Connect with Us

Kini kujdes kur të komentoni/ Instagram merr masa drastike, ja çfarë do të ndodhë me rrjetin social

Aktualitet

Kini kujdes kur të komentoni/ Instagram merr masa drastike, ja çfarë do të ndodhë me rrjetin social

Publikuar

-

I njohur si rrjeti social më i madh dhe më i përdorur në të gjithë botën , Instagram-i duket se po “pushtohet” nga komentet fyese.

Për shkak të numrit të lartë të përdoruesve dhe adresave fallco, në Instagram qarkullojnë komente nga më të ndryshmet, dhe ky fenomen vihet më shumë re tek profilet e personazheve të njohur, megjithatë as adresat e njerëzve të thjeshtë nuk po i shpëtojnë dot.

Për të shmangur këtë situatë të pakëndshme, drejtuesit e kompanisë kanë deklaruar se janë duke marrë masa të rënda për të gjithë komentet negativë.

LEXO EDHE:  “Koha nuk pret sa të mbarojnë shfaqjet në ERTV”/ Thirrja e Vokshit: Po infketohen mjekët, të merren masa

Ata njoftojnë se shumë shpejt do të kenë një opsion shtesë vetëm për komentet që tregojnë bullizëm.

Në momentin që do të komentojmë menjëherë do të shfaqet një tabelë ku tregon se komenti është ose jo bullizues.

Gjithashtu edhe personi që do të hedhë foton ose videon do të ketë mundësi të zgjedhë komentet që dëshiron, nëse dikush komenton fjalë që nuk janë pjesë e listës, ai do të fshihet automatikisht.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Integrimi në BE dhe pandemia e COVID-it/ Rama niset sot për në Gjermani

Publikuar

-

Nga

Kryeministri Edi Rama pritet të niset sot pasdite për në Gjermani.

Mësohet se në fokus të kësaj vizite është Integrimi i vendit në Bashkimin Europian dhe COVID-19.Ndërkohë bëhet me dije se Rama do të zhvillojë një takim me kancelaren gjermane Angela Merkel.

Vijon…

LEXO TE PLOTE

Kronika

Kërkohej nga policia për vrasjen në ish- Bllok/ Arrestohet bashkëshorti i ish-missit shqiptar

Publikuar

-

Nga

Eldi Dizdari ka rënë në prangat e policisë pasi është një nga personat e përfshirë në vrasjen e 4 tetorit në ish- Bllok në vitin 2018.

Ai është arrestuar në Dubai gjatë një operacioni ndërkombëtar antidrogë.

Eldi Dizdari ka qenë shok i Ervin Matës dhe njihet për rolin e tij në trafikun e kokainës.Ai është bashkëshorti ish-missit shqiptar të njohur Suada Sherifi.

LEXO EDHE:  “Koha nuk pret sa të mbarojnë shfaqjet në ERTV”/ Thirrja e Vokshit: Po infketohen mjekët, të merren masa

LEXO EDHE:  Halle baballarësh: Komenti i Besit në foton e Mozzik dhe Hanës do t’ju shkrijë së qeshuri

Dizdari është kapur gjatë operacionit ndërkombëtar dhe arrestimi është bërë i mundur nga bashkëpunimi mes Italisë, Shqipërinë dhe  Holandën.

LEXO TE PLOTE

Politikë

Fitoi betejën me Covid/ Deputeti shfaqet për herë të parë në Kuvend: Isha në situatë kritike

Publikuar

-

Nga

Fitoi betejën me Covid/ Deputeti shfaqet për herë të parë në Kuvend: Isha në situatë kritike

Deputeti Enver Roshi shfaqet për herë të parë në Kuvend pasi fitoi betejën me koronavirusin.

Ai ka tregur se situata e tij ishte shumë kritike. Nga foltorja e Kuvendit falenderoi të gjithë ata që e mbështetën dhe e motivuan për të përballuar situatën e rëndë shëndetësore.“Situata ime ishte shumë kritike. Shpreh mirënjohje për të gjithë ata që më motivuan për të jetuar. Jam shumë i emocionuar sepse kalova një situatë të rëndë shëndetësore”, u shpreh deputeti./CNA.al

LEXO TE PLOTE