Connect with Us

Zbulohet lidhja e Kujtim Gjuzit me Nehat Kullën/ Çfarë i ka premtuar “gjenerali” deputetit?

Aktualitet

Zbulohet lidhja e Kujtim Gjuzit me Nehat Kullën/ Çfarë i ka premtuar “gjenerali” deputetit?

Publikuar

-

Kreu i Partisë Konservatore, Kujtim Gjuzi, ka folur për lirimit nga burgu sot, të “gjeneralit” Nehat Kulla.

I kontaktuar nga CNA.al, Gjuzi u shpreh se ka një lidhje miqësie të herëshme gati 30 vjeçare me këtë të fundit, ndërsa theksoi se  shumë shpejt do të ketë dhe një vizitë në shtëpinë e tij.

“Me Nehat Kullën ne kemi krushqi.  Dhe me të drejtën zakonore në komunikojmë më njëri- tjetrin. Nehat Kullën, e takova në burgun e Fushë-Krujës sepse doja të shikoja se si funksiononte regjimi i burgut. Meqenëse Nehat Kulla ishte i shtruar në spital, dhe duke iu referuar të drejtës zakonore që funksionon tek unë si individ, jo si deputet, pasi si deputet funksionoj mbi bazën e ligjit dhe ligjëvënies, më duhet që ta kontaktoja atë sepse ishte i shtruar në spital. Dhe për  këtë unë i uroj shërim të shpejt.

Por unë ju garantoj një gjë. Unë do të kem një vizitë  në shtëpinë  e Nehat Kullës për të biseduar shumë  gjëra që kanë kaluar dhe mbeten të kaluara dhe kurrë më s’do doja ta shikoja kështu Nehatin.

LEXO EDHE:  Brenda burgut më të tmerrshëm në botë/ Mesoni se ku ndodhet (Foto)

Është e vërtetë që kemi miqësi të hershme rreth 30 vite, që kur ishim të rinj, kuptohet që në kohën e diktaturës ishim rebelë në një farë mënyre, por rrugët në momente të caktuara ndahen por ato mund të bashkohen vetëm në një pikë që është levizja jonë kombëtare, dhe prandaj Partia Konservatore ka këtë emër, që i ka qejfë trojet të lira. Shumë mirë që Nehat Kulla është sot i lire”-theksoi Gjuzi./CNA.al

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Aktualitet

Aktorja shqiptare nuk ndalet me fotot e “nxehta”/ Pozon pa të brendshme buzë bregdetit

Publikuar

-

Aktorja shqiptare Eliona Pitarka, pas një sezoni të suksesshëm në emisionin humoristik “Duplex”,  u kthye në një prej vajzave më të komentuara të showbiz-it shqiptar.

Shpesh herë ajo vihet në qendër të vëmendjes për shkak të fotove provokuese që poston në profilin e saj në Instagram.

Së fundmi ajo ka publikuar disa foto, ku shfaqet buzë detit vetëm me një buzë dhe pa të brendshme.

Aktorja ka marrë komente dhe pëlqime të shumta për këto foto, ku mund të thuhet se ka lënë shumë pak hapësirë për imagjinatë.

 

View this post on Instagram

 

🖤

A post shared by Eliona Pitarka (@elionapitarka) on

 

View this post on Instagram

 

Watch more sunsets than Netflix 🌅😁

A post shared by Eliona Pitarka (@elionapitarka) on

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Si të keni një fytyrë të freskët dhe pa ndërhyrje estetike?/ Zbuloni 2 këshilla nga Leonora Jakupi

Publikuar

-

E njohur për fytyrën e saj tepër të fresket dhe pa operacione plastike, Leonora Jakupi do të mbetet gjithmonë ikona e bukurisë shqiptare e cila nuk plaket kurrë pavarësisht moshës.

Por nëse doni të dini sekretin e saj të bukurisë së përhershme, këngëtarja ka folur troç në një intervistë për “Mirage”.

Ajo shprehet se pjesën më të madhe të këtij “sekreti” e luan gjenetika, megjithatë Leonora zbulon se është e fiksuar pas mirëmbajtjes.

“Mendoj që gjenetika por edhe mirëmbajtja. Unë mundohem t’i rri gati maksimalisht lëkurës sime, ekstremisht, ndonjëherë edhe e teproj pasi dermatologët thonë që larja e shpeshtë I dëmton edhe qelizat. Por unë asnjëherë në jetën time, edhe nëse kam pasur koncert deri në orët e vona, kurrë nuk kam fjetur pa e hequr makjiazhin.”

Ajo madje preferon edhe përdorimin e maskave tradicionale dhe ka treguar dy për të gjitha vajzat kurioze:

  1. E verdhë veze, limon dhe mjaltë!

LEXO EDHE:  Brenda burgut më të tmerrshëm në botë/ Mesoni se ku ndodhet (Foto)

LEXO EDHE:  Ndodhej në paraburgim/ Humb jetën në spitalin e burgut

Mbajeni 10-15 minuta dhe shpëlajeni më pas!

2. Ose mund të bëni scrub me sheqer dhe të bardhën e vezës!

Ndiqeni min 10:00

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

“Kanë konflikt interesi”/ Orinda Huta zgjedh mes Elvana Gjatës dhe Flor Mumajesit

Publikuar

-

Moderatorja shqiptare Orinda Huta së fundmi e ftuar në emisionin “Mirage” është vënë përballë një zgjedhjeje shumë të vështirë.

Në rubrikën “Kë zgjedh”, Orindës i kërkuan të zgjedhë mes Elvana Gjatës dhe Flori Mumajesit.

Këngëtarja dhe kantautori kanë pasur shumë bashkëpunime dhe projekte të përbashkëta deri kur një ditë i ndanë rrugët nga njëri-tjetri.

Këtë gjë e përmendi edhe Orinda kur tha se kanë “konflikte interesash” dhe krahasimi me të drejtë, është i pavend.

Megjithatë ajo e bëri zgjedhjen e saj:

LEXO EDHE:  Brenda burgut më të tmerrshëm në botë/ Mesoni se ku ndodhet (Foto)

LEXO EDHE:  Denoncimi/ Ryshfete të majme për tu bërë polic burgu

“Tani, krahasimi është pak i pavend. Kanë dhe konflikt interesi me njëri-tjetrin prandaj është njëçik i pavend (qesh). Elvana është e shkëlqyer, Flori gjithashtu në punën e vet, por le të themi që po shkoj për forcën e gruas, për Elvanën”.

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: