Policia i sekuestroi ikonat/ Gjergji Thimo hap çështjen në Gjykatën e Strasburgut – CNA
Connect with us

Aktualitet

Policia i sekuestroi ikonat/ Gjergji Thimo hap çështjen në Gjykatën e Strasburgut

Publikuar

-

Koleksionisti i njohur, Gjergji Thimo, të cilit iu sekusestruan ikonat në vitin 2013 nga policia dhe u arestua për tu lënë i lirë më pas nëpëmjet një postimi në rrjetet sociale ka bërë me dije vazhdimin e kësaj çështje në gjykatën e  Strasburgut.

Sipas tij, vlera e ikonave të sekuestruar nga Policia është shumë e lartë.

Thimo ka publikuar edhe dokumentin e ardhur nga gjykata e Strasburgut për çështjen në fjalë.

“Gjykata e Strasburgut ka regjistruar per gjykim me themel operacionin Ikona te dates 8 Tetor 2013 te kryer ne Shqiperi nen mbikqyrjen e drejt per drejte te kryeministrit Edi Rama  ish ministrit te brendshem Sajmir Tahiri  keshilltarit te kryeministrit Artan Shkreli e ish ministres se kultures Mirela Kumbaro Furxhi.

LEXO EDHE:  Kanosi me armë zjarri babë e bir/ E pëson keq 48-vjeçari

Operacion i kryer pa mandat nga Prokuroria e pa i dorezuar provat materiale organi i procedures Prokuroria e rrethit gjyqesor Tirane.

Vlera e vjedhur minimale ne kete operacion te jashte ligjshem muzeut privat ikonografik Thimo mbi 63 (gjashtedhjet e tre þilion euro me komison shteteror……..)

Faleminderit drejtesise e Gjykates se Strasburgut”,-shkruan Thimo./CNA.al

Aktualitet

Dokumentet-Berisha denoncon skandalin/ Si u grabit lulishtja e qytetit  

Publikuar

-

By

Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar sot denoncimin e një qytetari, sipas të cilit është përvetësuar lulishtja e lagjes “Çlirim” në Berat, nëpërmjet një kontrate fiktive.

Denoncuesi thekson se kjo lulishte ne bashkepunim me drejtues institucionesh dhe drejtues te Z.V.R.P.P.-së Berat eshte pervetesuar ne prone private dhe për më tepër, sipas tij kulmi arrin se personin e kane pajisur dhe me Certifikate pronesie.

“Pershendetje! Eshte pervetesuar lulishtia e lagjes “Clirim” ne qytetin e Beratit nepermjet nje kontrate fiktive. Kjo lulishte ne bashkepunim me drejtues institucionesh dhe drejtues te Z.V.R.P.P.- Berat eshte pervetesuar ne prone private, kulmi arrin se personin e kane pajisur dhe me Certifikate pronesie. Bashkia Berat dhe cdo institucin tjeter ka dijeni, por per shkak te mandateve dhe perfitimeve personale heshtin. Asnje nuk po reagon per kete pamje, duan te ndertojne pallat… Ju lutem mos heshtni! Me respekt”-shkruan denoncuesi.

LEXO EDHE:  Fatorinoja bie nga autobusi/ Arrestohet shoferi i dehur

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

E pabesueshme! Modelja e famshme tregon linjat perfekte 6 javë pas lindjes

Publikuar

-

Para 6 javësh, modelja e famshme Abbey Clancy është bërë nënë për herë të katërt.

33 vjeçarja ka treguar linjat e saj perfekte, gjatë pushimeve në Portugali.

Ajo shfaqet e veshur me një palë bikini ngjyrë të bardhë dhe duhet thjesht mahnitëse./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Panik në Lezhë/ Makina merr flakë pranë një karburanti

Publikuar

-

By

makina ne flake ne tirane shperthen eksplozivi

Një makinë në qytetin e Lezhës është përfshirë nga flakët pasditen e sotme.

Ngjarja ka sjellë panik në qytet, pasi makina ka marrë flakë në afërsi të një karburanti dhe dyshohet se ka rrezik për shpërthim.

Policia dhe zjarrfikësit kanë mbërritur menjëherë në vendin e ngjarjes./ CNA.al

LEXO TE PLOTE
Reklama
Reklama

Trending