Connect with Us

“Meskin, mendje shkurtër, provincial”/ Nuk përmbahet Petrit Vasili

Aktualitet

“Meskin, mendje shkurtër, provincial”/ Nuk përmbahet Petrit Vasili

Publikuar

-

deputeti i lsi, petrit vasili ne studio

Ish kreu i grupit parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili ka reaguar ashpër përmes një postimi në rrjetet sociale, ku akuzon qeverinë se ka kapur Drejtësinë, ndërsa tani po kontrollon edhe se kush flet për Reformën në Drejtësi.

Sipas tij, nga 140 politikanë që votuam pro Reformën, vetëm 3 nga PS-ja do të flasin. Ndërsa ka postuar edhe ftesën e fundit të Kuvendit, ku në radhë për të folur janë Gramoz Ruçi, Ulsi Manja dhe Fatmir Xhafaj.

Postimi i plotë

Kapen drejtesine me ç’tu dilte perpara tani kapin edhe fjalen!?

Kuvendi organizon aktivitet per reformen ne drejtesi te miratuar tre vjet me pare.

Do te flase vetem Gramoz Ruçi,Fatmir Xhafa dhe Ulsi Manja nga politika. Sa mire….

Reforma u miratua me 140 vota,por vetem keta do flasin.

LEXO EDHE:  "A është Dvorani 'kokë turku'"?/ Klodiana Lala: Çështja ndaj tij histori e Reformës në Drejtësi

Komisioni i Reformes ne Drejtesi ne vitin 2016 kishte 10 anetare dhe disa zevendesuesa, por prap se prap vetem keta do flasin.

Kane te drejte vetem keta qe te flasin, se te tjeret as nuk dine te flasin dhe as nuk dine shqip.Vetem keta edhe dine edhe te flasin edhe dine shqip.

Edhe 7 ligjet baze te reformes u miratuan me tre te pestat e votave,qe keta nuk i kishin vetem ,por vetem keta do flasin se vetem keta dine te flasin.

Cfare turpi!

Po si pranojne te perdhosen ne kete farë feje.

Sa meskine,sa te vegjel,sa mendje shkurter dhe me verberi provinciale jane.

Le ta gezojne mocalin ku kuasin veç bretkocat.

Shiheni vete ftesen se keta mohimin nuk e kane per turp fare./CNA.al

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Ish deputetja denoncon skandalin/ Përjashtohet nga lista e votuesve

Publikuar

-

Nga

Ish deputetes së PD, Lajla Pernaska nuk i është lejuar të ushtrojë të drejtën e saj për të votuar.

Ajo ka denoncuar përmes një postimi në rrjetet sociale duke shkruar se i qëndron bindjes së saj se “Një Parti Përjashtuese, nuk mund të jetë kurrësesi Fituese”.

Në këtë ditë të rëndësishme për votimin e Kryetarit të PD, si anëtare e saj që nga viti 1995, Deputete Fituese më 2005 dhe 2009 në Lagjen time, Njësia Nr. 2 Tiranë, Menaxhuese e fitores se Bashkisë Tiranë në këtë Njësi (2011), anëtare e Kryesisë së PD Tirane dhe PD Shqipëri (deri 2013), anëtare e Këshillit Kombëtar ( deri 2017), u paraqita pranë Komisionit të votimit në Selinë Qëndrore, që nuk lejoi ushtrimin e të drejtës së votës sime (nuk rezultokam në Listat e Kryetarit në detyrë).

I qëndroj bindjes sime se: “ Njē Parti Përjashtuese, nuk mund të jetë kurrësesi Fituese”

Suksese në këtë sfidë garuesve realë të saj Edit Harxhi, Fatbardh Kadilli,Agron Shehaj.

Shqipëria do bëhet”, shprehet Përnaska./ CNA.al  

LEXO TE PLOTE

Politikë

Manipulohet procesi zgjedhor në Maliq/ Ervin Salianji hedh 150 vota pro Bashës në kuti

Publikuar

-

Nga

Manipulohet procesi zgjedhor në Maliq/ Ervin Salianji hedh 150 vota pro Bashës në kuti

Në degën e PD Maliq po manipulohet procesi zgjedhor.

Në momentin që ka kanë lëvizur vëzhguesit, Ervin Salianji, deputeti i Bashës, skandalozi i tij ka urdhëruar që të vidhen votat për të qenë në favor të kreut aktual.

Rreth 150 vota janë hedhur në kutitë e PD Maliq për Lulzim Bashën, megjithëse atje procesi ka qenë totalisht i falsifikuar dhe shifrat nuk po kapnin as votimin e 2017.  Pra deri tani në këtë bashki kanë votuar gati gjysma e atyre që votuan në vitin 2017.

CNA.al ka folur me anëtarë të komisionit që kanë denoncuar këtë skandal dhe ka arritur të krijojë informacione të besueshme se 150 vota janë hedhur pro Lulzim Bashës në degën e PD Maliq.

LEXO EDHE:  Gjosha: Nëse Reforma në drejtësi nuk miratohet në korrik, s’ka negociata me BE-në

LEXO EDHE:  "A është Dvorani 'kokë turku'"?/ Klodiana Lala: Çështja ndaj tij histori e Reformës në Drejtësi

Kjo është një kambanë alarmi që po ndodh në shumë vende të Shqipërisëë, ku në momente të caktuara, në degët në zona të pakontrolluara hidhen vota në kuti për Lulzim Bashën dhe për të rritur pjesëmarrjen në votim.

Ky fenomen është I pranishëm kryesisht në degët ku në listat e anëtarëve janë emra të cilët janë emigrant, duke nisur nga Devolli, Korçë, Maliq, Porgradec, Prrenjas, Librazhd, Gjirokastë për të rritur pjesëmarrjen fiKtive por edhe për ti dhënë fitoren Lulzim Bashës./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Revoltohet Indrit Hoxha/ Paralajmëron Lulzim Bashën

Publikuar

-

Nga

Indrit Hoxha: Treçereku i Kryesisë nuk besojnë që Basha fiton përballë Ramës

Anëtari i Këshillit të Lartë Kombëtar të PD, Indrit Hoxha, ka denoncuar se nuk ka gjetur emrin e tij në listën e votuesve të PD.

Hoxha ka reaguar i revoltuar ndaj kreut të PD, Lulzim Basha duke u shprehur se ky është një trup dhe e paralajmëron se nuk e heq dot nga PD.

Shkova ne njesine 8 ne degen e PD per te votuar, dhe rezultoi qe emri im ishte hequr si antar i PD, ky eshte nje turp qe rendon mbi Lulzim Bashen. Ti mund te kesh ne dore heqjen dhe vendosjen e emrave ne liste, por nga PD ti sme largon dot, perkundrazi me kete veprim te ulet komunist qe ke bere thjeshte me ke motivuar me shume per te folur dhe luftuar mbi vlerat dhe parimet e meritokracise dhe mirenjohjes politike.Aksionet e mia ne PD ti nuk i fshin dot,je antar me i vone se une PD”, shkruan Hoxha./ CNA.al

LEXO TE PLOTE