Dështoi për Sane/ Bayerni hedh sytë nga ylli i Ajaxit – CNA
Connect with us

Aktualitet

Dështoi për Sane/ Bayerni hedh sytë nga ylli i Ajaxit

Publikuar

-

Bayern Munich është ende duke punuar për të gjetur pasuesin e Robben në krahun e djathtë të sulmit. Preferenca e para e bavarezëve ishte sulmuesi i Manchester City, Leroy Sane. Mirëpo, kampionët e Gjermanisë kanë hasur në rezistencën e anglezëve të cilët nuk kërkojnë ta humbasin lojtarin, teksa për të larguar Bayernin nga gjurmët e Sane kanë kërkuar mbi 80 milionë euro.

Ndërkohë, edhe alternativa Dembele, i cili aktivizohet me Barcelonën, është i kushtueshëm. Në këtë mënyrë, drejtuesit e Bayernit kanë kthyer vështrimin nga sulmuesi i Ajaxit, Hakim Ziyech. Marokeni ishte një nga protagonistët më të mëdhenj të harkëtarëve në sezonin e kaluar, teksa u dallua për driblimet, golat dhe asistet në repartin ofensiv.

LEXO EDHE:  Lëvizje surprizë/ Bayern Munich mendon të rikthejë një "ish"

Një trashëgimtar i denjë për Robben, megjithatë për të shkëputur 26-vjeçarin nga Ajaxi nuk është e lehtë, teksa edhe klubi holandez ka pretendimet e saj për një nga yjet e skuadrës.

Aktualitet

Lëvizje surprizë/ Bayern Munich mendon të rikthejë një “ish”

Publikuar

-

Robert Lewandowski konsiderohet nga shumë vetë si sulmuesi më i mirë në planet dhe në Bavari i gëzohen faktit që 30-vjeçari ka dhe dy vite të mbetura në kontratën e tij.

Megjithatë është mëse e qartë që në skuadrën aktuale të Bayernit mungon një “plan B”. Largimi i Sandro Wagner në janar ka lënë kampionët e Gjermanisë pa një sulmues rezervë, por sipas medies gjermane “Sky Sports”, kjo problematikë do të marrë zgjidhje këtë verë.

LEXO EDHE:  Lëvizje surprizë/ Bayern Munich mendon të rikthejë një "ish"

Drejtuesit e klubit bavarez dëshirojnë të rikthejnë në Mynih sulmuesin Mario Mandzukic. Ardhja e Cristiano Ronaldos në Torino dhe dalja në skenë e talentit Moise Kean, ka bërë që situata e kroatit te Juventusi të ndryshojë ndjeshëm.

Gjithsesi transferimi i Mandzukic në Mynih nuk do të jetë pa kosto për Bayernin. Kontrata e sulmuesit me Juventusit zgjat edhe për dy sezone dhe italianët nuk njihen si një klub që bëjnë ulje në tregun e transferimeve.

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

“Nën gjurmët e nuses”/ Vjehrra seksi e biondes që u fut në fushë, i lë të gjithë pa fjalë

Publikuar

-

Disa javë më parë gjatë finales së Ligës së Kampionëve ndërmjet Liverpulit dhe Totenhemit, modelja seksi ruse Kinsey Volanski tërhoqi vëmendjen e të gjithë botës duke u futur në fushën e blertë, e veshur me bikini dhe fotot e saj bënë xhiron e rrjetit.

Këtë veprim ajo e bëri për të reklamuar biznesin e të dashurit të saj “Vitaly Uncensored” dhe momentalisht numëron me miliona ndjekës.

LEXO EDHE:  E bujshme/ Bayerni transferon talentin shqiptar

Këtë strategji reklamimi duket se e ka ndjekur edhe vjehrra e modeles, e cila ka përsëritur veprimin në një ndeshje tjetër.

E ëma e Vital, Elena Zdorovetski është futur në fushë e veshur me të zeza dhe në to dukej logoja e markës së futbollistit.Për ta nxjerrë nga fusha është dashur ndërhyrja e rojeve dhe pritet që Elena të gjobitet për këtë veprim.

 

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Kritikoi Erion Veliajn/ Ish ministri i Ramës: Malaj ligjërisht nuk mund të shkarkohet

Publikuar

-

By

Grupi Parlamentar i PS-së ka kërkuar shkarkimin e Arben Malajt si anëtar i bordit në Bankën e Shqipërisë.

Shkak për të shkarkim duket se është janë bërë kritikat e njëpasnjëshme të malajt, ndaj kryebashkiakut Erion Veliaj.

Ish ministri i drejtësisë në Qeverinë “Rama 1”, Ylli Manjani nëpërmjet një reagimi në rrjetet sociale ka thënë s eligjërisht Malaj nuk mund të shkarkohet , vetëm se kritikon Veliajn.

“Ligjërisht Arben Malaj nuk mund të shkarkohet pse kritikon Kryetarin e Bashkisë e as pse nuk pranon zbatimin e urdhërave të politikë që jepen me SMS.  Banditërisht po, mund shkarkohet si të gjithë të tjerët që nuk pajtohen me bandën që qeveris!”, ka shkruar Manjani në rrjetet sociale.

 Postimi i plotë:

Arben Malaj është një qytetar i denjë dhe profesionist i zoti. Ka kontribuar në politikë vetëm mbi parime.

LEXO EDHE:  E bujshme/ Bayerni transferon talentin shqiptar

Beni futet tek politikanët që nuk bëjnë kompromise politike në kurriz të profesionalizmit dhe qytetarisë.

Nuk ka bërë kompromise kur ishte pranë qypit me mjaltë të qeverisë, jo më sot që ofrohet vetëm qypi me mut.

Jam 1000% i bindur që Beni është në anën e të drejtës dhe se ato probleme që Ai ngre janë shqetësime reale të tregut financiar e bankar në këtë vend.
Treg gjithsesi i deformuar rëndë nga presioni i informalitetit që buron nga krimi i organizuar.

Ligjërisht Arben Malaj nuk mund të shkarkohet pse kritikon Kryetarin e Bashkisë e as pse nuk pranon zbatimin e urdhërave të politikë që jepen me SMS.

Banditërisht po, mund shkarkohet si të gjithë të tjerët që nuk pajtohen me bandën që qeveris!/CNA.al

 

LEXO TE PLOTE
Reklama
Reklama

Trending