Çfarë po ndodh kështu?/ Pas Buffonit, një tjetër yll kërkon rikthimin te Juve – CNA
Connect with us

Aktualitet

Çfarë po ndodh kështu?/ Pas Buffonit, një tjetër yll kërkon rikthimin te Juve

Publikuar

-

Pas Buffonit i cili vetëm pas një viti tek PSG, u rikthye tek Juventusi, tani një tjetër lojtar kërkon të rikthehet tek bardhezinjtë.

Bëhet fjalë për Dani Alves, i cili pas largimit nga PSG-ja në fund të sezonit është në kërkim të një skuadre të re. Sipas asaj që shkruan “SportMediaset”, mbrojtësi brazilian i është vetëofruar Juventusit me të cilët luajti gjatë sezonit 2016-2017.

LEXO EDHE:  De Ligt prezantohet te Juventusi/ Flet për ftesën e Ronaldos, telefonatën e Sarrit dhe gjithçka tjetër

Lojtari u largua nga bardhezinjtë asokohe, për shkak të marrëdhënieve jo të mira me Marotta-n.

Gjithsesi tani është një situatë tjetër, dhe 36-vjeçari do ta dëshironte një rikthim në Torino. Megjithatë, vështirë se “Zonja e Vjetër”, synon të marrë një lojtar që tashmë është në një moshë të madhe, dhe kërkon një pagë prej 7 milionë euro plus bonuse.

Aktualitet

Tronditet bota e futbollit/ Futbollisti gjendet i vrarë në makinën e tij

Publikuar

-

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Venezuelë, teksa lojtari Gerardo Mendoza, është gjetur i vrarë në makinën e tij.

30-vjeçari u vra të enjten në mbrëmje, në rrethana që nuk janë zbuluar akoma. Ngrihen hipotezat se lojtari mund të ketë refuzuar, ta dorëzojë makinën e tij tek hajdutët dhe kjo ka bërë gjë ata ta vrasin atë. Ose një hipotezë tjetër është ajo e krimit, për shkak të futbollit.

LEXO EDHE:  Takim mes United dhe Juventusit për yllin e madh/ Pogba? Jo, jo!

Gjithsesi policia po mbledh provat në mënyrë që të zbardhë ngjarjen, që ka tronditur të gjithë futbollin venezuelian.

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Pritjes i erdhi fundi/ Këngëtarja e njohur shqiptare bëhet nënë për herë të parë

Publikuar

-

Këngëtarja shumë e dashur rona nishliu është bërë nënë për herë të parë.

Sipas disa burimeve për “Prive.al”, këngëtarja është bërë mama e një vjaze, të cilën e ka quajtur Noa.

Gjtihashtu thuhet se Rona dhe vogëlushja gëzojnë shëndet të plotë dhe detaje të tjera pritet të dalin në orët në vazhdim.

Le të kujtojmë që Rona u martua vitin e kaluar, larg syrit të mediave, në një ceremony private me miq dhe familjarë.

 

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Fansja ofendon keq moderatoren/ Aulona Musta e zemëruar “shpërthen” me komentet

Publikuar

-

Moderatorja Aulona Musta është një nga personazhet më aktivë në rrjetet sociale, e cila njihet tashmë për replikat që bën me ndjekësit e saj.

Fotoja e fundit e Aulonës në Instagram është bërë një temë diskutimi për ndjekësit, të cilët kanë shpërthyer në komente ofenduese ndaj saj.

Aulona ka publikuar një foto ku shfaqet me bahskëshortin e saj dhe menjëherë kanë nisur reagimet nga më të ndryshmet.

“Ti veç femër nuk je … dhe mbi të gjitha nuk mund të them mami .. çfarë edukate do i japësh vajzës tiii .. tiii je për te semafori o lal,”, i shkruante fansja ndërkohë që Aulona ja ka mbyllur gojën me përgjigjen.

LEXO EDHE:  Nuk janë thjesht zëra/ Neymar drejt Juventusit, sakrifikohet ylli i madh i bardhezinjve

“Fakti që ke ëndërruar gjithë jetën të punosh te semafori për vete, por u detyrove të martoheshe e lindje fëmijë në moshë të re dhe tani je e dëshpëruar, nuk do të thotë që të gjithë e kanë këtë dëshirë, o lal!

Imagjino që po rrit dy djem kjo qenia këtu…imagjino çfarë trajtimi do t’i bëjnë vajzave, duke patur shembullin e kësaj nëne! Kushedi të shkretën e ka rrahur burri ose vjehrra që në mëngjes dhe vjen më shfryhet mua…”, përfundon ajo.

LEXO TE PLOTE
Reklama
Reklama

Trending