Bien temperaturat e larta/ Mos dilni pa çadër nga shtëpia

14 Korrik 2019, 06:06, Aktualitet CNA
Bien temperaturat e larta/ Mos dilni pa çadër nga shtëpia

Moti ditën e sotme, parashikohet me vranësira të dendura dhe shira që do të mbizotërojnë në të gjithë vendin.

Sipas MeteoAlb, paraditja pritet të sjellë përmirësim gradual të  kushteve atmosferike duke ri-kthyer kthjellimet në zonat bregdetare.

Por zonat do të malore mbeten me vranësira dhe shira të izoluar.

Temperaturat e ajrit do të ulen me të paktën 2°C në të dy vlerat ditore duke u luhatur nga 14°C minimumi deri ne 31°C maksimumi.
Era do fryjë mesatare deri e fortë me shpejtësi 60 km/h nga drejtimi  Veriper137ndimor duke krijuar dallgëzim 5 ballë.

Lajmet e fundit nga