ka treguar dy për të gjitha vajzat kurioze:

  1. E verdhë veze, limon dhe mjaltë!

LEXO EDHE:  Akuzat e forta/ Basha “dhëmb për dhëmb” me Ramën

LEXO EDHE:  Studentët e Elbasanit tallen me Ramën/ I thurin këngë

Mbajeni 10-15 minuta dhe shpëlajeni më pas!

2. Ose mund të bëni scrub me sheqer dhe të bardhën e vezës!

Ndiqeni min 10:00

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

“Kanë konflikt interesi”/ Orinda Huta zgjedh mes Elvana Gjatës dhe Flor Mumajesit

Publikuar

-

Moderatorja shqiptare Orinda Huta së fundmi e ftuar në emisionin “Mirage” është vënë përballë një zgjedhjeje shumë të vështirë.

Në rubrikën “Kë zgjedh”, Orindës i kërkuan të zgjedhë mes Elvana Gjatës dhe Flori Mumajesit.

Këngëtarja dhe kantautori kanë pasur shumë bashkëpunime dhe projekte të përbashkëta deri kur një ditë i ndanë rrugët nga njëri-tjetri.

Këtë gjë e përmendi edhe Orinda kur tha se kanë “konflikte interesash” dhe krahasimi me të drejtë, është i pavend.

Megjithatë ajo e bëri zgjedhjen e saj:

LEXO EDHE:  Ngrihet sipari për finalen e zgjedhjeve europiane

LEXO EDHE:   “Kush e vë dorën në zjarr?”/ Rama flet për tenderat e baxhanakut dhe pallatin e gruas

“Tani, krahasimi është pak i pavend. Kanë dhe konflikt interesi me njëri-tjetrin prandaj është njëçik i pavend (qesh). Elvana është e shkëlqyer, Flori gjithashtu në punën e vet, por le të themi që po shkoj për forcën e gruas, për Elvanën”.

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: