Ish kreu i PD-së i nxjerr “bojën” Bashës/ Tani e kuptova pse na tradhëtoi – CNA
Connect with us

Aktualitet

Ish kreu i PD-së i nxjerr “bojën” Bashës/ Tani e kuptova pse na tradhëtoi

Publikuar

-

Ish kreu i degës së PD-së për qarkun e Kukësit, Ibsen Elezi, ka rikthyer në vëmendje sot protestat e banorëve të Kukësit, kundër vendosjes së traut në “Rrugën e Kombit”.

Në një postim në rrjetet sociale, Elezi shkruan se:

“Nje i djathte me thote qe ne nuk i zgjidhim problemet me dhune, ju Kuksianet vepruat si te majte ate dite te trau nr.1 !!!
Na falet se e kemi pas nga padija, se po ta dinim, me mire paguanim 10 € sesa kalonim majtas.

Po tani qe e coj naften 200 lek ky, dmth na vuri traun nr.2, si do ja bejme ?! Dmth qe edhe traun nr.2 ta heqim edhe te mbetemi te djathte.”.

LEXO EDHE:  Kush e shantazhoi Sali Berishën?/ Avokati i njohur plas “bombën”

Më tej, Elezi mes ironisë shkruan “Na ka mshu si te ai humori shkodran: “As i zoti me e myt, as i zoti me shpetu, vec kur te shkojme vet ner vorrza’.

Gjithashtu, Elezi ironizon edhe kreun e PD-së, Lulzim Basha, i cili edhe pse kishte premtuar që tarifa në Rrugën e Kombit nuk do vendosej pa kaluar mbi trupin e tij, në fakt i tradhëtoi kuksianët, ditën që u vendos trau.

“Tani e kuptova pse na paska tradhetu Luli atehere, se paskemi qene ne rruge te majte ( dmth rruge te gabuar)”, shkruan Ibsen Elezi./ CNA.al

Aktualitet

Dokumentet-Berisha denoncon skandalin/ Si u grabit lulishtja e qytetit  

Publikuar

-

By

Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar sot denoncimin e një qytetari, sipas të cilit është përvetësuar lulishtja e lagjes “Çlirim” në Berat, nëpërmjet një kontrate fiktive.

Denoncuesi thekson se kjo lulishte ne bashkepunim me drejtues institucionesh dhe drejtues te Z.V.R.P.P.-së Berat eshte pervetesuar ne prone private dhe për më tepër, sipas tij kulmi arrin se personin e kane pajisur dhe me Certifikate pronesie.

“Pershendetje! Eshte pervetesuar lulishtia e lagjes “Clirim” ne qytetin e Beratit nepermjet nje kontrate fiktive. Kjo lulishte ne bashkepunim me drejtues institucionesh dhe drejtues te Z.V.R.P.P.- Berat eshte pervetesuar ne prone private, kulmi arrin se personin e kane pajisur dhe me Certifikate pronesie. Bashkia Berat dhe cdo institucin tjeter ka dijeni, por per shkak te mandateve dhe perfitimeve personale heshtin. Asnje nuk po reagon per kete pamje, duan te ndertojne pallat… Ju lutem mos heshtni! Me respekt”-shkruan denoncuesi.

LEXO EDHE:  Kush e shantazhoi Sali Berishën?/ Avokati i njohur plas “bombën”

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

E pabesueshme! Modelja e famshme tregon linjat perfekte 6 javë pas lindjes

Publikuar

-

Para 6 javësh, modelja e famshme Abbey Clancy është bërë nënë për herë të katërt.

33 vjeçarja ka treguar linjat e saj perfekte, gjatë pushimeve në Portugali.

Ajo shfaqet e veshur me një palë bikini ngjyrë të bardhë dhe duhet thjesht mahnitëse./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Panik në Lezhë/ Makina merr flakë pranë një karburanti

Publikuar

-

By

makina ne flake ne tirane shperthen eksplozivi

Një makinë në qytetin e Lezhës është përfshirë nga flakët pasditen e sotme.

Ngjarja ka sjellë panik në qytet, pasi makina ka marrë flakë në afërsi të një karburanti dhe dyshohet se ka rrezik për shpërthim.

Policia dhe zjarrfikësit kanë mbërritur menjëherë në vendin e ngjarjes./ CNA.al

LEXO TE PLOTE
Reklama
Reklama

Trending