Connect with Us

Korrupsion në Drejtorinë e Targave/ Berisha denoncon skandalin

Aktualitet

Korrupsion në Drejtorinë e Targave/ Berisha denoncon skandalin

Publikuar

-

Ish-kryeministri Sali Berisha, ka denoncuar korrupsionin që, sipas tij, po ndodh në drejtorinë e targave në Durrës.

Sipas Berishës, një punonjës në këtë drejtori është kthyer në makthin e qytetarëve pasi kërkon para.

Ndër të tjera, Berisha akuzon edhe zv/kryeministrin Erion Braçe i cili sipas tij heq nga administrata ata që nuk kanë mbështetje.

Postimi i Berishës

Denoncon korrupsionin ne drejtorine e targave ne Durres!

Lexoni mesazhin e qytetarit dixhital. sb

Pershendetje
Nje person R A punojes i kontrollit fizik tek drejtoria e targave ne durres. Ky esht makthi i qytetareve ti kerkon leket pa pik turpi. Un jam tregtar makinash dhe gjith tregtaret e tjer ky na mbyti tu na mar lek, gjen prekste pa lidhje si e si tna mari nga 30-40 mij lek pa llogaritur raste qe na mer 200-300 mij. Ka pas shum raste qe ka debatuar me qytetaret dhe nuk e heq njeri nga puna sepse esht miku i drejtorit te pergjithshem, lek na mer sa her shkojm naiher thot bjer 10 mij lek ta boj shpejt, edukaten e ka 0 nuk ka pik komunikimi me njerezit na flet sikur ja kemi per detyr, esht i vetmi qe rrin ne kte drejtori pa uniform vjen e iken ne kafe sa her don, edhe kur nuk ka njerez na thot prit iher aty se sjam ne terezi, kjo ndermarrje esht per sherbim ndaj qytetreve ne na zen tmerri kur dum te bojm kontrollin e makines sepse brenda muajit vijm shpesh, edhe pse jane ankuar disa her prap nuk e heqin. A ka drejtesi ne kte shtet? A ka rregull ktu? Ky erion brace heq nga administrata ato qe skan mbeshtetje. Kto me miq rrijne akoma dhe na sorollasin po si dhe nai lek
I bej thirrje qytetarve nese doni te maroni pun tek kontrolli fizik ne durres mbusheni xhepin mir sepse do sorollateni./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Aktualitet

Aktorja shqiptare nuk ndalet me fotot e “nxehta”/ Pozon pa të brendshme buzë bregdetit

Publikuar

-

Aktorja shqiptare Eliona Pitarka, pas një sezoni të suksesshëm në emisionin humoristik “Duplex”,  u kthye në një prej vajzave më të komentuara të showbiz-it shqiptar.

Shpesh herë ajo vihet në qendër të vëmendjes për shkak të fotove provokuese që poston në profilin e saj në Instagram.

Së fundmi ajo ka publikuar disa foto, ku shfaqet buzë detit vetëm me një buzë dhe pa të brendshme.

Aktorja ka marrë komente dhe pëlqime të shumta për këto foto, ku mund të thuhet se ka lënë shumë pak hapësirë për imagjinatë.

 

View this post on Instagram

 

🖤

A post shared by Eliona Pitarka (@elionapitarka) on

 

View this post on Instagram

 

Watch more sunsets than Netflix 🌅😁

A post shared by Eliona Pitarka (@elionapitarka) on

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Si të keni një fytyrë të freskët dhe pa ndërhyrje estetike?/ Zbuloni 2 këshilla nga Leonora Jakupi

Publikuar

-

E njohur për fytyrën e saj tepër të fresket dhe pa operacione plastike, Leonora Jakupi do të mbetet gjithmonë ikona e bukurisë shqiptare e cila nuk plaket kurrë pavarësisht moshës.

Por nëse doni të dini sekretin e saj të bukurisë së përhershme, këngëtarja ka folur troç në një intervistë për “Mirage”.

Ajo shprehet se pjesën më të madhe të këtij “sekreti” e luan gjenetika, megjithatë Leonora zbulon se është e fiksuar pas mirëmbajtjes.

“Mendoj që gjenetika por edhe mirëmbajtja. Unë mundohem t’i rri gati maksimalisht lëkurës sime, ekstremisht, ndonjëherë edhe e teproj pasi dermatologët thonë që larja e shpeshtë I dëmton edhe qelizat. Por unë asnjëherë në jetën time, edhe nëse kam pasur koncert deri në orët e vona, kurrë nuk kam fjetur pa e hequr makjiazhin.”

Ajo madje preferon edhe përdorimin e maskave tradicionale dhe ka treguar dy për të gjitha vajzat kurioze:

  1. E verdhë veze, limon dhe mjaltë!

LEXO EDHE:  Akuzat ndaj Berishës/ Artan Hoxha tregon çfarë bëri me familjen

LEXO EDHE:  Marrëveshja e detit/ Berisha: Një spiun është vënë si kryenegociator me Greqinë

Mbajeni 10-15 minuta dhe shpëlajeni më pas!

2. Ose mund të bëni scrub me sheqer dhe të bardhën e vezës!

Ndiqeni min 10:00

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

“Kanë konflikt interesi”/ Orinda Huta zgjedh mes Elvana Gjatës dhe Flor Mumajesit

Publikuar

-

Moderatorja shqiptare Orinda Huta së fundmi e ftuar në emisionin “Mirage” është vënë përballë një zgjedhjeje shumë të vështirë.

Në rubrikën “Kë zgjedh”, Orindës i kërkuan të zgjedhë mes Elvana Gjatës dhe Flori Mumajesit.

Këngëtarja dhe kantautori kanë pasur shumë bashkëpunime dhe projekte të përbashkëta deri kur një ditë i ndanë rrugët nga njëri-tjetri.

Këtë gjë e përmendi edhe Orinda kur tha se kanë “konflikte interesash” dhe krahasimi me të drejtë, është i pavend.

Megjithatë ajo e bëri zgjedhjen e saj:

LEXO EDHE:  Reforma në Drejtësi/ Berisha: Fitoi PD, aleatët dhe LSI, humbi PS dhe Edi Rama

LEXO EDHE:  Berisha: Edi Rama ka gati ligjin e konfiskimit te banesave

“Tani, krahasimi është pak i pavend. Kanë dhe konflikt interesi me njëri-tjetrin prandaj është njëçik i pavend (qesh). Elvana është e shkëlqyer, Flori gjithashtu në punën e vet, por le të themi që po shkoj për forcën e gruas, për Elvanën”.

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: