Futbollisti i njohur i kthehet keq Messit pas akuzave të rënda/ Je miku im, por ki respekt – CNA
Connect with us

Aktualitet

Futbollisti i njohur i kthehet keq Messit pas akuzave të rënda/ Je miku im, por ki respekt

Publikuar

-

Në momentin që flet një njeri si Lionel Messi aq ashpër e gjithë bota gumëzhin nga diskutimet. Messi lëshoi akuza të rënda për favorizimin e Brazilit dhe korrupsion të CONMEBOL, pas atij kartoni të kuq që mori në ndeshjen e vlefshme për vendin e tretë të Kupës së Amerikës ndaj Kilit. Inati i Messit ishte i madh për atë që ndodhi në gjysmëfinale kundër Brazilit, ku arbitri nuk gjykoi drejtë, sipas asaj që pretendon Messi me shokë.

Pas kësaj deklarate, mes shumë personaliteteve të sportit, ka reaguar edhe Dani Alves. Ai shprehet se përtej shoqërisë së madhe me yllin argjentinas, ky i fundit ka fyer kombëtaren e Brazilit, CONMEBOL dhe shumë njerëz që kanë dhënë shumë për të qenë aty në ato momente.

LEXO EDHE:  "Të arrestohet Pjerin Ndreu"/ Ndocaj zbulon prapaskenat e vjedhjes

“Një mik nuk ka gjithmonë të drejtë vetëm për shkak se është një i tillë. Messi mund ta ketë thënë atë në moment nxehtësie, por unë përsëri nuk pajtohem me fjalët e tij. Së pari, sipas mendimit tim ai ka treguar mungesë respekti ndaj një institucioni si Seleçao”.

“Së dyti, ai nuk ka respektuar ato profesionistë, që lënë gjithë ato gjëra pas për të qenë aty, duke luftuar për ëndrrën e tyre. Unë nuk jam ai shok që tregon gjithmonë të vërtetën kur kur është e duhur për të. Mendoj se Messi gaboi kur foli në këtë mënyrë”, deklaroi Dani Alves.

Aktualitet

Barça bën të pamundurën për Neymar/ PSG nuk ka për të marrë ndonjëherë ofertë si kjo

Publikuar

-

Interesi i Barcelonës për Neymar është i qartë, por PSG nuk ka ndërmend të bëjë ulje për yllin brazilian. Sipas “AS”, francezët kanë refuzuar një propozim interesant të Barcelonës gjatë orëve të fundit.

Katalanasit i kanë ofruar parisienëve kartonët e Ousmane Dembele dhe Philippe Coutinhos. Krahas dy futbollistëve, Barcelona është e gatshme të shtojë dhe 40 milionë euro në një këst të vetëm.

LEXO EDHE:  "Të arrestohet Pjerin Ndreu"/ Ndocaj zbulon prapaskenat e vjedhjes

Largimi i Neymar ka filluar të jetë temë diskutimi edhe nga kompanitë e basteve të cilat janë të mendimit që 27-vjeçari do të mbetet lojtari i PSG-së në fund të merkatos së verës.

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Hajdarmataj dhe Prela jashtë SPAK-ut/ Zbardhen emrat e prokurorëve antikorrupsion

Publikuar

-

By

KLP ka përzgjedhur 15 prokurorët që do të jenë pjesë e  SPAK-ut.

Prezantimi është bërë nga kreu i KLP, Gentjan Ibrahimi, i cili ka thënë se një pjesë e kandidatëve, kanë gabuar me dorëzimin e dokumentacionit.

Lista e përzgjedhur nga KLP, përbëhet nga prokuroët, Altin Dumani, Anton Martini, Elisabeta Imeraj, Arben Kraja, Doloreza Musabelliu, Klodjan Braho, Enkeleda Millonai, Manjola Kajana, Edvin Kondili, Ened Nakuçi, Elida Kaçkini, Ndini Tavani, Behat Dibra, Anita Jella dhe Besnik Muçi.

LEXO EDHE:  Debati për zgjedhjet e 30 Qershorit/ PD "dhëmbë për dhëmbë" me KQZ

Kështu janë skualifikuar disa emra të njogur të prokurorisë, si Donika Prela, Besim Hajdarmataj, Vladimir Mara, Dritan Prençi dhe të tjerë./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

“Më lodhën pushimet”/ Aktorja seksi nuk ndalet me fotot provokuese, por i habit të gjithë me deklaratën

Publikuar

-

Pas një sezoni të suksesshëm në “Duplex”,  aktorja seksi Eliona Pitarka, ka nisur pushimet dhe ka postuar shpesh foto me rroba banjo duke tërhequr vëmendjen e ndjekësve.

Por me postimin e fundit, Eliona shprehet se është lodhur nga këto pushime, teksa pozon në breg të detit.

“Kthehu punes aty kalon me bukur se pushimet”, i shkruan një komentues ndërsa Eliona i tregon se mezi po pret.”Presim Shtatorin, taksirat me pushu dhe 1 muaj”, përgjigjet Eliona.

LEXO EDHE:  Debati për zgjedhjet e 30 Qershorit/ PD "dhëmbë për dhëmbë" me KQZ

 

 

 

 

LEXO TE PLOTE
Reklama
Reklama

Trending