Florian Marku gati për betejën e katërt/ Bën premtimin e madh – CNA
Connect with us

Aktualitet

Florian Marku gati për betejën e katërt/ Bën premtimin e madh

Publikuar

-

Florian Marku po bëhet gati për duelin e katërt si profesionist, vetëm pak muaj pasi debutoi në këtë sport. Boksieri shqiptar i ka fituar me nokaut të tri duelet e mëparshme dhe në përballjen e radhës vjen një kundërshtari i një niveli më të lartë.

Ditën e shtunë 26-vjeçari do jetë pjesë e evenimentit të organizuar nga promotori më i njohur anglez, Frank Warren, në “O2 Arena”, Londër. Menaxheri i Markut, Steve Goodwin, ka folur për kundërshtarin e radhës të Markut dhe ka ndarë një premtim që atleti shqiptar i ka bërë për këtë duel.

“Florian Marku do të zhvillojë duelin e katërt të karrierës së tij si profesionist. Do të ndeshet me Tommy Broadbent, një boksier që ka një rekord pozitiv me 8 fitore e 4 humbje. Është një kundërshtar më i vështirë nga tre duelet e mëparshme”.

LEXO EDHE:  Video/ Boksieri hedh kundërshtarin te tifozët

“Floriani më tha mua t’i gjeja një kundërshtar që do të vinte e ta luftonte dhe jo thjesht për të mbijetuar në ring. Ishte shumë i shqetësuar për këtë, donte një boksier të kalibrit pak më të lartë. Më tha pak ditë më parë, nëse kundërshtari do të vijë me të vërtetë për të fituar, do t’i japë maksimumi dy raunde”.

“Tommy është një boksier i mirë dhe do të jetë një test i vërtetë për Florian Markun. Tani ai kërkon të vihet kundër kundërshtarëve të mirë. Dëshiron që të tregojë se është një boksier cilësor. Më ka thënë se nëse nuk ia del të fitojë ndeshjet e radhës, do ta lërë fare boksin”.

Aktualitet

Dokumentet-Berisha denoncon skandalin/ Si u grabit lulishtja e qytetit  

Publikuar

-

By

Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar sot denoncimin e një qytetari, sipas të cilit është përvetësuar lulishtja e lagjes “Çlirim” në Berat, nëpërmjet një kontrate fiktive.

Denoncuesi thekson se kjo lulishte ne bashkepunim me drejtues institucionesh dhe drejtues te Z.V.R.P.P.-së Berat eshte pervetesuar ne prone private dhe për më tepër, sipas tij kulmi arrin se personin e kane pajisur dhe me Certifikate pronesie.

“Pershendetje! Eshte pervetesuar lulishtia e lagjes “Clirim” ne qytetin e Beratit nepermjet nje kontrate fiktive. Kjo lulishte ne bashkepunim me drejtues institucionesh dhe drejtues te Z.V.R.P.P.- Berat eshte pervetesuar ne prone private, kulmi arrin se personin e kane pajisur dhe me Certifikate pronesie. Bashkia Berat dhe cdo institucin tjeter ka dijeni, por per shkak te mandateve dhe perfitimeve personale heshtin. Asnje nuk po reagon per kete pamje, duan te ndertojne pallat… Ju lutem mos heshtni! Me respekt”-shkruan denoncuesi.

LEXO EDHE:  Video/ Boksieri hedh kundërshtarin te tifozët

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

E pabesueshme! Modelja e famshme tregon linjat perfekte 6 javë pas lindjes

Publikuar

-

Para 6 javësh, modelja e famshme Abbey Clancy është bërë nënë për herë të katërt.

33 vjeçarja ka treguar linjat e saj perfekte, gjatë pushimeve në Portugali.

Ajo shfaqet e veshur me një palë bikini ngjyrë të bardhë dhe duhet thjesht mahnitëse./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Panik në Lezhë/ Makina merr flakë pranë një karburanti

Publikuar

-

By

makina ne flake ne tirane shperthen eksplozivi

Një makinë në qytetin e Lezhës është përfshirë nga flakët pasditen e sotme.

Ngjarja ka sjellë panik në qytet, pasi makina ka marrë flakë në afërsi të një karburanti dhe dyshohet se ka rrezik për shpërthim.

Policia dhe zjarrfikësit kanë mbërritur menjëherë në vendin e ngjarjes./ CNA.al

LEXO TE PLOTE
Reklama
Reklama

Trending