Video-Rama kërkon ta shkarkojë/ Shikoni çfarë bën Ilir Meta – CNA
Connect with us

Aktualitet

Video-Rama kërkon ta shkarkojë/ Shikoni çfarë bën Ilir Meta

Publikuar

-

Presidenti i Republikës Ilir Meta i cili ndodhet në Sarajevë ku po zhvillohet Samiti për integrimin e vendeve të Ballkanit Perëndimor, mesa duket e ka marrë me sportivitet ngritjen e Komisionit Hetimor Parlamerntar për shkarkimin e tij në seancën e ditës së djeshme.

Ilir Meta në një postim në rrjetet sociale ka publikuar një video ku është i rrethuar nga tifozët e Celtic në Sarajevë.

LEXO EDHE:  "O, bosi i drogës"/ Qytetarët ia "nxijnë" mëngjesin Ramës

“Kur festa të rrëmben!😁
Momente të jashtëzakonshme sot në Sarajevë me tifozët e Celtic FC🍀, para ndeshjes së turit të parë kualifikues të Champions League.
Nuk mungoi një shëndet për Rudi Vatën, yllin e Kombëtares sonë🇦🇱dhe të Celtic FC🍀.”,-shkruan Meta./CNA.al

Aktualitet

Nga Kreshnik Spahiu/ Edhe unë do jem atë ditë në Hagë për Ramushin, por jo për kryeministrin e Kosovës!

Publikuar

-

Unë kam vendosur të udhëtoj drejt Gjykatës së Hagës, për ta mbështetur për herë të tretë Ramush Haradinajn. Dhjetra miq nga diaspora do më shoqërojnë në këtë rrugëtim.

Kam qenë i vetmi politikan nga Tirana që kam udhëtuar dy herët e para kur është arrestuar nga gjykatat speciale, por jam dhe i vetmi politikan që nuk e takoja Ramush Hardinajn kur ai merrte karrigen e kryeministrit.

Sërish do jem atje në dyert e gjykatës së Hagës, por jo më pas në dyert e Kryeministrisë së Prishtinës nëse ai ri-kthehet në detyrë.

Ramushi është historia e lavdishme e krijimit të shtetit të dytë shqiptar dhe për atë duhet mitizuar në piedestal por jo për aftësitë apo paaftësitë për të qeverisur shtetin e ri.

Kosova është sërish e varfër, sërish e izuluar, sërish e braktisur, sërish e korruptuar, sërish e mashtruar, sërish e paintegruar.

LEXO EDHE:  "O, bosi i drogës"/ Qytetarët ia "nxijnë" mëngjesin Ramës

Kosova është thjesht e pavarur, dhe kjo është e vetmja pjesë që ne duhet krenohemi me Ramushin dhe Kosovën. Asgjë më shumë, por në këtë moment duhet jemi patriot dhe të mbështesim liderin e luftës çlirimtare të Shqipërisë Veriut dhe jo kryeministrin e Kosovës. Ka kohë më vonë për kritika.

Ramush Haradinaj nuk është vetëm…

Ejani dhe bashkohuni kauzës rreth mikut tonë kuqezi, rreth shqiptarit të madh, rreth Gjergj Kastriotit të ri.

Unë do i bashkohem në Hagë, Ramushit dhe vëllezërve të tij trima. Miku duhet në ditë të vështira dhe jo kur i ka hipur kalit.

Shqipërinë e dua se jam shqipëtar. Kosovën pak më shumë se jam kosovar! ❤🖤

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

International Champions Cup/ Fiton Manchesteri, Conte pëson humbjen e parë tek Interi (video)

Publikuar

-

Man United ka arritur të mundë Interin në ndeshjen e “International Champions Cup” me rezultatin e ngushtë 1-0, ku vendimtar ka qenë goli i shënuar nga Greenwood në pjesën e dytë të takimit. Pjesa e parë, u mbyll në barazim pa gola me dy skuadrat që kishin mundësi të bënin diçka por pa ia dalë.

Në 45 minutat e dyta, Solskjaer kreu edhe 10 zëvendësime duke bërë që lojtarët e sapo futur në lojë, të tregojnë vlerat e tyre. Në minutën e 75, arritën të gjenin golin e fitores ndërkohë që kanë rrezikuar edhe për të tjerë gola. Nga ana tjetër, Interi e kishte të pamundur të kundërpërgjigjej.

LEXO EDHE:  "O, bosi i drogës"/ Qytetarët ia "nxijnë" mëngjesin Ramës

Interesant ishte edhe fakti që lidhet me Romelu Lukakun, duke qenë se belgu ka mbetur sërish jashtë dhe ka qenë Solskjaer ai që ka menduar për të mos e grumbulluar. Sulmuesi belg i cili kërkohet nga Interi, e ka ndjekur këtë takim nga tribuna ku luante skuadra e tij aktuale me skuadrën e tij të ardhshme me shumë gjasa.

Kjo ishte ndeshja e dytë e Interit nën drejtimin e Contes, dhe humbja e parë. Kuptohet, të dyja ndeshje miqësore.

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Të dukesh “bombë” si Kylie Jenner! Miliarderja tregon koleksionin e rrobave të banjos

Publikuar

-

Ajo po pushon në ishujt e famshëm të Turks dhe Caicos. Duket se vera nuk po mbaron për Kylie Jenner,  e cila po ngre temperaturat me foto e saj me bikini.

Miliarderja shfaqet tejet seksi, ku përveç formave ekspozon dhe modelet e ndryshme të rrobave të banjos, pasi ajo ëhstë një nga njerëzit më të ndjekur në rrjetet sociale dhe miliona vajza frymëzohen nga veshjet e saj.

LEXO EDHE:  "Janë vjedhur xhepat e shqiptarëve"/ Kërkohet dorëheqja e Metës dhe hetimi ndaj tij

 

LEXO TE PLOTE
Reklama
Reklama

Trending