Connect with Us

Denoncimi i fortë i Berishës/ I dehur në timon, drejtori i Policisë së Fierit përplas për vdekje qytetarin

Aktualitet

Denoncimi i fortë i Berishës/ I dehur në timon, drejtori i Policisë së Fierit përplas për vdekje qytetarin

Publikuar

-

Ish kryeministri Sali Berisha ka publikuar denoncimin e një qytetari i cili shkruan se drejtori i policisë së Fierit, Andon Marku, ka shtypur për vdekje me makinë një qytetar, por ngjarja e rëndë është mbajtur e fshehtë nga Policia e Shtetit.

“Narkokomisari Famoz Andon Marko shtyp per vdekje qytetarin! Gjeneral Kanabisi dhe badiguardi i Eskobarit te Ballkanit, Geron Veliaj fshehin aksidentin tragjik”, shkruan Berisha në postimin e tij.

Postimi i plotë

Narkokomisari Famoz Andon Marko shtyp per vdekje qytetarin!

Gjeneral Kanabisi dhe badiguardi i Eskobarit te Ballkanit, Geron Veliaj fshehin aksidentin tragjik.

Lexoni mesazhin e qytetarit dixhital. sb

Prsh Doktor Berisha,doja tju informoja se drejtori policis Fierit Andon Marko pardje ne darke Ne date 16.07.2019 rretj ores 10 te darkes te kthesa e vajkanit autostraden firr lushnje duke qen i dehur me raki si perdita ka goditur nje person me makinen e tije te punes duke e len te vdekur ne vend dhe Policia e ka mbajtur te fshehur ngjarjen dbe ska dale as ne media ,ne per nje birre na fusin ne burg kurse vet keta vrasin njerez ne rruge dhe su hyn gjemb ne kemb.ju lutem anonim se nga keta cfar nuk pret./CNA.al

 

LEXO EDHE:  "Shkodra Rames: Ik o rrenacak"

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sociale

Informohu shpejt dhe thjesht/ Dy aplikacionet e lajmeve në telefonin tuaj

Publikuar

-

Nga

Agjencia e Lajmeve CNA.al (City News Albania) ju ofron mundësinë e një navigimi më të shpejtë dhe praktik në internet, për t’u informuar në kohë reale mbi të rejat më të fundit.
Në vend që të shkoni ju tek informacioni duke kërkuar nëpër browser-a, tani mund të vijë informacioni tek ju!

Falë dy aplikacioneve të reja që mund të shkarkoni në celularin tuaj IOS dhe Android, CNA.al (City News Albania) ju ofron mundësinë për të kursyer kohë e megjithatë, për t’u informuar i pari mbi vendin, botën, rajonin, sportin, show bizz-in si edhe për të pasuruar njohuritë juaja me anë të blogut tonë.
Nëse keni një telefon Android, për të regjistruar aplikacionin e CNA.al, klikoni linkun:

LEXO EDHE:  Ulja e dënimit për Dritan Dajtin/ Zbulohet kush i urdhëroi gjyqtarët

LEXO EDHE:  Komentuesi i kërkon llogari Berishës për FMN-në / Ja si përgjigjet ish-kryeministri

https://play.google.com/store/apps/details?id=al.codeit.cna&hl=en

Ndërsa për të regjistruar aplikacionin e CNA.al në IOS, klikoni linkun:

https://apps.apple.com/al/app/cna-city-news-albania/id1483498279

CNA.al operon prej disa vitesh në tregun mediatik shqiptar, duke sjellë për ju një gamë të gjërë informacionesh, informim profesional, të paanshëm dhe të saktë.

LEXO TE PLOTE

Politikë

“Nuk dinë çfarë kanë firmosur”/ Alimadhi përplaset me Murrizin: Ke falsifikuar firmat

Publikuar

-

Nga

“Nuk dinë çfarë kanë firmosur”/ Alimadhi përplaset me Murrizin: Ke falsifikuar firmat

Mbledhja e sotme e Komisionit parlamentar të ligjeve është shoqëruar me debate të forta.

Mësohet se deputeti Adriatik Alimadhi ka akuzuar në kreun e grupit parlamentar demokrat Myslim Murrizi se ka falsifikuar firmat e 28 deputetëve nga opozita parlamentare për ndryshimet kushtetuese.

Alimadhi ka akuzuar se në vend të deputetit Kostaq Papa ka firmosur dikush emrin e tij tek një listë e cila ai nuk donte të ishte. Madje deputeti ka thënë se 28 deputetët janë të papërgjegjshëm dhe nuk dinë se çfarë kanë firmosur.

Murrizi nga ana tjetër i është kthyer duke i bërë me dije se as Alimadhi dhe as Papa nuk janë tek lista me 28 deputetë.

Në këtë moment në mbledhje ka ndërhyrë edhe vetë deputetit Kostaq Papa, firma e të cilit sipas Alimadhit është hedhur nga dikush tjetër.

Vetë deputeti Papa tha se do të firmosë sërish mbi emrin e fshirë duke e çuar në 29 numrin e firmëtarëve.

Papa tha se është dakord me këtë qëndrim dhe nuk ka rëndësi nëse e ka firmosur vetë apo jo për shkak të pamundësisë fizike.

Debatet:

Alimadhi: Merreni verifikojeni firmën e Kostaq Papës.

Murrizi: Nuk është Kostaq Papa te lista e firmëtarëve

Alimadhi: Firmat aty janë hedhur me telefon nga një deputet Ka dhe deputetë në atë listë që janë firmosur nga një deputet. Dua që asnjë e drejtë të mos shkelet. Si firmos një deputet në emër të një tjetri. Nuk mund të firmoset me telefon.

Hysi: Ju duhet të kërkoni ndjesë pasi po fyeni deputetët

Alimadhi: Nuk dua të më bëni gjyqin. Nuk jam nga ata burra që tërhiqem për një gjë që kam thënë. Unë po them për nismën që kanë marrë jo që janë të papërgjegjshëm. Krahasimi i dy firmave të Papës është e shpërndarë në rrjetet sociale. Ju zonja Hysi nuk mund të hidhni baltë mbi mua. Mos ma bëni më këtë. Respektoni të drejtat e njeriut. Jam i ndërgjegjshëm. Nëse ju doni përballemi në institucionet e drejtësisë për verifikimin e dy firmave. Firma e Kostaq Papës është ndryshe.

LEXO EDHE:  Analiza/ Berisha dhe kritikët e Bashës

LEXO EDHE:  Presioni ndaj mediave/ Berisha thirrje organizatave “ Ndalni dorën e xhelatit të fjalës së lirë”

Kostaq Papa: Doja të theksoja disa gjëra. Unë jam një deputet fuqiplotë dje gjithçka që bën e bëj me ndërgjegje të plotë. Unë veproj dhe në forma të tjera. Kur bëhet fjalë për çështje kohe mund të përdorim 101 forma për të ndikuar. Unë jam dakord për firmën time dhe nuk kam nevojë për avokat. Pas juridikut kam mbaruar doktoraturën për të drejtën ndërkombëtare. A ka mundësi të ndikojmë për të çuar Shqipërinë në BE.

Nuk ka lidhje nëse ka firmosur dikush tjetër. Unë do ta firmos edhe njëherë mbi emrin tim për herë të dytë. Ne do lëmë hapur shtegun për të ndikuar për të gjetur një konsesus për të ndryshuar qoftë sistemit. Nuk është çështja se hodha një firmë të shtrembër apo ma hodhi shoku sepse më dhimbte dora. Unë do ngjitem lart dhe do firmos.

Ulsi Manja: Unë nuk bëj pjesë të grupi i deputetëve të papërgjegjshëm. Duhet të fokusohemi te nisma. Sot kjo nismë ka gjithë vëmendjen e opinionit publik. Nëse dikush kërkon koalicionet parazgjedhore se do të vegjetojë 30vjet është i lirë ta kërkojë. Ai që do të konkurrojë i vetëm kërkon heqjen e tyre. Qytetarët kërkojnë të dinë se kë subjekt do votojnë. Ne po merremi me firmën e Kostaq Papës kur ai del dhe e pranon vetë. Të gjithë kemi zë dhe figurë.

LEXO TE PLOTE

Politikë

Komisioni i Ligjeve miraton ndryshimet kushtetuese/ Kush është deputeti që votoi kundër

Publikuar

-

Nga

Komisioni Parlamentar i Ligjeve ka miratuar në parim paketën për ndryshimet kushtetuese.

Mësohet se pro paketës kanë votuar 16 deputetë, ndërsa deputeti i opozitës parlamentare Adriatik Alimadhi, votoi kundër ndryshimeve kushtetuese. Pro votuan edhe deputetë nga mazhoranca si Bashkim Fino, Alket Hyseni apo Klotilda Bushka.

Pas 2 orësh diskutime është miratuar në praim nisma e 28 deputetëve të opozitës parlamentare për ndryshimet kushtetuese në ndryshimin e sistemit dhe eleminim të koalicioneve parazgjedhore.

LEXO EDHE:  “Shkodra Rames: Ik o rrenacak”

LEXO EDHE:  "Shkodra Rames: Ik o rrenacak"

Tashmë do të ketë edhe një tjetër votim për këtë projektligj në Komision pasi ky ishte miratim vetëm në pranim.

LEXO TE PLOTE