Connect with Us

Nga miss u shndërrua në gruan e një mbreti/ Bukuroshja ruse rrëfen për jetën luksoze

Aktualitet

Nga miss u shndërrua në gruan e një mbreti/ Bukuroshja ruse rrëfen për jetën luksoze

Publikuar

-

Ish miss Moska Oksana Voevodina është martuar me mbretin e Malajzisë, Sultan Muhammad V dhe ka publikuar disa foto me djalin e saj, teksa përshkruan romancën e tyre si një përrallë.

27 vjeçarja e ka quajtur djalin e saj si mbretin e ardhshëm të Malajzisë. Çifti po jeton në pallatin Malajzian me bashkëshortin e saj 49 vjeçar Sultan Muhammad V.

Instagrami i saj tregon për jetën luksoze që bukuroshja ruse po jeton në Kuala Lumpur, tregon koleksionin e un azave me diamante, dizajnerin e saj personal dhe festa luksoze islamike kua jo merr pjesë.

LEXO EDHE:  (Video) Miss-i shqiptar sapo na dha videon më sensuale të vitit!

Ajo u martua me Sultan Muhammad-in V në një ceremoni të befasishme në një sallë koncertesh të elitës së Moskës në nëntor të vitit të kaluar.

Ajo përshkruan se kur u takuan për herë të parë ai u prezantua si mbreti i Malajzisë dhe ajo, duke e marrë atë për një shaka, ishte përgjigjur: ‘Unë jam mbretëresha e Moskës’.

Oksana ka qenë shumë e përfolur në media që pas skandalit ku shfaqej duke bërë  seks në pishinë në reality show e famshëm./CNA.al

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Makina del nga rruga në FIer/ Një djalë dhe një vajzë dërgohen me urgjencë në spital

Publikuar

-

Nga

Makina del nga rruga në FIer/ Një djalë dhe një vajzë dërgohen me urgjencë në spital

Një makinë e tipit “Fiat” ka dalë nga rruga pak minuta më parë në Fier.

Mësohet se si pasojë kanë mbetur të plagosur dy persona, të cilët janë dërguar me urgjencë në spitalin e Fierit.

Të plagosur ka mbetur një djalë me inicale A.A., 22 vjeç dhe një vajzë me inicale E.R.., 21 vjeçe.Nga informacionet p[araprake, ende nuk bëhet me dije gjendja shëndetësore e dy të rinjve dhe shkaku i aksidentit.

LEXO EDHE:  Po bën xhiron e rrjetit: Missit i bie të fikët kur dëgjon se fitoi kurorën (Video)

LEXO EDHE:  Tajlandezët përcjellin Miss Albania-n me flamuj shqiptarë

Ndërkohë, policia ka shkuar në vendngjarje dhe ka hapur hetimet për zbardhjen e plotë të saj./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Bota

Trump kundërshton drejtorin e CDC-së për vaksinat dhe maskën

Publikuar

-

Nga

Trump kundërshton drejtorin e CDC-së për vaksinat dhe maskën

Presidenti Donald Trump kundërshtoi të mërkurën një deklaratë të drejtorit të Qendrave për Kontrollin dhe Parandalimin e Sëmundjeve, lidhur me planet e administratës së tij për të vënë në dispozicion vaksinën për koronavirysin dhe për efektivitetin e maskës. Ndërkohë, kandidati demokrat për president, paraqiti planin e tij për vaksinën, nëse fiton në zgjedhjet e nëntorit. Korrespondentja e Zërit të Amerikës, Patsy Widakuswara sjell hollësitë.

Një vaksinë kundër koronavirusit do të jetë në dispozicion në sasi të kufizuar në periudhën mes nëntorit dhe dhjetorit, u tha ligjvënësve të mërkurën drejtori i Qendrave për Kontrollin dhe Parandalimin e Sëmundjeve.

Por ai tha se nuk do të ishte gjerësisht në dispozicion për publikun, deri shumë më vonë.

“Mendoj se bëhet fjalë për fundin e tremujorit të dytë, ose tremujorin e tretë, 2021”, tha ai.

Vetëm disa orë më pas, Presidenti Donald Trump kundërshtoi ekspertin e administratës së tij.

“Mendoj se gaboi kur e tha një gjë të tillë, është thjesht informacion i pasaktë. E telefonova dhe nuk më tha të njëjtën gjë, besoj se tani e ka të qartë, mund të jetë ngatërruar, ndoshta është shprehur gabim. Ne jemi gati të fillojmë menjëherë pasi të shpallet vaksina dhe mund të shpallet në tetor “.

Përgjigjia e Amerikës ndaj pandemisë është një çështje kyçe në garën presidenciale të nëntorit dhe zoti Trump ka thënë se një vaksinë mund të jetë gati deri ditën e zgjedhjeve.

Zoti Trump kundërshtoi gjithashtu deklaratën e drejtorit të CDC–së se maskat janë të efektshme dhe mund të mbrojnë më shumë se sa një vaksinë.

Në një diskutim me votues në Filadelfia të martën mbrëma, organizuar nga ABC News, zoti Trump sugjeroi që imuniteti i turmës mund të bëjë që koronavirusi të zhduket pa një vaksinë.

LEXO EDHE:  Moska kërkon bllokimin e ankandit në Londër, piktura është e vjedhurNjë imunitet në masë ndodh kur një përqindje e lartë e popullatës infektohet, duke tkurrur gjasat e prekjes për individët që nuk e kanë këtë imunitet.

LEXO EDHE:  Moska kërkon bllokimin e ankandit në Londër, piktura është e vjedhur

“Mënyra e vetme për të arritur imunitetin e turmës pa një vaksinë është që virusi të bëjë gjithçka vetvetiu. Kështu virusi do të infektonte shumë, shumë njerëz dhe do të sëmurte shumë, shumë njerëz, do të çonte shumë prej tyre në spital, dhe do të kishte shumë vdekje të njerëzve të të gjitha moshave, fëmijëve, të rinjve dhe natyrisht, shumë të moshuarve dhe njerëzve me sëmundje kronike. Jo, ne nuk do ta dëshironim këtë”, thotë Profesori i Universitetit Vanderbilt, William Schaffner, një specialist i sëmundjeve infektive.

Në përpjekje për të paraqitur një kontrast me qëndrimin e zotit Trump për të luftuar pandeminë, kandidati demokrat për president Joe Biden paraqiti të mërkurën planin e tij për të zhvilluar dhe shpërndarë një vaksinë nëse zgjidhet.

“Këtu përfshihen afatet e detajuara për marrjen e vaksinës, përcaktimi i qartë i grupeve që kanë përparësi, mjetet dhe mekanizmat konkrete për transportin dhe ruajtjen e vaksinave në temperaturën e duhur. Dy prej vaksinave që po testohen, duhet të mbahen dhe shpërndahen në temperaturë minus 21 gradë Celsius. Ndarja e përgjegjësisë duhet të jetë e qartë. Dhe unë do të tregoj udhëheqjen e nevojshme për ta zbatuar atë plan”, tha ai.

Ndërsa disa amerikanë fillojnë të dërgojnë me postë votat e tyre për zgjedhjet e nëntorit, një anketë e fundit nga ABC News dhe Ipsos, tregon se 65 për qind e amerikanëve nuk e miraton mënyrën se si po e menaxhon presidenti Trump pandeminë./VOA

 

LEXO TE PLOTE

Politikë

Meta i kthehet punës pas pushimeve/ Paralajmëron konferencë për shtyp

Publikuar

-

Nga

Ndarja nga jeta e Sabit Brokajt/ Meta: Humbje e pazëvendësueshme

Ilir Meta ka përmbyllur pushimet dhe i është rikthyer punës si president i Republikës.

Mësohet se Meta do të mbajë nesër një konferencë për shtyp, që do të vijohet me komunikime ptë përjavshme.

Lajmin e ka bërë të ditur zhëdhënësi i Kreut të Shtetit Tedi Blushi, i cili në një postim në rrjetet sociale deklaron se Meta është i hapur për çdo pyetje.“Presidenti i Republikës Sh.T.Z Ilir Meta rifillon nesër, në ora 11:00, komunikimin e përjavshëm me gazetarët! I hapur për çdo pyetje!”, shkruan Blushi.

LEXO EDHE:  Zhdukja e 48-vjeçarit/ Spiun apo dasmor?

LEXO EDHE:  OKB, Malajzia kerkon themelimin e nje gjykate per avionin e rrezuar ne Ukraine

Kujtojmë se Kreu i Shtetit del çdo javë para gazetarëve dhe i përgjigjet pyetjeve të tyre lidhur me situatën aktuale në vend./ CNA.al

LEXO TE PLOTE