Connect with Us

“Të rrimë, të na i fusin më tepër”/ Nuk përmbahet më Sazan Guri

Aktualitet

“Të rrimë, të na i fusin më tepër”/ Nuk përmbahet më Sazan Guri

Publikuar

-

Ambjentalisti Sazan Guri, ka reaguar ashpër për rritja e taksës së karburantit.

Sipas Gurit, qytetarët shqiptarë, paguajnë shtatë taksa për karburantin, ndërsa po bëhet gati edhe taksa e tetë.

“Ç’të bëjmë?! Të rrimë na i fusin më tepër, të ngrihemi duhet të na thotë partia, t’i durojmë, këta s’ndalen, shpikin taksën e nëntë derisa të bëhen 9 plagë për popullin shqiptar si ato për Gjergj Elez Alinë”, shkruan Guri në rrjetet sociale.

Postimi i plotë:

Për 1 litër karburant – 7 taksa, dhe e teta po bëhet gati, e nenta në mendje:

  1. 37 lekë akcize,
  2. 2.27 lekë taksë qarkullimi,
  3. 3 lekë taksë e Carbonit,
  4. 7-10 lekë takse rilensimi,
  5. 1 leke takse markimi,
  6. 1,4 lekë taksë skanimi, pas ketyre 6 taksave,
  7. 330 leke /liter TVSH
  8. 20 lekë taksë rezervim karburanti, futja kot
  9. cte bëjmë?!, të rrimë na i fusin më tepër, të ngrihemi duhet të na thojë partia, t’i durojmë, këta s’ndalen, shpikin taksën e nëntë derisa të bëhen 9 plagë për popullin shqiptar si ato për Gjergj Elez Alinë./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

“Nuk më pëlqen marrëveshja”/ Rama i prerë: Nuk dua që ta rrëzojmë, s’e bëmë me zor

Publikuar

-

Nga

Marrëveshje të fshehtë me Bashën?/ Rama: Ndihem shumë i keqardhur

Kryeministri Edi Rama ka folur sot para gazetarëve për “ngërçin” politik lidhur me marrëveshjen e 5 qershorit.

Rama theskoi se nuk do që kjo marrëveshje të rrëzohet pavarëissht se nuk i pëlqen.

“Nuk dua që ne ta rrëzojmë atë marrëveshje dhe pse ajo marrëveshje mua nuk më pëlqen. Por ky është një proces ku unë i pari flas për të tjerët dhe PS që ndërvepron me të të tjerë, duhet të japim shembullin tonë. Ne nuk na pëlqen marrëveshja, ne donim depolitizimin e administratës dhe më vjen keq që Lulzim Basha thotë që e bëmë më zor, nuk e bëmë me zor”, u shpreh Rama./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

“Marrëveshja është prishur”/ Rama i përgjigjet Bashës: Ka një mënyrë nëse do…

Publikuar

-

Nga

“Marrëveshja është prishur”/ Rama i përgjigjet Bashës: Ka një mënyrë nëse do...

Kryeministri Edi Rama ka reaguar në lidhje me deklaratat e bëra nga kreu i PD-së, Lulzim Basha, i cili ka thënë se marrëveshja e 5 qershorit është prishur.

Në një deklaratë për mediat, Rama tha se nëse Basha thotë se marrëveshja është prishur, ka një mënyrë të thjeshtë për ta provuar.

“Nëse Lulzim Basha mendon se marëveshja është hedhur në kosh nëse nuk e do më marrëveshjen ka një mënyrë të thjeshtë për të provuar, ta heqë…

Të depolitizojë administratën zgjedhore, të bëjmë edhe dy tre ndryshime të tjera që ne i donim, ata nuk i donin dhe unë mendoj se do ti bëjmë mirë vendit, do ti bëjmë mirë zgjedhjeve”-tha Rama.

LEXO EDHE:  Sazan Guri kundër Veliajt

LEXO EDHE:  Protesta kundër shfarosjes së qenve të rrugës/ Zbulohet "interesi" i Sazan Gurit

Më tej, ai theksoi se “Marrëveshja është aty dhe ne do ta mbështesim deri në fund e do bëjmë çmos ta votojmë edhe me konsensusin e opozitës parlamentare, e cila për fat të keq ka huqet e shpisë ku është rritur dhe të disa kioskave aty rrotull”./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

“Hiqni dorë nga ndryshimi i Kushtetutës”/ Rama nuk i kursehet nënkryetarit të CDU/CSU: Deklarim zhgënjyes!

Publikuar

-

Nga

Rama feston ditëlindjen në një datë me SHBA-të/ Qytetarët ”e mbysin” me komente

Kryeministri Edi Rama ka komentuar qendrimin e nënkryetarit të CDU/CSU në Bundestagun gjerman, Johan Wadephul i cili u shpreh se ndryshimi në Kushtetutë për ndalimin e formimit të koalicioneve zgjedhore nga partitë përpara zgjedhjeve, asgjëson marrëveshjen e arritur me ndërmjetësimin e ndërkombëtarëve.

Rama e ka cilësuar zhgënjyes, të nxituar dhe të zhbalancuar reagimin e Ëadephul

“Deklarimi i djeshëm i Wadephul ishte zhgënjyes në planin etik, i nxituar në planin institucional, i zhbalancuar në planin sovjetik. Wadephul është një mik i mirë i Bashës dhe i imi. E çmoj shumë përkushtimin e tij për të ndihmuar në lehtësimin e marrëdhënieve politke. Deklarimi i djeshëm nënçmon parlamentin e Shqipërisë.
Ajo marrëveshje nuk mund të jetë kusht ta ndalojë parlamentin të shkojë përtej saj duke demokratizuar më tej zgjedhjet. Në planin etik ishte zhgënjyes sepse nuk mund të flitet me të dëgjuar por me fakte”,u shpreh Rama./CNA.al

LEXO TE PLOTE