Connect with Us

“Na ke zhgënjyer, hap krahun”/ Demokratët paralajmërojnë Bashën

Aktualitet

“Na ke zhgënjyer, hap krahun”/ Demokratët paralajmërojnë Bashën

Publikuar

-

Kreu i PD Lulzim Basha, duket se nuk i përfill idetë e e demokratëve.

Sikur të paktën në rrjetin e tij social t’i lexonte, nuk do të shndërrrohej në një mini-diktator në PD.

Dje pasdite kreu i PD-së, njoftoi se ishte takuar Presidentin e International Democrat Union Stephen Harper dhe se kishtr biseduar me të edhe për krizën politike, ku është zhytyr vendi.

“Nder dhe privilegj të takohem në Tiranë me mikun e çmuar Stephen Harper, Presidentin e International Democrat Union , ish-kryeministër i Kanadasë dhe një ndër zërat më të spikatur të së djathtës në mbarë botën. Bashkë diskutuam për krizën e rëndë politike dhe kushtetuese ku është futur vendi si edhe për rrugëdaljen prej saj që duhet të kalojë përmes mbrojtes së standarteve të demokracisë dhe të shtetit ligjor”, shkruan Basha në rrjete sociale.

Militatët e PD-së dhe përkrahësit e tij që ndjekin në rrjetin social, kanë reaguar menjëherë, duke i bërë thirrje që të bëjë punën për të cilën është zgjedhur se mjaft i ka zhgënjyer.

“Drejto demokratët drejt fitores se na ke zhgënjyer ne demokratëve. Zgjidh o me shqiptarët o me ndërkombëtarët. Se ata na kanë kthy kurrizin me kohë. Po se bëre dot hap krahun vëlla, se ka plot djem e vajza Shqipëria”, shkruan një demokrat, siç cilësohet dhe ai vetë.

LEXO EDHE:  Pamundësia e Lulzimit për të ringritur KOP-in në PD

Por, ka edhe nga ata përkrahës së tij që e paralojmë se është i zhytur në pisllëqe dhe nuk e shpëton dot askush.

‘Nuk e udhëheq dot shtetin ti, nuk je për atë punë”, i shkruan një tjetër militant që e ndjek Bashën në rrjete sociale.

Të tjerë e paralajmërojmë që mos të merret me karrigen e tij, por me të drejtat e popullit, pasi i ka lodhur me fjalë./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Të shtëna me armë zjarri në Tiranë/ Dyshohet për një viktimë

Publikuar

-

Nga

Kris arma në Shkodër/ Çfarë po ndodh?

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur pak minuta më parë në lagjen 5 Maji, në Tiranë.

Mësohet se gjatë një konflikti ka mbetur i plagosur me armë një person, identiteti i të cilit ende nuk bëhet me dije.

Dyshohet se si pasojë i plagosuri ka humbur jetën, ndërsa nga informacionet paraprake, nuk raportohet për shkaqet e konfliktit.

LEXO EDHE:  Pamundësia e Lulzimit për të ringritur KOP-in në PD

LEXO EDHE:  Prononcimi për “Rai 1”/ Basha: Bëra një gabim

Ndërkohë, policia ka shkuar në vendngjarje dhe ka hapur hetimet për zbardhjen e plotë të saj./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Bota

Izraeli provokon luftë me Jeruzalemin/ Hidhen raketa në Gaza, 20 të vdekur

Publikuar

-

Nga

Izraeli provokon luftë me Jezuralemin/ Hidhen raketa në Gaza, 20 të vdekur

Është tensionuar në Izrael ku kanë filluar sulme ajrore me raketa kundër militantëve në Rripin e Gazës.

Ministria palestineze e shëndetësisë e drejtuar nga Hamasi në Gaza tha se 20 vetë, përfshirë fëmijët, kanë vdekur në sulme.

Duket se tensionet kanë kapur kulmin, aq sa Hamasi ka sulmuar me raketa mbi Jeruzalem, sa që detyruan edhe parlamentit të evakuohet, shkruan BBC news.

Kundërpërgjigjia nuk vonoi dhe Izraeli nisi sulmet ajrore mbi Gaza, ku ndodhet dhe baza e militantëve të Hamasit.

LEXO EDHE:  Bashkia e Tiranës paditi Bashën për xhirimin e videon në QS/ PD publikon videon

LEXO EDHE:  Dogji mandatet e deputetëve/ Luli fillon fundjavën hollandeze

Prej ditësh vijojnë tensionet kryesisht mes protestuesve palestinezë dhe Policisë së Izraelit, ndërkohë që Hamasi i Gazës ka kërcëntuar vazhdimisht se do të sulmojë.

Nga pala izraelite ndërkohë pretendojnë se kanë vrarë 3 militantë të Hamasit, kurse kryeministri Netanyahu ka theksuar se Hamasi tashmë ka kaluar vijën e kuqe.

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Atentati në Vlorë/ Artan Hoxha zbërthen skemën: Eliminuan objektivin për pesë sekonda

Publikuar

-

Nga

Atentati në Vlorë/ Artan Hoxha zbërthen skemën: Eliminuan objektivin për pesë sekonda

Gazetari Artan Hoxha ka komentuar mbrëmjen e sotme atentatin në Vlorë, ku mbeti i vrarë 40-vjeçari Bledar Birçaj.

Në një intervistë për “Opinion”, Hoxha deklaroi se pjesë e këtij atentati ishin dy qitësa, që sipas tij janë profesionistë dhe arritën të kryenin objektivin e tyre për 5 sekonda.

Janë dy qitës dhe janë me eksperiencë. Ata janë të koordinuar në mënyrë perfekte se nuk e kanë dëmtuar personin tjetër që ishte pasagjer. Viktima është një njeri 45 vjecc. Agresorit të parë i bie automatiku dhe në atë moment del personi që ishte në sedilien e pasme. Nëse ata domnin të shkaktonin viktima të tjerë e kishin më të lehtë. Viktima ka ardhur para tre javësh nga Spanja. Ajo që bën përshtypje është fakti që të dy qitësat mbajnë një pozicion diagonal për të mos dëmtuar pasagjerin. Është një fragment sekonde, jo më shumë se 5 sekonda. Është një goditje shumë e shpejt. Kjo është vrasje tipike mafioze”, tha Hoxha./CNA.al

LEXO TE PLOTE