Connect with Us

“Çmendet” 30-vjeçari/ Godet babain më sëpatë

Aktualitet

“Çmendet” 30-vjeçari/ Godet babain më sëpatë

Publikuar

-

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Lushnje, ku një 30-vjeçar ka goditur me sëpatë babain e tij.

Mësohet se pas një konflikti për motive të dobëta, shtetasi D.V., 30 vjeç ka goditur me sëpatë 65-vjeçarin K.V, i cili ndodhet në spitalin e Lushnjes në gjendje të rëndë shëndetësore.

Autori është larguar nga vendi i ngjarjes, por arratia ka zgjatur vetëm pak minuta pasi është arrestuar pas ndjekjes nga policia./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Kërcet arma në Durrës/ Plagosen babë e bir

Publikuar

-

Nga

Kërcet arma në Durrës/ Plagosen babë e bir

Një ngjarje e rëndë ashtë regjistruar pasiten e sotme në Durrës, ku babë e birë janë plagosur me armë zjarri.

Sipas uniformave blu, autori i plagosjes është shtetasi A. Ll., i cili ka qëlluar nën efektin e alkoolit dhe është larguar nga vendngjarja.

“Më datë 14.09.2020, rreth orës 17:45, në lagjen nr.14, Durrës, dyshohet se pas një konflikti të çastit, kanë mbetur të plagosur me armë zjarri shtetasit H.B. dhe M.B., (bab e birë), të cilët ndodhen në spital nën kujdesin e mjekëve, jashtë rrezikut për jetën.

LEXO EDHE:  Sherri për kullotën në Vlorë/ Bariu godet me sëpatë 18-vjeçarinShërbimet e Policisë kanë shkuar menjëherë në vendngjarje dhe falë veprimeve të shpejta hetimore kanë bërë identifikimin e autorit të dyshuar shtetasi A.Ll., i cili ndodhej nën efektin e alkollot dhe pas plagosjes është larguar nga vendngjarja”, njofton policia.

LEXO EDHE:  Përgjimet fundosin policen e Rinasit/Do flasim, unë sakrifikoj goxha por…

Policia ka rrethuar zonën dhe vijon krehja e saj për kapjen e autorit./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE

Politikë

Besa Shahini ikën nga ministria e Arsimit/ Ja kush është deputetja që do e zëvendësojë

Publikuar

-

Nga

Filimi i vitit shkollor/ Besa Shahini takim me drejtuesit e drejtorive dhe zyrave arsimore vendore

Ashtu siç edhe lajmëroi disa ditë më parë, Besa Shahini është larguar nga posti i ministres së Arsimit.

Mësohet se në postin e ministres së Arsimit tashmë do të jetë Evis Kushi.

Lajmin e ka bërë të ditur vetë kryeministri Edi Rama gjatë një live së bashku me Kushin dhe Shahinin.

“Pata nderin që kam kontruibuuar për Shqipërinë. Jam i nderuar që Shahini ishte bashkëpunëtorja ime. Duhet parë si të bëjmë arsimin më cilësor. Ne kemi tejakaluar sfida me rëndësi të tilla si tërmeti apo pandemia e koronavirusit. E doja Shqipërinë nga jashtë, ndërsa kur punova me mësuesit, e dua edhe më shumë.

Mburrem me punën që kam bërë për arsimin e Shqipërisë. Politika nuk duhet që të përçajë kombin shqiptar. Jam e e angazhuar për një të majtë modern”, tha Shahini.

Ministrja e re e Arsimit Evis Kushi

Nga ana tjetër Kushi deklaroi: “Privilegj dhe përgjegjësi për postin. Unë jam nga Elbasani dhe është qyteti ku lindi arsimi. Ne kemi shumë gjëra që të krenohemi. Për mua është përgjegjësi e madhe që të drejtoj këtë ministri. Gjej një grup me shumë reforma, por ne do përpiqemi të bëjmë më mirë. Më vjen mirë që dita e parë e shkollës shkoi mirë”.

LEXO EDHE:  Mbante peng të miturën/ Arrestohet 40 vjeçari

LEXO EDHE:  Incidenti në Bulqizë, policia ndalon dy persona

Ndryshimet në qeveri i paralajmëroi pak ditë më parë edhe CNA.al, pasi raportoi se largimi i Shahinit ishte i pritshëm.

Ndonëse ajo nuk ishte e akuzuar për korrupsion, sulmet ishin të pandalura nga kritikët, analistë dhe opozita për paaaftësi dhe mediokritet në drejtimin e Ministrisë së Arsimit.

Për të mos ikur me turp Shahini deklaroi largimin duke justifikuar çdo shkarkim të pritshëm nga Edi Rama./ CNA.alCNA.al paralajmëroi shkarkimin nga Rama/ Shahini justifikon largimin e turpshëm?

Lëvizja e papritur e Besa Shahinit/ Do largohem nga qeveria

Ekskluzive/ Ndryshimet në qeveri, një hap larg

Ndryshimet në qeveri/ Lista me emrat që pritet të lëvizin

LEXO TE PLOTE

Politikë

Mbledhja e Ramës me drejtuesit politikë në qarqe/ Socialistët raportojnë problematikat, zbardhen kërkesat e kryeministrit

Publikuar

-

Nga

Zgjerimi detar i Greqisë/ Rama tregon dy telefonatat me kryeministrin grek

Vetëm pak minuta më parë ka përfunduar mbledhja ekryeministrit Edi Rama me drejtuesit politikë në qarqe.

Mësohet se drejtuesit e qarqeve dhe kanë dhënë vlerësimin e tyre për shërbimin e drejtorive vendore.

Gjithashtu ata kanë raportuar te kryeministri për problematikat e secilës zonë, ku më shumë problematika janë hasur në qarqet e veriut dhe në qarqet e jugut ka një vlerësim më pozitiv.Nga ana tjetër, kreu i qeverisë ka kërkuar që ata të kenë kujdes te shërbimet për qytetarët, siç janë hipotekat dhe institucionet e tjera.

LEXO EDHE:  Policia në aksion/ Dhjetë të arrestuar dhe 71 leje drejtimi të bllokuara

LEXO EDHE:  Vlorë/ Shoferi i autobusit aksidenton këmbësoren

Rama ka kërkuar angazhim maksimal të secilit prej tyre, si dhe një raport për organizimin e kundërshtarit politik./ CNA.al

LEXO TE PLOTE