Connect with Us

Horoskopi i ditës, 17  korrik 2019

Aktualitet

Horoskopi i ditës, 17  korrik 2019

Publikuar

-

DASHI 21. mars – 20. prill

Sektori i dashurisë për ju qe jeni ne një lidhje do jete goxha i trazuar sot. Shpesh do futeni ne debate te ashpra me atë qe keni ne krah. Për beqaret do jete një dite goxha stimuluese. Gjërat për ta do fillojnë te ndryshojnë ashti si i kishin menduar. Financat do kërkojnë pak me shume përkujdes. Pranojeni pa nguruar ndihmën e te afërmve sepse do keni vërtet nevoje.

DEMI 21. prill – 21. maj

Dita e sotme do jete me e bukur dhe me më shume ngjyra për ju te dashuruarit. Mund te merren edhe vendime te rëndësishme lidhur me disa plane qe keni filluar te bëni. Beqaret do mendojnë me shume për dashurinë dhe do i shtojnë përpjekjet për te gjetur princin e kaltër. Ne planin financiar do i zgjidhni edhe disa probleme te vogla qe keni pasur me pare. Ne mbrëmje do jeni me te qete.

BINJAKET 22. maj – 21. qershor

Dite ideale do jete kjo e sotmja për te gjithë ju qe keni një lidhje. Saturni do jete planeti qe do ju mbështesë fort dhe do ua beje gjerat shume me te lehta. Beqaret duhet te mendohen dy here para se te bëjnë deklarata sepse jo gjithçka është ashtu si duket ne pamje te pare. Ne planin financiar ka ardhur koha te merreni me shume me menaxhimin ne mënyrë qe ta mbani situatën nen kontroll.

GAFORRJA 22. qershor – 22. korrik

Më ne fund pas një periudhe disi delikate, sot do merreni vesh me mire me partnerin dhe do buzëqeshni here pas here. Zemra do rrahe edhe me fort ne dosa momente. Beqaret do kalojnë momente vërtet sublime pranë një personi qe nuk e kishin pare ndonjëherë me pare. Buxheti do jete disi me delikat dhe do ju duhet te merrni disa hua për t’ia dale mbanë.

LUANI 23. korrik – 22. gusht

Ju te dashuruarit nuk do kaloni një dite te mire sot. Do jeni te pakënaqur me sjelljen e partnerit dhe nuk do reshtni se e kritikuari. Çdo moment do jete i trazuar. Beqaret do jene me romantike se me pare, por sot vetëm do vrojtojnë pa hedhur hapa. Për financat do jeni shume te kujdesshëm dhe te logjikshëm. Nëse vazhdoni kështu do pasuroheni me shpejt nga sa mendonit.

VIRGJERESHA 23. gusht – 23. shtator

Gjate kësaj dite do keni shume dëshirë t’i bëni gjerat si duhet dhe pa u nxituar për asgjë. Me vullnet dhe përpjekje keni për t’ia dale mbanë përherë. Beqaret me ne fund do e gjejnë princin e tyre te kaltër dhe do fillojnë me te një marrëdhënie te kënaqshme. Urani di ju mbështesë fort ne sektorin e financave dhe do ju ndriçojë mendimet përherë. Do e dini mire çfarë shpenzimesh te kryeni dhe çfarë te lini për nesër.

PESHORJA 24. shtator – 23. tetor

Do jeni shume te pavarur sot ju te dashuruarit dhe kjo do ju pëlqejë tej mase ne lidhjen qe keni krijuar. Do i shprehni pafund dëshirat dhe do mundoheni t’ia plotësoni qejfet njeri-tjetrit. Beqaret duhet te qartësohen njëherë vete se çfarë personi duan te kenë ne krah e me pas te hedhin hapa. Buxheti ne disa momente do jete delikat kështu qe mos rrezikoni, por merrni sa me pare masa.

AKREPI 24. tetor – 22. nëntor

Do jeni shume te matur sot ju te dashuruarit dhe nuk do lejoni qe mes jush dhe partnerit te linde ndonjë probleme. Toleranca gjithashtu do mbizotërojë. Beqaret do ndikohen nga Venusi dhe Jupiteri kështu qe marrëdhënia ne çift ka për te qene shume e ngrohte. Ne planin financiar duhet te bëni me shume kujdes. Mundohuni qe te seleksiononi edhe shpenzimet qe do kryeni.

SHIGJETARI 23. nëntor – 21. dhjetor

Dite shume e ngrohte ka për te qene kjo e sotmja për te dashuruarit. Do dini si t’i shprehni sa me shume ndjenjat dhe buzëqeshja do mbizotërojë ne çdo moment. Beqaret ka mundësi te kenë dashuri me shikim te pare dhe jeta do ju marre drejtimin qe aq shume kane ëndërruar. Financat mund te kenë tronditje te vogla, por asgjë për te vene alarmin. Ruani vetëbesimin!

BRICJAPI 22. dhjetor – 20. janar

Do jeni shume te drejtpërdrejtë sot ju te dashuruarit dhe marrëdhënia ne çift do filloje te stabilizohet. Te paktën me ne fund do mësoni çfarë i pëlqen njërit e çfarë tjetrit. Beqaret me mire te preson edhe pak kohe para se te hedhin hapat e mëdha ne mënyrë qe te ndihen me te sigurte. Problemet me financat do arrini t’i zgjidhni me shpejt nga sa e kishit imagjinuar.

UJORI 21. janar – 19. shkurt

Marrëdhënia juaj me partnerin ka për te qene shume here me e mire gjate kësaj dite. Do i kuptoni gabimet, do kërkoni falje dhe do mundoheni ta bëni çdo çast te mrekullueshëm. Beqaret do jene pozitive. Ata do pranojnë me buzëqeshje ftesat qe do iu bëhen dhe do gjejnë mënyrën e duhur për te mos pranuar vijimësinë me ata qe nuk do i tërheqin. Buxheti nuk do jene ne gjendjen me te mire.

PESHQIT 20. shkurt – 20. mars

Jeta juaj ne çift do favorizohet tej mase sot. Do jeni me te qete kur te flisni me partnerin dhe do arrini te zgjidhni edhe disa probleme delikate te se shkuarës. Beqaret duhet t’i marrin gjerat me seriozisht pasi nesër nuk do iu jepen me mundësi te tilla. Ne planin financiar planetët do i keni ne favor dhe gjendja do stabilizohet ndjeshëm. Mire është te hiqni edhe disa para mënjanë për te siguruar edhe te ardhmen.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Aktualitet

Video-Basha “shkëlqen” sërish në matematikë/ Bën gafën e radhës

Publikuar

-

Nga

Nuk kanë të ndalur gafat e kryedemokratit, Lulzim Basha! Numri 1 i Partisë Demokratike bëri sërish llogaritë gabim kur nisi të numërojë popullsinë totale të shqiptarëve të Shqipërisë dhe Kosovës.

Në emisionin “Opinion”, Basha u shpreh se ka përgjegjësi për 3 milionë shqiptarë në Shqipëri dhe 5 milionë shqiptarë në Kosovë, pra 8 milionë shqiptarë në total. Por, për Bashën, 3 milionë dhe 5 milionë bëjnë 7 milionë.

“Nga akuzat ndaj meje dëmtohen 3 milionë shqiptarë në Shqipëri,plus 5 milionë në Kosovë, dhe 7 milionë shqiptarë të tjerë në gjithë botën”, tha Basha./ CNA.al.

LEXO TE PLOTE

Politikë

‘Është përplasur nëpër zyra dhe se ka pritur njeri’/ Balla akuza të forta Bashës: Ka kontribuar në…

Publikuar

-

Nga

‘Është përplasur nëpër zyra dhe se ka pritur njeri’/ Balla akuza të forta Bashës: Ka kontribuar në…

Kreu i Grupit Parlamentar i Partisë Socialiste Taulant Balla, ka hedhur akuza të forta ndaj kryedemokratit Lulzim Basha, ku tha se ai kontribuar në hartimin e dosjeve të paqena kundër krerëve të UÇCK.

I ftuar në ‘Open’, Balla shtoi se Basha gënje për çështjen e Bellanicës dhe është përplasur dhe nëpër zyra dhe se ka pritu njeri.

“Në 25 prill kemi zgjedhje dhe kandidat janë Rama nga PS ndërsa nga opozita janë Basha, Meta , Monika si ta ndajnë ata.

Dhe dihet që Basha në 99′ ka punuar si përfaqësues i marrjes së deponimeve dhe në këtë moment një nga dëshmitarët i ka dorëzuar një dëshmi.

Nëse unë do isha Basha, do thoja po kam qenë , kam marrë në pyetje në Kukës 700 shqiptarë pastaj me ngritjen e UNMIK bërë këto gjëra.

LEXO EDHE:  Horoskopi i ditës, 26 shtator 2019

LEXO EDHE:  Horoskopi i ditës, 2 mars 2018

Basha është një person që ka kontribuar në hartimin e dosjeve të paqena kundër krerëve të UCK , në mënyrë antishqiptare ka kontribuar në këtë histori paqenë. Ndërmjet Bellanicës dhe Bashës, besoj Bellanicën.

Basha duhet të shprehet për këto. Basha për çështjen e Bellanicës gënjen , dhe është përplasur dhe nëpër zyra dhe se ka pritu njeri.
në Kosovë e dinë të gjithë se Basha ka qenë pjesë e organeve represive te UMNIK”, tha Balla./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE

Politikë

“Mafja e plehrave ka buxhet për të manipuluar median”/ Basha: Do anuloj ligjin antimafia

Publikuar

-

Nga

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha u shpreh se mafjet e inceneratorëve kanë një buxhet të përcaktuar për të blerë median.

Në një intervistë për “Opinion”, Basha tha se nëse SPAK nuk është nën ndikim politik dhe nis hetimet i fundos vetëm me 3 pyetje të thjeshta.

“Katër kallzime në prokurori dhe në qoftë se prokuroria, SPAK-u në këtë rast, drejtësia e re nuk do të ishte ne presion politik. Po ta them dhe njëherë, në këtë aferë me tre pyetje të vetme. Pyetja e parë është, si ka mundësi që u bënë tre afera të tilla pa garë. Pyetja e dytë është si ka mundësi që u dhanë para publike për të bërë diçka që ishte konstruktuar si PPP apo konçesion pra duhej bërë nga paratë e atij që mori kontratën. Dhe pyetja e tretë është kush fshihet pas kompanive dhe pse janë regjistruar në parajsa fiskale.

Me këto tre pyetje një prokuror normal të siguroj që të gjithë ata që fshihen pas aferës së inceneratorëve qofshin këta. Mirë dakord, e dëgjova opinionin tënd. Lorenc në qoftë se, zoti Vangjeli në qoftë se një prokuror do të kishte guximin t’i bënte këto pyetjet të siguroj që sot, drejtuesit më të lartë politik të pushtetit, drejtuesi apo drejtues të një prej televizioneve kombëtare që ka marrë edhe fushatën që edhe ku janë demontuar si fabrikime fallco vazhdon fushatën, pse?

Pikërisht që të mos flitet për inceneratorët si dhe ata që kanë qenë zbatuesit sot do të ishin pjesë e një makro procesi anti-mafia. Padiskutim dhe nga kjo studio kemi shpallur edhe mënyrën sesi. Ligjin e ri anti-mafia me anë të cilit jo vetëm do ti anulojmë por do të bëjmë të mundur por do të bëjmë të mundur edhe rikuperimin e të ardhurave dhe të ardhurat e shtetit shqiptar, të taksapaguesve shqiptarë nuk do të shkojnë, nuk do të zhduken në parajsa fiskale por do të shkojnë për të paguar pensionistët e Elbasanit, të Fierit, të Tiranës. Do të shkojnë për të ndihmuar familjet në nevojë ekonomike që sot janë dyfishuar për shkak të krizës.

LEXO EDHE:  Horoskopi i ditës, 26 shtator 2019

LEXO EDHE:  Horoskopi i ditës, 23 nëntor 2017

Mafjet e plerave kanë futur në kllapa median në Shqipëri.  Inceneratorët kanë buxhet për të koruptuar median shqiptare.  Gazetarët janë heronj në këto kushte ku jemi se raportojnë çdo ditë, por mafja e inceneratorëve ka një buxhet të veccantë për të koruptuar median dhe ky është një fakt që të gjithë e dini. Ne kemi bërë 3 javë transparencë dhe 3 kallëzime”, tha Basha. /CNA.al

/CNA.al

LEXO TE PLOTE