Jeta nuk është një përrallë/ Këto 10 gjëra nuk ndodhin kurrë në jetën reale – CNA
Connect with us

Life Style

Jeta nuk është një përrallë/ Këto 10 gjëra nuk ndodhin kurrë në jetën reale

Publikuar

-

Librat dhe revistat krijojnë një imazh shumë të bukur në botën e gjithsecilit prej nesh. Shpesh herë na ndodh që të magjepsemi pas historive të njëanshme të dashurisë apo rreth marrëdhënieve të vështira. Na bëjnë të besojmë që dashuritë e mëdha vijnë pas shumë dhimbjeve.

Po edhe djemtë e këqinj të cilët duken shumë simpatikë me shakatë e tyre i bëjnë vajzat të tërhiqen më shumë prej tyre por ka ardhur moment që të ndalojmë së menduari se këto romantizma dhe të bëjmë më të mirën për të patur një jetë më të mirë. Bright Side iu tregon 10 gjërat që nuk duhet t’i besojmë asnjëherë.

1-Dashuria e njëanshme- Të besosh se je vetëm ti ai/ajo që dashuron në një lidhje.

2-Sociopatia- Një njeri që nuk përshtatet me shoqërinë arrin të marrë vëmendjen e të gjithëve si në filma.

3-Vetmia- Tipar kryesor i të gjitha veprave të mëdha botërore

4-Djemtë e këqinj- Të besosh se pas tyre fshihet një njeri i mirë dhe magjepsës

5-Zakonet e këqija- Të jesh një i alkoolizuar dhe jeta jote mund të ndryshojë sa hap e mbyll sytë

6-Problemet psikologjike

7-Të mbash pastër shtëpinë që të ngjash me princeshat e përrallave

8-Shtatzënia- Në filma paraqitet si periudha më e bukur e jetës, por nuk është dhe aq e thjeshtë

9-Pavarësia dhe të qenit bloger

10-Të ndihmosh dikë të duket bukur /CNA.al

Aktualitet

Çfarë duhet të vishni pas të 30-tave? Zbuloni disa modele të duhura për ju

Publikuar

-

Pas të 30-ve thuhet se femrat duhet të vishen me më shumë stil dhe klas sesa kur ishin më të “reja”. Paraqitja juaj ka shumë rëndësi dhe koha për t’u bërë gati sa vjen edhe bëhet më e shkurtër.

Ndaj është e nevojshme të keni disa rroba dhe aksesorë bazë para se të arrini të 30-tat në mënyrë që të visheni thjesht, pa shumë mundime dhe me stil!

Ne po ju sjellim sot një listë me 20 gjërat që duhet t’i keni patjetër:

Xhinse që të rrinë fiks pas trupit

Një fustan me gjatësi mesatare

Çizme të gjata deri te kyçi i këmbës

Bizhuteri që vihen re dhe bien në sy

Një xhaketë serioze

Një pallto

Aksesorë për flokët

Pantallona me prehër të lartë

Shapka të sheshta

Një fustan me lule

Një kanatiere mëndafshi

Një fund me dizajn që bie në sy

Tuta në formë pantallonash

Fund i gjatë

Një fustan për raste

Geta cilësore

Fund lëkure

Këpucë të zeza me takë

Atlete 

Golf

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Sandalet më “in” të kësaj vere/ Modeli që po “çmend” fashionistat shqiptare

Publikuar

-

Sandalet janë tepër të rehatshme për këtë stinë të nxehtë vere dhe si çdo vit, trendet e reja nuk mungojnë në profilet e rrjeteve sociale të fashionistave shqiptare.

Së fundmi, Lori Hoxha dhe Armina Mevlani zgjodhën modelin në ngjyrë të verdhë dhe rozë 70 PVC Snake nga Versace,

 

Sandalet-shapkë janë një ndër trendet e 2019-s, të cilat qenë të përshtatshme edhe në pranverë për shkak të çorape dhe po kështu mund t’i vishni edhe në vjeshtë.

Një model tjetër, i ngjashëm me ato të mësiperme, vjen në versionin me takë të hollë.

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Ndryshimi drastik i fotove të dasmës/ Ja trendi më i ri që po i “çmend” çiftet

Publikuar

-

Duket se trendet e dasmave nuk do të qëndrojnë kurrë të njëjtat ku më i fundit është duke pozuar për kamerën dhe duke nxjerrë sa më shumë tym nga cigarja elektronike.

Dukej se askush nuk e besoi, por foto të tilla po përhapen masivisht në Twitter ku nuk mungojnë komentet e njerëzve, të cilët pyesin për qëllimin e një fotoje të tillë.

Per me teper shikoni fotot e meposhtme.

 

 

 

 

 

LEXO TE PLOTE
Reklama
Reklama

Trending