LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Do të konkurrojë në festivalin e RTSH?/ Arilena Ara udhëton drejt Amerikës për këngën e re

16 Korrik 2019, 13:20, Aktualitet CNA
Do të konkurrojë në festivalin e RTSH?/ Arilena Ara udhëton

Arilena Ara është një nga këngëtaret shqiptare që arriti të thyente kufijtë me hitin  e saj ?Nëntori?.

Që prej këtij momenti, Arilena pati suksesin më të madh në karrierën e saj, pasi performoi në skenat më të mëdha botërore të muzikës.

Së fundi ?Prive.al? ka zbuluar se këngëtarja ka udhëtuar për në SHBA, për të realizuar këngën e saj më të fundit.

Thuhet se ajo po punon këngën që pritet të konkurrojë në festivalin e Radio Televizionit Shqiptar. Kënga e saj do të prezantohet në dhjetor të këtij viti dhe nëse shpallet fituese, Arilena do të përfaqësojë vendin tonë në Eurovision-in e vitit 2020.

Lajmet e fundit nga